Umění zapadnout

The Art of Getting By

Umenie zapadnúť

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2011, 80 min

Každý z nás má nebo měl zřejmě někdy v životě pocit, že mu nikdo jiný nerozumí, že nikdo jiný neví, jak se zrovna on cítí, a asi to tak trochu patří k samotné podstatě lidství. Hlavní hrdina tohoto filmu to má ale mnohem kompilkovanější, jelikož on má tento pocit, že mu nikdo nerozumí, po celou dobu dospívání. A přitom není o nic více jiný než já nebo většina lidí, jen prostě nad vším příliš přemýšlí a klade si klasické existenciální otázky, které už musely někdy napadnout skoro každého. A tak se stane, že tento komplikovaný a nepochopený mladík se seznámí s dívkou, ve které nalézá spřízněnou duši a možná i životní lásku. Film jako takový mě velmi zajímal, protože mám docela v oblibě teenage dramata o hledání sebe sama a svého místa ve světě, v nichž divák úplně neví, na čem je a co může od hlavního hrdiny čekat. A výsledek zase není tak špatný, jedná se o zajímavý film, který mě sice úplně neodrovnal, ale který byl koukatelný, zajímavý a dobře zvládnutý jak po herecké, tak i po dějové stránce. Ale chybí mi zde něco, co není snadné pojmenovat, zkrátka tenhle film nemá potřebnou jiskru, neboli to "něco navíc", co dělá geniální film geniálním filmem. A z toho důvodu uděluji tomuto filmu "jen" čtyři hvězdy.(8.2.2013)

No, lepší průměr. Je to fajn film, ale takových je spousta.(17.2.2013)

• Urgost

20%(19.9.2013)

Príjemný nezávislý film, ktorý pôsobí na prvý pohľad tuctovo, ale ponúka pekný príbeh o hrdinoch, ktorí odmietajú plávať s prúdom. Obsadenie fajn, chýbala mi lepšia hudba, ktorá býva pri takomto type filmu už akousi samozrejmosťou... 60%(2.5.2016)

• vodkasesemte

Musím se na toho egocentrickýho, nedomrlýho, antikoncepčního ufnukánka, podívat, třeba to bude oproti všem donchuanum příjemná změna!(26.5.2016)

Takže v čem že byla celá ta pointa kabátového chlapce? Pravděpodobně to bylo o celkovém přístupu a pohledu na svět. Můžete totiž celý svůj život proflákat, ničemu se naplno nevěnovat, jenže v tom je ta podstata, že co vás potom bude naplňovat. Jeho naplňovala přítomnost spolužačky, kterou si zahrála sympatická Emma Roberts. Krásně je tu přitom ukázán již zmiňovaný přístup učitelů, pokud se totiž k nim budete chovat slušně, oni vám to podobným způsobem jistě rádi oplatí. Chcete trochu ironie na závěr? Fakticky a opravdu upřímně moc mě mrzelo, když si George šel pro diplom a neměl přitom na sobě kabát. Jaká potupa nemít na sobě několik vrstev.(14.9.2016)

Předvídatelný scénář v čele s koncem filmu podstatně zamrzel, ale koukalo se na to příjemně, hlavně díky hlavní postavě. "Pathetic."(18.9.2017)

Nevím jestli dát odpad nebo pět, brečet nebo zešílet.. "..počastovat se děvkou co za bůra dá lůna.." dám čtyři, ale myslím dvě.(28.2.2018)

Velmi prijemny film a aj pribeh z bezneho zivota,ktory nie je vzdy lahky a nevychadza nam tak,ako si prajeme,uplne som si to uzil,skvelo sa na to pozeralo,Emma Roberts sa mi neskutocne paci,ma nieco v sebe,co chlapov ku nej taha a Freddie Highmore ma talent,je to fakt velmi dobry herec,pre mna jasna volba...:-)(7.11.2018)

