Nic proti ničemu

• Slovensko Nic proti ničemu (více)
všechny plakáty

Komedie režiséra a hudebníka Petra Marka (Český lev za hudbu k filmu Protektor) a jeho přátel z divadelního sdružení Láhor/Soundsystem vypráví příběh manželů Radka a Johany, kteří přijíždějí inkognito na sraz adoptovaných, snažících se založit občanské sdružení. Rozhodují se totiž jestli budou adoptovat dítě a chtějí poznat „co z těch lidí vyroste“. Když se ale Radek ukvapeně představí pod cizí chatovou přezdívkou Skippi, stane se okamžitě terčem opovržení celé skupiny. Johana a Radek se i přes vyhrocenou atmosféru rozhodnou zůstat. Teprve teď se totiž "něco děje", něco osobního, a bude možné to pozorovat zblízka! Radek přijímá falešnou identitu "vyvrhele" se vším všudy a přitom s Johanou pozorují reakce ostatních. Během několikadenního pobytu v kempu Jordán, kde se sraz odehrává, vyplouvá postupně napovrch, že nejsou jediní, kteří něco skrývají. (oficiální text distributora)

Kámen odpad!

Hrůza a děs, čím se někteří "umělci" mohou uživit!!! Chudák divák, to bych dával za trest promítat doživotně odsouzenejm!!! ()

krvavamera

Z toho, co se mi letos podařilo stihnout na Filmovce, si odnáším nejlepší filmový zážitek z tohohle filmu. Nejvíc mě pobavily vtipné vychytávky, které byste si v komerčním filmu mohli těžko dovolit - "podprahové" záběry ilustrující momentální duševní pochod postavy byl prostě bezkonkurenční. ()

HouseMK

Velké překvapení v nafukovacím kině! Po trochu rozpačitém začátku a problémy se zvukem (ty se sice táhnou celým filmem díky absenci postsynchronů, ale člověk si na ně tak nějak zvykne) se film rozjel svým téměř dokumentárním stylem do vysokých obrátek se sympatickým humorem a nevšední závěrečnou honičkou! Tak zas někdy... ()

mušátko

Velmi milé překvapení. Dlouho jsem se takhle v kině nepobavil a nezasmál. Místy absurdní, ale hlavně tak nějak uvěřitelné, dialogy jako ze života. Tento styl humoru prostě můžu. ()

Fifer

Nestačím se divit, jak to tu všichni chválí. S Passerem a Formanem to opravdu nemá nic společného, Dogma tam vidět je, ale Marek není Trier. Především se mi zdá, že filmoví teoretici, kteří P.Marka tolik milují, mají asi dost zvláštní smysl pro humor, mně to přišlo vtipné velmi málo ( vtipnější bylo i Nebýt dnešní ). Co jeden považuje za sofistikované, jiný za laciné. Moc rád bych se s nějakým fanouškem PM pobavil o "genialitě" tohoto snímku. Barokní hudba, hm super joke, ale poslouchat to celej film je fakt k nevydržení, thrillerová hudba z hororu, když se borec blíží k počítači, tak to má být ten sofistikovaný humor? Co je supr, je téma chatů a změněných identit, druhá zápletka je ale typicky tuctová a ohraná - bývalý nápadník. Film je propagován i s tím pedofilem, takže divák o něm dopředu ví. Postavy tak reší v 60. minutě to, co divák už ví od začátku, což je děsná nuda. Vážím si P.Marka za odvahu dělat věci jinak, ale jeho fanoušci, kteří se snaží uplést z hovna Formana, jsou neméně zvláštní skupinou individuí, jako byli ti ze združení Adoptovaní ve filmu. ()

dvd-L

Nebýt mého hrdiny Petra Marka, asi bych to nedokoukal. Chci říct, že ačkoliv jinak jeho práci většinou obdivuji, na tohle už se podle mého vážně skoro nedá dívat. ()

aslavey

Ač film vypadá jakkoli odporně a neprofesionálně, jedná se o obrovskou srandu. Hlavně kvůli té odpornosti a neprofesionalitě (která je jen na pohled - herci jsou profesionální improvizátoři). Příběh o kontrastu zapojení a odpojení od společnosti, v kterém si dost lidí najde sama sebe. ()

lover

Jedna z nejzdařilejších komedií posledních let. Petr Marek vzal to nejlepší z Chytilové a Formana a k tomu přidal vlastní "esenci" v podobě dokonalého využití hereckých osobností Láhorsoundystému (nechybí ani imlicitní nenucený společenský "přesah"). Zážitek a jisté napětí pramení právě z hereckého uchopení, v němž se střetává realistické iluzivní hraní s celkovou "nedokonlostí" celku včetně oněch hereckých výkonů. Film působí v porovnání s "profesionálními" českými filmy neuvěřitelně svěže. ()

kiimi

Tak, jak krásně to začalo, tak marně to skončilo. Předpremiéru jsem viděl přímo s herci a byl to ten největší zážitek, který mi film nabídl. Několik velmi dobře rozehraných příběhů vyšumí se závěrečnými titulky jako pára nad hrncem a nevyřeší se vůbec nic. A to je velká škoda, protože dobrých filmů se zajímavou myšlenkou a přitom nízkým rozpočtem a nehereckým obsazením je u nás velmi málo! ()

