Vendetta dei Tughs, La

• USA Black Devils of Kali
všechny plakáty

Flego odpad!

Keď stvoril Emilio Salgari ( knihy o Sandokanovi ) atletickú postavu neohrozeného bengálskeho lovca bolo len otázkou času, kedy sa filmári zhostia úlohy pretaviť jeho príbehy do filmovej podoby. Režisérske duo Murphy-Callegari ho v roku 1954 predstavilo v dvoch filmoch s Lexom Barkerom. Typologicky vhodná postava známeho herca mala prilákať divákov do ich nenáročných filmov, pravdou je, že oba filmy ( I misteri della giungla nera, aj tento La Vendetta dei Tughs ) sú čistou katastrofou. Dejová prázdnota, ničotné herecké výkony akoby z donútenia sa vinú ako červená niť v tomto filme a korunku tomu dodáva neutíchajúci hlúpy komentár, akoby sme sledovali rozhlasovú hru. Druhá recenzia. ()

vesper001

Kálí a škrtiči po stoosmdesáté a nikdy jinak. Obsah předchozích i následujících dílů: žádný. Obsah tohoto: Lex vypadá po botoxu a transplantaci vlasů, bez ručníku na hlavě a pleťové masky nedá ani záběr. Tramal Naik bojuje proti náboženským fanatikům, aby zachránil unesenou ženu, škrtiči vlažně nesouhlasí... člověk u toho má stejné pocity, jako když se dívá, jak čeští hokejisté těmi dřevěnými udělátky vytírají ledovou podlahu. ()