Umění zapadnout

The Art of Getting By

Umenie zapadnúť

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2011, 80 min

To isté už som písal pri Celeste & Jesse Forever a stojím si za tým: Nezávisláky sa točia, hlavne aby ich tvorcovia povedali svetu svoj príbeh.Nejde o peniaze, ide o život.O to jak to v ňom chodí, o to čo ten ktorý tvorca zažil, o liečenie rán, o výpoveď. Vyčítať vzťahovým nezávislákom, že nie sú originálne by bolo preto nanajvýš nemiestne. Problém Art of Getting By je ale niekde inde.Aj to isté dookola sa dá niečim obzvláštniť, pridať tam niečo zábavné, emotívne alebo sexi a Emma Roberts sexi bezpochyby je, bohužiaľ je na plátne zhruba tretinu stopáže; zato Highmore je tam skoro furt a nudí.Keby to skončilo tak, ako to skončiť malo a ako to ešte pár minút pred koncom aj vyzeralo, dal by som aspoň 70 percent.Takto je film obyčajný, prázdny, plochý, odhadnuteľný a spracovaním úplne tuctový.Zaokrúhľujem hore pre slabosť k žánru, no ak ste v nedávnej minulosti nezažili niečo podobné, budete sklamaní(3.4.2013)

Ten obraz sa mi nepáčil.(8.8.2014)

70% - Freddie byl vždycky ten nejroztomilejší chlapeček a teď je z něj naprosto roztomilej chlapec. Co teprve až z něj bude chlap. :) S Emmou jim to slušelo, takže herci výborní, příjemná atmosféra i tempo, super soundtrack, prostě fajn film o první lásce a životních otázkách. Nicméně ten podělanej happyend a klišovité scény by si amíci mohli projednou odpustit a nekazit tím téměř každej film. "Something like a hundred and ten billion human beings have been born into this world - not a single one of them made it. We live alone. We die alone. Everything else is just an illusion."(28.9.2011)

Film, který jsem si oblíbila z jednoho důvodu. Už jsem se setkala s lidmi, kteří mají problém zapadnout, já jsem nikdy až takový problém neměla, spíš jsem výřečný typ, takže mně tohle netrápí. Ale právě plno lidí má problém se seznamováním a nemá UMĚNÍ ZAPADNOUT. Vím jaké to je, vcítila jsem se do situace toho kluka, že to, co tě nebaví se těžko dělá. Což také znám ze své zkušenosti. Takže bravo, co dodat. Jenom bych chtěla podotknout, že pokud jste film ještě neviděli a budete se na něj chtít podívat, tak si ho shlédněte v originálním znění. Já jsem udělala tu chybu a stáhla si ho s dabingem. Otřesný dabing, nedá se poslouchat. Možná to nějak nesedlo jen mně, ale třeba se nás shodne více. Mimochodem dávám 4*.(19.2.2013)

The Art of Getting By se asi nejen u mě nevyhne srovnání s It's Kind of a Funny Story - díky Emmě Roberts a v podstatě stejnému žánru. Pak ale tenhle snímek působí dost šedě a skoro bez nápadu, což je určitě škoda, protože jinak se jedná o solidní (trochu romantické) drama s docela příjemnými herci a melodickou hudbou. 65 %(16.8.2012)

• kurcatovium

Umělé, toporné, předvídatelné, klišovité, přihoďte ingredience z pár dalších podobných kotlíků a vyvaříte tenhle film. Prakticky všechno v něm je nuda a šeď a místo gradace se konec utopí v přeslazené kýčovité kaši. Tohle fakt ne...(24.1.2012)

jak už tu bylo psané, Freddie byl roztomilej chlapeček a nyní je roztomilej chlap a já mu tu roztomilost fakt žeru! Film byl úžasný hlavně díky němu,čekala jsem větší středoškolské klišé ale byla jsem mile překvapena, dala bych ´5*, kdyby ten konec nebyl tak kýčovitý(17.12.2011)

• Jolinar

Filmy bez pořádné zápletky potřebují aspoň zajímavé hrdiny. A to pro mě Freddie - dítko v příliš velkém kabátě deprimované konečností života - rozhodně nebyl.(9.1.2012)

Chtěl jsem filmu, kterej vlastně pohledem běžného fanouška filmu (což nejsem ani náhodou, vlastně jsem spíš takový nepřítel filmu) není nic úchvatnýho, chvílema docela nudí a bohatě ho stačí vidět jen jednou čtyři hvězdy. Protože hlavní postava je takový umírněnější verze mého já, protože dokonalá holka, protože mě Umění Gettingbyování možná dokope k úspěšný maturitě, protože "ještě jsme neskončili, život je dlouhý" nebo tak nák to bylo a jakkoli prázdně tisíckrát omletě to vyzní, v té scéně to byla zatraceně pravda a...pak přišel ten debilní happy end a všechno zkazil.(21.4.2012)

• Johnny.ARN

Zlý, slabý a chabý odvar Toho, kto stojí v kúte, s nesympatickým poloemodebilom, ktorý mal tak zlú charakterovku, že až to bolelo. Žiadna emócia, žiadny hlbší zmysel. Nič. Mal ešte požívať nejaké rastlinky, to by sa k nemu hodilo. Absolútne neúčinné vykresľovanie atmosféry, riaditeľ ako inak neger, vedľajšia línia s jeho kamošom maliarom žalostne nevyužitá. Aspoň že na tú Emmu sa dá pozerať. 2 z 5(16.3.2014)

