Reklama

Reklama

Růže

(studentský film)
všechny plakáty
Z natáčení
Krátkometrážní / Drama
Česko, 2011, 10 min

Obsahy(1)

Krátký studentský film "Růže" natočený v Sušici, za produkce Fanatik Studia a Filmové akademie Miroslava Ondříčka a režie Ladislava Plecitého. (oficiální text distributora)

Videa (2)

Z natáčení

Recenze (10)

R.Drson 

všechny recenze uživatele

Studentský snímek, jehož problémy by se daly vztáhnout na současnou českou kinematografii. Technické zázemí je slušné, produkce je na úrovni, avšak je tu jedno velké ale. Scénář není příliš propracovaný (variace na butterfly efect) tezovité herecké výkony a pomalé tempo snímku. Další škodou je, že Marian Roden nedostal větší příležitost (jako jediný profesionální herec neměl ve filmu souvislý dialog). Tvůrci mají v rukou zjevně silné zázemí, takže doufám, že příští dílo bude lepší. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Tato růže, je PLECITÁ!! A ať už to znamená cokoli, určitě není natolik plecitá, jak by si zasloužila. Tedy, je opravdu plecitě natočená, tedy technicky velmi dobře, ale tady to rejža Plecitý s tou plecitovatostí poněkud přehnal, i kdyby to mělo být pouze žánrové cvičení, stále to zůstane nechutně přeslazené. Autorovi fandím, už jenom proto, že je technicky jedním z nejzdatnějších, ale tady selhal scénář a něco-jako-dramaturgie. Jen samotné barevné balonky by byli schopné snížit hodnocení na polovinu. ()

Reklama

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Zima, zasněžená krajina a stromy, ticho a klid a dvě postavy. Zamilovaný pár, dívka a kluk. On jí přinesl růže. Vypadají tak šťastně. Jenže jedno dlouhé a radostné objetí vše změní. Někdy prostě nedokážeme ovlivnit události a věci, které se stanou díky našemu zásahu. Protože je nevidíme, a někdy se ani nedozvíme, co všechno to zavinilo a že stačilo tak málo a vše mohlo být jinak. Pro mě velice krásný a melancholický snímek s příjemnou ústřední dvojicí. ()

mazadlo 

všechny recenze uživatele

Na prví zkoušku je to dobré film ničím nepřekvapí ani vám nepošle nějaký dalekosáhlý vzkaz který budete šifrovat ještě nějakou tu neděli ale také vás neurazí a nesrazí trapností na zem. Má slabší chvilky - mě například přišel velmi toporný sanitkář v první části filmu. Vypadal - chodil jako glum ale budiž. Jinak takové to honění po sněhu je taky trochu jako z pohádky ale film může být pohádka tak proč ne. Jinak si autoři dali záležet , udělal bych trochu víc zamčenej konec ale jak říkám..film působí dobře. Za mě čtyři hvězdy protože jde o prvotinu ;) Navíc a to jsem se dozvěděl až později - na tom dělal také můj dobrý kamarád a dříve filmový kolega Jiří Bystřický. Za to taky hvězdu :D ()

Reklama

Reklama