Reklama

Reklama

Jezero Weissensee

(seriál)
  • Německo Weissensee (více)
Trailer
Drama
Německo, (2010–2018), 18 h (Minutáž: 45 min)

Kamera:

Michael Wiesweg

Hrají:

Florian Lukas, Hannah Herzsprung, Uwe Kockisch, Katrin Saß, Anna Loos, Hansjürgen Hürrig, Stephan Grossmann, Steffen Groth, Max Gertsch, Gitta Schweighöfer (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(24)

Obsahy(1)

1. díl (Operace Červnová noc): Během rutinní noční silniční kontroly ve východním Berlíně v létě roku 1980 potká policista Martin Kupfer kosmetičku Julii Hausmann. Ještě než samotná kontrola skončí se Martin, který žije s rodiči stranou od své exmanželky a sedmileté dcery, do Julie zamiluje. Jenže ta je zasnoubená s Američanem německého původu Robertem Schnyderem, který ji téměř denně navštěvuje. Juliina matka je známá písničkářka Dunja Hausmann, která vystupuje kriticky vůči režimu a nový vztah její dcery se jí vůbec nezamlouvá. Co ovšem Julia ani Martin netuší je, že Dunja byla mladistvou láskou Martinova otce Hanse Kupfera, který se na svém postu vrchního vyšetřovatele tajné policie Stasi snaží všemi způsoby odvrátit pozornost režimu od disidentských umělců. Nicméně, ona zběžná silniční kontrola vystavila právě Dunjinu dceru Julii a jejího amerického přítele zvýšené pozornosti Stasi. Hans nemá na výběr, než nechat pár sledovat tajnou policií. Martinův bratr Falk, rovněž člen Stasi, se případu chopí s až přehnaným nasazením – doufá totiž v nově uvolněné místo v čele kanceláře tajné policie, které by s pomocí svého otce mohl získat. Když ale zjistí, jak se to má s jeho bratrem Martinem a Julií, je doopravdy vykolejen z rovnováhy. Vrchní komisař Stasi Gaucke následně pohrozí vyhazovem a zamezením další kariéry Hansovi i Falkovi, pokud si Hans neumravní svého nejmladšího syna – a když Hans navíc zjistí, že Julie je Dunjinou dcerou, okamžitě se probere. Uvědomí si, že by mohl být jejím biologickým otcem – a po 25 letech tak znovu vstoupí do Dunjina života. Ta mu sice dluží odpověď, ale zároveň se snaží všemožně svou dceru odradit od jakéhokoli kontaktu s rodinou Kupferů. Julie samotná teď neví, co dělat. Po dalším setkání ve Weissensee se do Martina totiž zamilovala také. Ale také je tu její snoubenec Robert, který ji chce tajně převézt na západ ve skrytém úložišti svého Mustangu. A Julie se tak musí rozhodnout – mezi Martinem a Robertem, mezi tím, zda zůstat, nebo jít.

2. díl (Ztracená dcera): Robert Schnyder je vzat do vazby pro napomáhání nelegální emigraci z Německé demokratické republiky. Vyslýchá ho Falk, který má v úmyslu použít všechny dostupné prostředky, aby z něj dostal doznání, které bude usvědčovat Julii – Robert ale vše popře. Nicméně, Julie je také zatčena, zrovna když se vrací domů. Během výslechu na ní Falk velmi naléhá, do výslechu však vstoupí Hans a nechá Julii jít. Rozzuřený Falk pak ještě stupňuje nátlak na Roberta Schnydera. Hans se obává, že Martin ohrožuje celou samotnou existenci a postavení vlastní rodiny a zakáže mu tak jakýkoli kontakt s Julií, bez ohledu na okolnosti. Navzdory naléhání z obou stran se však láska Julie a Martina ještě více prohloubí. Dunja Hausmann musí na ministerstvu kultury prezentovat náplň svého příštího turné a obdrží povolení vystupovat na veřejnosti. Ale poté, co na koncertě v Erfurtu zahraje i zakázané písně, je zatčena a propuštěna až po několika hodinách policejního výslechu. Unavená a skleslá se konečně dostane domů, kde najde svou dceru Julii – s Martinem. Okamžitě ho vyhodí, Julie ale odejde spolu s ním. Mladý pár je v zoufalé situaci – Martin ani Julie neví, kam jít. Mezitím, zdá se, přestal Robert Schnyder po hodinách vyslýchání klást odpor a přeje si učinit prohlášení. Falk, domnívající se, že vyhrál, se spolu s Hansem okamžitě dostaví do jeho cely – jen, aby ho nalezli v bezvědomí na podlaze.