Takové trochu lepší a zajímavější teenage komediální drama. Z Freddie Highmorea roste šikovný herec, Emma Roberts si tady zahraje skvělou "sadistic little hussy" a že tam hrála Alicia Silverstone... to jsem se dozvěděl až po shlédnutí filmu. Každopádně se jedná o velice příjemný snímek, dovolil bych si říct, že v mnoha ohledech inteligentní, ač trochu předvídatelný. Na druhou stranu - kdyby se teenageři nedali předvídat, měli by to dospělí o dost těžší, že ;) 80%(28.12.2011)

Bylo to, jako bych znovu cítil, jaký jsem měl tenkrát pocity, jak jsem přemýšlel a jak jsem se choval.Očistné, trošku děsuplné a taky úsměvné.Někdy zkrátka zbytečně moc přemýšlíme.(11.1.2012)

Duchem skvělý film se skvělým nápadem, ovšem se strašnou adaptací a scénářem. Chápu, že se některým slečnám může líbit blbeček, toho jsem ostatně svědkem dennodenně, ale nemůžu si pomoct, ale hlavní hrdina George je takový hlupák, o kterého by nechtěla zavadit snad ani ta nejošklivější a nejhlouupější holka na světě, natož někdo, koho představuje herečka jako je Emma Roberts. Takže Art of Getting By je uměle budovaný film na nesmyslech. Nicméně chápu, že přesně tento styl filmů milují teenageři, ale částečně i tyto filmy ve mě vzbuzují dojem, že už jsem na některé filmy prostě starý (:D).(17.1.2012)

Ten film by se měl jmenoval Female: The Movie Už dlouho jsem nikde nesnášel tak jednu postavu a v některých pasážích jsem se nařval víc jak u hokeje. Od Snídaně u TIffanyho tu nebyl film, který by tak dokonale popsal ženskou mysl, ale pořád je to tak 0,000001 % skutečnosti 8/10(14.3.2014)

V tom filmu je neskutečné množství skvělých informací, o kterých jsme jako puberťáci buď sami přemýšleli a nebo slyšeli. A teď je vidíte úplně z jiné strany a hlavně je konečně chápete či jim alespoň rozumíte...Moc se mi to líbilo, protože to bylo brané sice z pohledu puberťáka, který odmítá jakékoliv společenské konvence a myslí již na důležitější věci, na které dokonce někdo za celý život myslet nebude, ale není to jen tak ledajaká "pubertální" komedie z prostředí střední školy. Je to podané takovým zvláštním způsobem, že jsem mu to prostě vážně věřila. Že jsem věděla o čem mluví. Navíc je tam skupinka herců, kteří to umějí zahrát a pro mě tam byl hlavně Michael Angarano, kterého mám jako oblíbence z Knick :) :) Rozhodně to není komedie. Není to extra depresivní, ale má to hodně prostoru k zamyšlení :) A to je moc dobře :)(16.4.2016)

Emma Roberts byla fajn, ale jinak začínají být tahle indie dramata vyprávěná z perspektivy "divného" teenagera nějak na jedno brdo.(29.11.2011)

Překvapivě slušný film. Pojetí příběhu o dospívání trochu z jiného úhlu. Líbilo se mi, že hlavní protagonista má těžce definovaný pohled na svět...chvílema introvert s neukojitelnou touhou dokázat pomocí svých kreseb něco úžasného, co ho charakterizuje, vystihuje jeho náladu. Jak dokázat prostřednictvím svých kreseb emoce...Když se mu do cesty připlete pohledná dívka Sally, která má také komplikovaný život. Jeho pohled se rázem postupně začíná proměňovat nejenom díky jeho přátelství se Sally, ale také díky spolužákům Zoey a Willem. Vyvrbí se z přátelství mezi Georgem a Sally něco víc ???(31.1.2013)

Malý neškodný film, který člověka nepřekvapí, ale docela se mu bude líbit. Ústřední dvojice k sobě hezky pasuje a jejich vztah působí mile a jak se nakonec ukáže i docela ne tak jednoduše, jak se mohlo ze začátku zdát. Líbilo se mi, jak to měl George ve škole na háku a vše mu hezky procházelo až do chvíle, kdy se musel rozhodnout...(19.4.2013)

• Madluska

Škoda, mrzí mě to nízké hodnocení, jenže co naplat, když se po zkouknutí filmu musím dost snažit, abych si vybavila cokoliv pozitivního? A když mi z toho nakonec vyjdou jako vítězové jen dvě vedlejší postavy? (Sympatický ředitel Blair Underwood a nonkonformní učitel výtvarky Jarlath Conroy.) Jinak mě film spíš permanentně štval: "vnitřně komplikovaný" a ublížený Georg, snaha o jakousi "uměleckost" prostřednictvím obrazů a malířů (na závěrečné veledílo jsem byla náramně zvědavá! ;-)) nebo cukrkandlový konec... Prostě na Art of Getting By asi brzy zapomenu, ale litovat toho nebudu. P.S.: Ani jsem Alicii Silverstone nemohla poznat - co se jí stalo?(24.1.2012)

Kříženec indie a teenage filmu, ve výsledku nemusí uspokojit ani jednu skupinu fanoušků, mě však tohle spojení nevadí. Freddie je jeden z mála, který nebyl ani jako děcko ve filmu otravný, ale stejně je dobře, že vyrostl ve schopného herce. Emma je super, jen kdyby nehrála takovou děvku, která samozřejmě nebyla komplikovaná, jen klasicky nerozhodná.(14.5.2013)

Nevím, proč narážím v poslední době na filmy o mně. George = já na gymplu. Všechno přestává nabývat smyslu, malujete 24/7. Jste trestáni za věci, za které nemůžete. Nikdo vás nechápe a vy nevíte proč, protože vaše problémy jsou skutečné. No, ze zpětného pohledu moc skutečné nejsou, ale holt náctiletí mají vlastní svět.(27.4.2014)