Umění zapadnout

The Art of Getting By

Umenie zapadnúť

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2011, 80 min

Očekávání: Velké ne, příběhy "ze života" bývají o ničem, jako komedie se to taky moc netvářilo, Emma Roberts je fajn (a nejen vzhledem, tahle role jí padne jak ulitá a zvládá ji skvěle), ale celý film nezachrání, takže jsem si to pustil jen tak z nouze, protože to bylo to nejlepší, co jsem měl k dispozici. A musím říct: "Páni!" Film ze života, o ničem, který mě oslovil. Jednak je pozitivní, milý, oddechový. A pak... hlavní hrdina je kluk, trochu mimoň, ale žádný uhrovitý nerd z teenage úchyláren. Tahle věta mluví za vše: "Jsem svobodně myslící jedinec, který se rozhodl nezaobírat se tímto rozhovorem." Plus jeho vztah se Sally - na jednu stranu neuvěřitelný, na druhou strašně opravdový. Jako bych už něco takového zažil. # příběh 8 | hudba 6 | humor 2 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5(28.11.2011)

Hollywoodská variace na to jak se lze stát zodpovědným, dospělým a uvědomnělým člověkem, během jednoho dne či několika okamžiků. Proč ne?..u mně to fungovalo.(25.2.2013)

Jeden z najkrajších teenage romantických filmov, aké som videla. Jednoduchý príbeh, ktorý mal však čím zaujať. Netreba pripomínať, že som sa zaľúbila do pohľadov Freddieho Highmorea, ktoré mu opätovala sympatická Emma Roberts (až tu som ju začala mať rada). =)(26.3.2013)

A prečo je modrý? Pre mňa je aj tak dobrý! :) Teraz vážne, milujem filmy ako napr. Submarine, Charlieho malé tajomstvá a tiež tento, kde je hlavným hrdinom chlapec, ktorý je trošku čudný, iný ako všetci ostatní, má problém zaradiť sa do spoločnosti, nemá priateľov a potom nastane zlom, zažije prvé diskotéky, nájde si prvých priateľov alebo spozná dievča, ktoré mu otočí život o 360 stupňov. Síce na novinku The perks of being wallflower sa to nešplhá, ale je to veľmi milý filmový kúsok so sympatickou Emmou a s úžasným nádychom umenia :)(30.3.2013)

Když se u podobných filmů lehce zhulím tak je to ohńostroj emocí...fakt supr :D(6.6.2013)

Určitě zajímavé téma co se objevilo v několika filmech, ale tady tomu prostě něco chybí. Hlavní hrdina mně k srdci bohužel nepřirostl. Emma Roberts je kočka a byla mně sympatická. Ale celek je nějak umělý, až moc vyumělkovaný aby to tak nějak zapadlo. Z podobných teenagerovských dramat, kde kde hlavní hrdina hledá místo v životě, kamarády a první lásky a snaží se zapadnout mě více zaujal už předešlý film Generace X, novějšímu Charlieho malá tajemství se také tento snímek nevyrovná. Takže jestli jste neviděli, doporučuju =)(30.6.2013)

Na můj vkus tak trochu neobyčejný film.Viděla jsem spoustu filmů ,ale ten se mi zdál jiný,chyběla mi tam romantika né jenom vocucávajdy . Jinak Režisér vybral velmi dobré obsazení .(23.10.2013)

Art of getting by. Už úvodní proslov mě připoutal k obrazovce. "Since the dawn of recorded history, something like 110 billion human beings have been born into this world. And not a single one of them made it. There are 6.8 billion people on the planet. Roughly 60 million of them die every year. 60 million people. That comes out to about 160,000 per day. I read this quote once when I was a kid, "We live alone, we die alone. Everything else is just an illusion. " It used to keep me up at night. We all die alone. So, why am I supposed to spend my life working, sweating, struggling? For an illusion? Because no amount of friends, no girl, no assignments about conjugating the pluperfect or determining the square root of the hypotenuse is gonna help me avoid my fate. I have better things to do with my time." Jako by mi mluvil z duše. Mám podobný styl přemýšlení a tak mám takové filmy rád. Když se to okoření trochou romantiky a komedie, tak mám film přesně pro mě. Herecké obsazení podle mě ideální. Nedokážu si jako George představit nikoho jiného. Jediná škoda je, že takových filmů není víc.(13.5.2014)

Film doporučuji všem, jež si občas připadají pro svět zbyteční. Po prvním shlédnutí jsem byl unesen a značně motivován. Více takových filmů! Možná byl ale ten konec trochu moc klišé.(22.9.2014)

Krásný film o tom,že vážně jen díky lásce,přátelství dokážete žít. Freddie Highmore opět nespočetně perfektní. Nečekala jsem,že zrovna Emma byla zpřízněná duše,příjemné překvapení. Prostě teenager který už je znuděný snažením,optimistická holka která dokáže vše napravit a zjistit že najít spřízněnou duší lze v komkoliv. Atmosféra u tohoto filmu byla hodně depresivní,ani nevím proč,možná jsem taky jen puberták odevzdaný osudu jako George. We live alone,We die alone,everything else is just an illusion. 100%.(23.6.2015)

V tomto filme som sa absolútne našiel, celý čas som mal pocit, že niekto sfilmoval môj život ... Freddie Highmore predvádza super výkon ... A opäť Emma Roberts <3 Videl som to už 3 x a určite si to ešte pozriem <3(12.3.2016)

Zauj8mave drama emma nema chybu aj ked tazkopadnejsie podane(20.8.2016)

1 3 6 7 8 9 10 následující >>