Šílená / Krásný

Crazy/Beautiful

Bláznivo / Krásne

Drama / Romantický

USA, 2001, 95 min (Director's cut: 135 min)

Krásný film, velmi dobře natočený, Jay Hernandez hrál velmi skvěle i když se musel naučit vetšinu textu ve španělštině, protože tim jazykem mluvit neumí. Kirsten Dunst opět nezklamala hrála velmi skvěle. Jinak co se týče obsahu filmu tak nechyběla tam hudba která doprovázela nejhezčí scény ve filmu, nechyběla tam láska, jak je těžké o ní bojovat. Nebylo tam nic co bych mohla vytknout, Moc se mi ten film líbil.(26.3.2013)

Příjemně dramaticko-sociálně-romantická jednohubka, kterou divák s chutí zblajzne i třeba napočtvrté. Ona je destruktivní i sebedestruktivní holka se sebevražednými sklony z prachaté a vlivné rodiny, on je přistěhovalec z chudých poměrů, má ušlechtilé cíle, je svědomitý, čestný a pracovitý. Její záškoláctví a záliba v alkoholu brzy začnou nabourávat jeho přesvědčení, ale jinak je to láska jako trám, která musí překonat nejednu překážku. Kvete navzdory konvencím, náhle a silně. Oba hlavní hrdinové jsou zajímaví, na podprsenku kašlající Kirsten Dunst samozřejmě víc, ač nás scénáristé mnohokrát nepřekvapí. Moc nám to nekomplikují (navíc vzdání se jednoho životního snu je s ohledem na jeho přesvědčení nereálné), nejzajímavější postavou je nakonec prachatý senátor a otec Bruce Davison, který dceru nadevše miluje a snaží se kočírovat škody, které napáchá. John Stockwell nicméně umí pracovat s tím vším okolo, aby jeho kus byl atraktivní pro mladé diváctvo, drží se pravidel žánru a pohybuje se přesně na té hraně, kdy mu (i dospělejší) divák ještě leccos spolkne. Fajn soundtrack.(2.10.2016)

Krásná lovestory o obrácených rozdílech dvou různých světů a komunit. Chemie mezi Kirsten Dunst a Jay Hernandezem funguje dokonale a zvlášť "nestálost/šílenost/rozervanost/nešťastnost" Nicole je zachycena naprosto věrohodně, stejně jako chvíle štěstí, když jsou Carlos a Nicole spolu. V podstatě celý film pak stojí na výkonech obou hlavních protagonistů, jenž jsou, jak jsem již zmiňoval, nesmírně povedené a příjemné.(29.6.2009)

Tak tu máme zase jednu teenagerskou romantiku. Hodný, slušný a chudší syn mexických přistěhovalců Carlos se zamiluje do dcery poslance, bydlící v bohaté čtvrti. Ale Nicol je nespoutaný živel. Kouří, pije a chodí za školu. Protiklady se však, jak známo, přitahují a tak to dopadne, jak má, i s velkým happyendem. Čili zase vše při starém, ale mě se na to dívalo docela dobře a neuráželo mě to. Možná k té pohodě přispěla naprostá absence humoru, o který se vždy takové filmy snaží, ale vychází to většinou trapně a divák pak více trpí. Takže suma sumárum, já jsem spokojen a film mohu doporučit, protože má svou hodnotu a sílu. 3 a půl*= 70%(20.6.2012)

• Gereth

Další spálení v podobě csfd. Ničím nezajímavá teenagerovská romanťárna s x krát omletou kostrou příběhu. Popravdě jsem si ještě asi ve třetině snímku myslel, že to má být romantická komedie. Tam bych ty vršící se klišé ještě překousl. Ale drama? To opravdu ne. A přitom herci tak špatní nebyli. Až mi jich pro tento film přišlo škoda.(2.1.2009)

• - Většina záběrů ze školy se natáčela ve skutečné škole a studenti posloužili jako komparz. (don corleone)

• - Příběh byl inspirován knihou fotografií Laurena Greenfelda s názvem "Fast Forward". (don corleone)

• - Jay Hernandez se musel naučit většinu svého textu ve španělštině foneticky, protože tímto jazykem nemluví. (don corleone)