Šílená / Krásný

Crazy/Beautiful

Bláznivo / Krásne

Drama / Romantický

USA, 2001, 95 min (Director's cut: 135 min)

John Stockwell

Phil Hay, Matt Manfredi

Shane Hurlbut

Melissa Kent

Scénografie:

Maia Javan

Kostýmy:

Susan Matheson

Ano, variací na toto téma už tu bylo hodně, ale Šílená/Krásný patří určitě k tomu lepšímu. Nemalou měrou se na tom podíli uvěřitelně zahrané postavy od Jay Hernandeze, který mi oproti mnoha uživatelům nepřišel špatný, a hlavně od Kirsten Dunst, která předvedla, že má talent. No a navíc jí to moc sluší a doteď sem si myslel, že je plochá jak prkno, ale evidentně tam něco bude :)(31.5.2008)

Krásná lovestory o obrácených rozdílech dvou různých světů a komunit. Chemie mezi Kirsten Dunst a Jay Hernandezem funguje dokonale a zvlášť "nestálost/šílenost/rozervanost/nešťastnost" Nicole je zachycena naprosto věrohodně, stejně jako chvíle štěstí, když jsou Carlos a Nicole spolu. V podstatě celý film pak stojí na výkonech obou hlavních protagonistů, jenž jsou, jak jsem již zmiňoval, nesmírně povedené a příjemné.(29.6.2009)

za ten název bych vraždil! Už jen to mě od filmu strašně odpuzovalo, ale nakonec, když to dávali v TV, tak jsem se na to kouknul a zase tak strašné to nebylo. Dobrej hereckej výkon od Kirsten, která ale vypadala odporně a celkem dobře hrající Jay. Příběh nebyl nejhorší, takže jsem to zkouknul až do konce. Na to, že jsem očekával odpad dobrý. 60%(4.8.2013)

Musím přiznat, že během první půlhodiny jsem měl co dělat abych nevypl televizi, ptž mi to příšlo naprosto neuvěřitelně stupidní, nenápaditý, nevtipný, bez emocí a tak dále a tak dále... Ale pak ke konci, jsem se zakoukal, vyvrbyla se pointa, člověk se vžil do postav, který mu přišli tak odporně nesympatický až to bylo k neuvěření... Ten konec vám vážně otevře jiný, lepší, náhled na film... takový horší 4*(7.3.2009)

Moc krásný romantický film o těžkém hledání cesty dvou mladých lidí k vzájemnému porozumnění sráží dolů přeslazený konec. I tak jde ale o jeden z těch lepších snímků v daném žánru, a zamilované páry jeho sledování rozhodně nezklame. Když jsem si po skončení příběhu říkal, že mi tam něco chybělo, chtěl jsem hodnocení ještě umírnit. Pak jsem se ale pro sebe zasmál, protože to, co mi chybělo byly prsa Kirten Dunst! Ta holka nosí celej film tak děsný minitrička, a bradavky ukáže jako ve Spider-manovi maximálně přes látku. Pro pány vážně k zbláznění, ale hvězdu dolů kvůli tomu? Ne, heh.(19.3.2009)

• - Jay Hernandez se musel naučit většinu svého textu ve španělštině foneticky, protože tímto jazykem nemluví. (don corleone)

• - Příběh byl inspirován knihou fotografií Laurena Greenfelda s názvem "Fast Forward". (don corleone)

• - Většina záběrů ze školy se natáčela ve skutečné škole a studenti posloužili jako komparz. (don corleone)