3. díl (Pro lásku vše): Martin a Julia si zažádají o společný byt a mají štěstí – žena na úřadě nad nimi přivře oči a byt jim přidělí. Stačí však jeden telefonát od Hanse a jejich nový domov je jim opět odejmut. Robert Schnyder se mezitím v nemocnici vzpamatovává ze svého kolapsu v cele, který byl diagnostikován jako hypoglykemický záchvat. Falk musí počítat s odpovědností za následky svých „speciálních" vyšetřovacích metod. Nicméně přestože Schnyderův případ vyvolá určité napětí v mezinárodních vztazích, Falk dostává pochvalu od Gaucka, svého nadřízeného ve Stasi. Navzdory Hansově přání dostává volnou ruku při vyšetřování případu Hausmann. Okamžitě tak nechá napíchnout a odposlouchávat Dunjin byt. Když poté Dunja spolu se západoberlínským producentem Meigoldem natáčí ve svém bytě nové album určené na západ, je celá deska nahrána hned dvakrát – jednou Meigoldem a jednou Stasi. Falk, který nechce pochopit bratrovu lásku k Julii a zároveň se obává následků pro svou práci ve Stasi i pro celou rodinu, přesvědčí Martinovu exmanželku Marion, aby se za pomoci jejich dcery Lisy pokusila získat Martina zpět. Marion tedy odepře svému exmanželovi možnost vidět jeho dceru do té doby, dokud bude s Julií. Martin je zoufalý – ví, že si musí vybrat mezi Julií a Lisou a ví také, že nakonec určitě skončí u své dcery. Ta se mezitím rozhodne vydat domů od denní vychovatelky na vlastní pěst s cílem najít tátu, ještě než ji Marion stačí vyzvednout. Marion i celou rodinu zachvátí panika – v místě jejich bydliště se pohybuje sexuální deviant a je dost možné, že natrefí zrovna na Lisu. Martin okamžitě zorganizuje rozsáhlou pátrací akci k nalezení své dcery.

4. díl (Stará láska): Pátrání po pohřešované Lise je v plném proudu. Hans i Marion viní Falka z toho, že svými intrikami celou situaci způsobil. Martin objeví Lisu, jak si dává zmrzlinu spolu s neznámým mužem – ten je okamžitě zadržen a obviněn z únosu a zneužívání dětí. Lékaři však naštěstí možný případ zneužití popřou – muž se dívky ani nedotkl. Marion se Martinovi omluví za své chování a pozve ho na oběd, kde ho požádá, aby jí dal druhou šanci. Ani po příjemně stráveném večeru se k ní však Martin vrátit nechce – nemůže zapomenout na Julii. Stasi zjistí, že hudební producent Meigold je v kontaktu s pašerákem, který má za úkol pronést Dunjiny nahrávky na západ. Během předávky je Meigold zatčen. Poté, co se přizná, má Falk konečně pocit, že dosáhl vítězství – Gaucke mu dá povolení zatknout Dunju. Hans však namísto toho navrhne, aby z Dunji udělali informátora. Falk tedy udělá zpěvačce „nabídku" – pokud s nimi bude do budoucna spolupracovat, nebudou proti ní vznesena žádná obvinění. Namísto odpovědi ho však Dunja vyhodí z bytu a následně se pohádá s Julií, protože se domnívá, že se od ní Martin dozvěděl o pašování nahrávek. Julia se nadobro urazí a odejde bydlet do jednoho neobývaného domu. Hans vyláká Dunju z jejího napíchnuého bytu, aby si s ní mohl neslyšen promluvit, a znovu se jí pokusí přemluvit ke spolupráci. Dunja se díky tomu dozví, že její byt je odposloucháván a že tak Julii obvinila neprávem. Hansova žena Marlene náhodou spatří svého manžela s jeho bývalou milenkou a v zoufalství udá svého nejstaršího syna. Falk se má postarat, aby Dunja „zmizela" – a nakonec přesvědčí Gauckeho, že by zpěvačka měla být zatčena za ilegální vývoz zakázaných nahrávek. Během zatýkání dovolí Falk Dunje, aby se šla do koupelny převléct. Když dovnitř vstoupí Hans, leží Dunja bezvládně ve vaně.

5. díl (Koncert): Dunjin život visí po jejím sebevražedném pokusu na vlásku. Falk se teď musí zpovídat svým nadřízeným – svému otci Hansovi, Gauckovi i zastupiteli Korwitzovi – a vysvětlit, co se vlastně stalo. Navzdory očekáváním však není potrestán, ale naopak pověřen, aby celý incident zamaskoval. Hans je vyzván, aby odjel přednášet o policejních praktikách na akademii Stasi v Potsdamu. Julia, která o ničem z toho neví, se dozví od sousedky, že Dunju odvezla sanitka. Okamžitě se vydá ke Kupferům požádát Martina o pomoc při hledání své matky. Hans jí prozradí, že Dunja je v nemocnici po svém pokusu o sebevraždu. Když se Martin dozví, že do celého případu je zapleten i jeho otec a bratr, konečně si sbalí kufry a opustí rodinný dům s Julií. Jako policista má oprávnění zjistit v jaké nemocnici se Dunja nachází a Julii se poté podaří dostat se dovnitř. Dunja je na tom špatně – Julii ani nepozná. U Dunjina nemocničního lůžka potká Julii Hans Kupfer. Následuje dlouhý rozhovor, ve kterém se Hans Julii svěří a poví jí o svém dávném románku s Dunjou a nabídne jí přátelství – to však Julia odmítne. Marlene se ihned po Hansově návratu dovtípí, kde její manžel byl – a řekne mu, že o jeho vztahu s Dunjou věděla od samého začátku. Napětí mezi Falkem a Martinem dosáhne vrcholu, když Martin odmítne pozatýkat mírumilovné návštěvníky ilegálního koncertu během zátahu, čímž neuposlechne příkazu svých nadřízených – a Falka. Dojde i na pěstní souboj mezi oběma bratry – a mladší Martin z něj tentokrát poprvé vyjde jako vítěz. Falk puká vzteky a vyhrožuje, že zničí Martina i jeho lásku. Mezi zadrženými návštěvníky koncertu je i Juliina kolegyně Moni. Falk ji vyslechne a získá jako informátorku – jejím úkolem je dohlížet na Julii. (oficiální text distributora)

(více)

Reklama

Reklama