Onna

Příliš dlouhá miniatura. Jistě, jsou tam skvělé momenty/scény ("proč jdete do kotelny?" "je mi zima"; debata o "debilovi"; načapání ve skříni; scéna s motýlem; scéna zakládání sdružení; scéna přijetí pedofila; závěrečná honička), ale potíž je, že tohle je všechno. Tyhle intenzivní/humorné/poetické okamžiky by se vešly tak do 15ti minut a zbytek je příliš zdlouhavý a popisný (omáčka pro "blbý", aby se nám představili postavy, abychom pochopili příběh a aby mohlo dojít k těm několika skutečně vtipným či filmově okouzlujícím okamžikům). Viz třeba scéna představování se, která se snaží budovat humorné napětí pomocí paralelní montáže - jenže se jí to nedaří, je to rytmicky škobrtavé, rozvláčné, dokonce polopatické (zdvojování informací v obraze a v smskách, aby to všichni diváci v kině pochopili...). Ano, hezky se nám tu ukazuje trapno a neschopnost doprovázející idealistické lidské snahy něco měnit a organizovat, jenže jde jen o pár sarkastických momentů, osobně v tom nevidím nějaké skutečné ostří nebo syrovost, které v tom nacházejí jiní diváci (pro mě je nakonec nejadresněji sarkastické hned věnování snímku Spáčilové a McCartneymu, pak už je to zase jen spíš taková ta milá česká "úsměvná kritika"). Ono je to celkově samozřejmě docela dobré, člověk má chvilkama nefalšovanou radost (třeba Radek Rubáš je celou dobu herecky vynikající v té své topornosti/nejistotě/dojemnosti), akorát (mi) to nestačí. ()

rainman93

Partička poloprofesionálů se sešla při natáčení filmu bez scénáře, s ruční digitální kamerou, bez solidního zasvícení scéy, s příšerným zvukem, bez režie a prakticky bez psychologie postav, myšlenky a vyústění. Pokud tento film budete posuzovat dle klasických kánonů, výjde vám amaterský snímek! Pokud si vyslechnete komentář autora, nabydete dojmu, že je to neskutečně hluboké filozoficke dílo. Pravda je někde mezi. Snimek dýcha láskou k filmu a ironickému humoru, zároveň se nemůžete zbavit dojmu, že zrovna tento film není ničím, co bychom mohli označit jako umění. Samotní tvůrci o to ve skutečnosti ani nestojí, to jen filmový recenzenti a "vědci" si rádi libijů v takovém hnidopišství. ()

Iriquindae

Velmi příjemné překvapení, až na příšernou kameru a podobně úděsný zvuk, je to místy skvělé a velmi originální. Zápletka je nápaditá, postavy svérázné, uvěřitelné a i jejich chování a motivy se zdají být logické, přesto se tu seznámíme s celou škálou různých neuróz až úchylek. Podle popisku bych vůbec nečekal, že film o zakládání sdružení adoptovaných lidí nabídne velmi ujetě realistický pohled na organizaci menších věcí a pravé úmysly některých tvůrců takových záležitostí. ()

markyzgero

Kurva oceňte tu někdo herce v jedný z hlavních rolí. Můžete mít bipolární názory na film jako takovej, ale nepřehlídněte novýho Šebánka (možná víc civilního a plachýho)-Mariana Moštíka v roli organizátora celý tý nekudovský sešlosti. A třeba to neni Šebánek, třeba je to Bartoška. Nebo Moučka.Kdo ví..? ()

w15

Pečlivě budovaná atmosféra připravuje diváka na neskutečně třeskutou situaci... až do krve :- X ()

Brumlak

Bizáááár, by se dalo říct. Zvláštní to snímek. Balancující na hraně trapnosti, artovosti a dalších. Zajímavý počin hodný zřetele. A i zkouknutí. ()

Pitryx odpad!

Komedie? Hahaha, hohoho, hihihi. Ani náhodou. Páni co ty bylo za „herce“? Druhá či třetí garnitura? A co ten zvuk? Neměli kvalitní mikrofony? Kameraman mi připadal kapánek mimo. Scénář nestál za nic. Přes devadesát minut kecání a kafrání naprosto o ničem. Tohle home video u mě prostě neuspělo. Dejte mi mobil, partu známých, sdostatek slivovice a peníze na takovouto kempovou dovolenou a svedu to taky. Logické chyby neřeším, mohu se mýlit já. Takže pro mne zůstala zajímavá jen hudební stránka věci a to je vše. A jako PS, jen by mne zajímalo, proč je ve filmu zmíněn zrovna Bílovec. ()

46. ročník MFF Karlovy Vary

46. ročník MFF Karlovy Vary