Králíkárna

Krátkometrážní
Česko, 2010, 19 min

Režie:

Jan Novotný

Ještě stále čerstvý manželský pár, Petr a Anička Volšanští, jsou zatím ještě studenty vysoké školy. Aby nemuseli platit vysoký nájem, bydlí v bytě 3+1 společně s Aniččinou sestrou Lenkou a spolužačkou Luckou. Chudák Petr, povaleč a pijan každým coulem, to nemá jako růže mezi trním v domácnosti lehké. Ze zajetí tří žen (a všudypřítomné tchýně, která, když už nemůže přijít osobně, alespoň častuje svého “synáčka” telefonními hovory) ho vysvobodí jen jeho bratr Honza, který se na něj čas od času zajde podívat a spolu potom dlouho přemýšlí, jak hluboko je na dno láhve. Honza, snad aby toho neměl málo, absolvuje takovéto pohovory i se svým nejlepším přítelem Rudou Šafránkem, který marně hledá lásku na dně prázdné sklenice od piva, a snad proto se ubírá k šálku kávy. Do toho všeho zmatku ještě vstupuje Pepa Doležal, bratr Lucky, který se snaží utajit vzájemný vztah s Lenkou Vlkovou, která je (jak už víme) sestrou Aničky. Co se asi stane, když budou tito lidé vystaveni prvnímu výročí svatby? O tom více právě v Králíkárně… (oficiální text distributora)

Honzulik

Králíkárna - tak tento krátkometrážní film se panu režisérovi Janu Novotnému dle mého názoru moc nepovedl. Film má absolutní absenci příběhu a postrádá alespoň základní pointu. Celý film doplňuje amatérský nekvalitní zvuk a nepřirozeně strojené hlášky ve scénáři. Osobně mě také vadily drobné logopedické nedostatky hlavního "hrdiny" povaleče Petra, kterému bylo občas problém porozumět! Od udělení odpadu film zachránila krásnější dámská účást v příběhu na kterou se alespoň dalo koukat se zalíbením. Takže pouze za Aničku, Lenku a Lucku uděluji 2*. ()