Šílená / Krásný

Crazy/Beautiful

Bláznivo / Krásne

Drama / Romantický

USA, 2001, 95 min (Director's cut: 135 min)

Nadprůměrné romantické drama s mojí oblíbenou Kirsten Dunst. Sice nějak nemůžu uvěřit, že by se todle mohlo stát ve skutečnosti, ale tak je to film a příběh je jinak docela fajn. Hodně dobrý jsou pak herci - jak právě Kirsten Dunst, tak i Jay Hernandez podávají hodně dobrý výkon. Díky tomu mi film velmi rychle uběhl a po jeho skončení jsem měl velmi příjemný pocit.(20.7.2008)

I když Šílená/Krásný v zásadě není nikterak originálním snímkem, je alespoň o něco realističtější než všechny ty vymydlené načančané romantické příběhy ze středních škol pro vyšší třídu. Co u mě mírně sráží celkové hodnocení je můj čistě subjektivní, osobní problém s postavou Kirsten Dunst - minimálně do poloviny snímku mě neskutečně iritovala (ale uznávám, že herecky byla podána skvěle).(13.6.2008)

Moc krásný romantický film o těžkém hledání cesty dvou mladých lidí k vzájemnému porozumnění sráží dolů přeslazený konec. I tak jde ale o jeden z těch lepších snímků v daném žánru, a zamilované páry jeho sledování rozhodně nezklame. Když jsem si po skončení příběhu říkal, že mi tam něco chybělo, chtěl jsem hodnocení ještě umírnit. Pak jsem se ale pro sebe zasmál, protože to, co mi chybělo byly prsa Kirten Dunst! Ta holka nosí celej film tak děsný minitrička, a bradavky ukáže jako ve Spider-manovi maximálně přes látku. Pro pány vážně k zbláznění, ale hvězdu dolů kvůli tomu? Ne, heh.(19.3.2009)

Film je to moc pěkný, i když lehce nudný v některých pasážích, ale má dobrý konec a to mnoho vyvažuje... řekl bych, že je to film o naději pro mladistvé. Pokud je vám více než 25 let, tak se možná na tento snímek nedívejte, protože jste možná pro něj moc staří a nemělo by to pro vás smysl. Jinak všem zhrzeným láskou pod 25 let doporučuji.(26.4.2012)

• hellstruck

Spíš než šílená/krásný to na mě působilo jako "pozérka s mastnýma vlasama/krásný". Jako výlet zpátky do minulosti to fungovalo pěkně - vzpomněla jsem si, jak v té době (tak dávno a přitom nedávno!) frčelo malování nehtů fixama, trička bez podprsenky, vykukující pupík, zvonáče (co se módý týče, tak katastrofální období). Nad tím jsem se zasmála. Ale konec sentimentality. Kirsten Dunst a její kamarádka tu na mě působily dojmem znuděných pipin, které si hrají na drsné holky a nevěřila jsem jim to ani minutu. To je pro mě asi hlavní kámen úrazu. Těšila jsem se na romantické drama, při kterém vyniknou především rozdílné sociální podmínky hlavních hrdinů, nedočkala jsem se. Takový příběh už tu předtím byl stokrát a v lepším (méně otravném a uječeném) kabátě.(26.12.2013)

• - Kapela, která hraje během večírku se jmenuje Osker. (don corleone)

• - Kirsten Dunst měla mít ve filmu i scénu, ve které bude nahá. Konkrétně ta, ve které jde z postele pro kondomy kolem uklizečky. Podle scénáře ji měla zahrát bez oblečení. (don corleone)

• - Jay Hernandez se musel naučit většinu svého textu ve španělštině foneticky, protože tímto jazykem nemluví. (don corleone)