Pri tomto filme ma neustále prenasledoval pocit, že na miestach, kde príliš dlho hrajú pesničky, mali byť dialógy... (aj keď Leonard Cohen je super)(6.9.2011)

• lencok

Ten film nemal ani dušu, ani emócie. Boli to len rozhádzané scény, ktoré v konečnom dôsledku nič nepovedali (aspoň mne). Obsah, ktorý je tu napísaný je síce pekný a zaujímavý, no ja som to v tom filme nevidela. Nevidela som tam dokopy nič, jediné, čo ma "nútilo" pozerať to až do konca bola výtvarná stránka a štýl kamery.(20.12.2011)

Skvělý film k zamyšlení. Nevím co dál napsat, byl jsem spokojen a jako kdybych viděl v hlavní postavě sám sebe ...(30.12.2011)

Rozhodně lépe natočený film o rebélii mládí. Mladý "Karlík" to zahrál velice dobře.(15.9.2012)

Páni, mě se to líbilo! Nebylo to nepředvítalné, nijak zvlášť originální a určitých místech to sežralo všechnu moudrost světa. Ale taky to bylo vtipné, milé, upřímné a okouzlující. A co říci k Georgovi? S tím jsem se sžila během několika prvních minut. Poté u mě snímek jen a jen stoupal. Krásné.(22.9.2012)

Príjemné prekvapenie! Film o „problémovom“ chalanovi (v podstate tak trošinku rebel – kašle na domáce úlohy), ktorý kvôli rodinným problémom sa vyhýba všetkým povinnostiam. Všetko sa ale zmení, „wait for it“, keď sa zoznámi s veľmi krásnou a „jednoduchou“ slečnou. Už samotná koncepcia filmu (scenár) je dobrá (možno pre niektorých príliš obecná), ale vďaka hereckým predstaveniam od F. Highmore a E. Roberts to dostáva ešte výraznejší charakter. Obidvaja ma veľmi príjemne prekvapili. PS: Vybrané motto z filmu: „Ja som počas celého svojho života hral s chlapmi (s ich citmi). Ale niektorí si to fakt nezaslúžia!“ Osobné hodnotenie: 80% (****) (2.3.2013)

Pohodový teenagerovský s příjemnou muzikou. Uvěřitelná dvojice – přemýšlivý, zmatený a depresivní kluk a rázná chytrá dívka, kteří neřeší jen problémy se sexem, ale víc než oddechovku nečekejte. Přeslazený závěr o napravení hlavního hrdiny působil nepřirozeně přilepeně.(3.3.2013)

Tyto "feelingové" teen filmy mám vcelku rád, ale tento mě moc nepřesvědčil. Možná by to nebyly ani ty tři hvězdy, ale za Emmu Roberts jednu přidávám. Tyto role ji sednou (It´s kind of funny story), jsem zvědav, kam se vyvine dále.(11.5.2013)

Krásný film, sicce předvídatelný, ale v jednoduchosti je krása ne? A obsazení je prostě skvělé, palec nahoru (y)(18.8.2013)

Té šablonovitosti a konstruktu by si nevšiml asi jenom slepec (zmatený, životem bez cíle bloudící klučina, sympatický učitel, který vždy vytáhne nějaké to moudro z rukávu, když je potřeba a nakonec uhrančivá, ale hodně komplikovaná dívka, která by hlavního hrdinu možná mohla zachránit a konečně dát jeho životu smysl a zbavit ho všeho toho nihilismu.) No řekněte, nezní vám to nějak povědomě. ____ Nicméně přes to všechno je tu Emma Roberts a to je Manic Pixie Dream Girl, jaká se jen tak nevidí.(24.3.2016)

Zápletka vhodná maximálně tak jako vedlejší dějová linie lehce nadprůměrného seriálu.(24.10.2011)

• romanz123

Po všech stránkách průměrná variace na motivy, které jsme už nesčetněkrát viděli zpracované dříve a často i lépe.(22.12.2011)