poster

Children of the Corn: Genesis

Horor / Thriller

USA, 2011, 80 min

Režie:

Joel Soisson

Scénář:

Joel Soisson

Hudba:

Jacob Yoffee

Producenti:

Joel Soisson, Aaron Ockman

Střih:

Philip Mangano

Scénografie:

Ermanno Di Febo-Orsini

Kostýmy:

Cherlyn Lanning
(další profese)
 • verbal
  odpad!

  Vzkaz všem fanouškům knižní předlohy a původního filmu: Najděte si pořádně macatý kukuřičný klas, narvěte si jej do rekta a posléze s ním hodinu a půl za postupného zrychlování otáčejte střídavě ve směru a proti směru hodinových ručiček! Bude to pro Vás daleko příjemnější zážitek, než sledovat tuto nudnou zhovadilost o čtyřech hercích, která má s Kukuřičnými dětmi společného asi tolik, co Štefan Král s paní Majerovou.(23.10.2011)

 • SOLOM.
  ***

  Možná kdyby se tento film nehlásil ke známé hororové sérii Children of the Corn a šel si svou vlastní cestou, tak by nevyvolal takové divácké rozčarování. Tvůrci se totiž na ní snažili především přiživit, protože jejich dílo s ostatními moc společného nemá. Navíc prvním varováním již bylo angažování režiséra Soissona, který si dodnes moc sympatií u diváků nezískal stejně jako jeho filmy. Na jeho obranu však musím říct, že jsem tentokrát nebyl zas až tak rozčarován, jako tomu bylo minule. Do jisté míry lze tento snímek považovat za průměrné dílo, které pro mě nebylo ztrátou času. Bohužel pro skalní fandy kukuřičných dětí to bude znamenat katastrofu. Rovnou zde můžete zapomenout na kukuřičné lány, ty se zde sice objeví, ale kromě snové pasáže zde nehrají žádnou roli. Asi dvakrát je zde zmíněno město Gatlin, ale tím podobnost s ostatními díly končí. Pokud tedy nebudu počítat docela působivou úvodní scénu, která se mimochodem tvůrcům docela povedla a přiznám se, že mě i příjemně navnadila. Jenže od této chvíle jako by jsme sledovali film úplně o něčem jiném. Pokud nevíte koho obsadit do podobných béčkových filmů, měla by být pro vás volba Billyho Draga jasnou volbou. Tenhle chlapík ač moc kreativního hereckého talentu nepobral, tak většinou patří k tomu nejlepšímu co je na obrazovce k vidění. Asi to dělá ten jeho ksicht a role šité na míru, kdy musí mluvit jen v krátkých větách. Zde se k němu role pochybného kazatele opravdu hodila a bylo vidět, že si jí užívá každou další scénou víc a víc. Jméno slovenské herečky Barbory Nedeljákové vám jistě taky nebude neznámé, protože tahle ženská si zahrála například i v Hostelu. 5/10(6.9.2011)

 • Morholt
  *

  Billy Drago a "Ukrajinka" z Banský Bystrice drží v garáži dítě, který je tak trochu posedlý. Shodou okolností nedaleko ztroskotá pár, kterej místo aby vzal zavděk dočasným azylem, začne se všímat věcí, do kterejch mu nic není. A taky tam okolo roste kukuřice. Kukuřičnými dětmi jsem takřka nedotčenej, ale co jsem se tak dočetl, tohle s nimi nemá stejně skoro nic společnýho, takže to hodnotim jen jako nenapínavej, nestrašidelnej a místy dobře zahranej céčkovej horor. 10%(16.12.2013)

 • hladass
  odpad!

  K tomuhle kusu jsem po předchozích dílech a vzhledem k režisérovi (přece jenom, člověk který natočil čtvrté a páté prokračování Proroctví a hlavně druhý a třetí Puls, moc důvěry nevzbuzuje) přistupoval s naprostou opatrností... A oprávněně... Children of the Corn: Genesis je nudná blbost bez jakéhokoliv náznaku atmosféry, slušného děje nebo nedej bože nápaditých (no dobře, jakýchkoliv) vražd... A hlavně tak nějak netuším, co má tenhle kus (stejně jako předešlý díl s podtitulem Revelation) společného s Kukuřičnými dětmi... Nebýt toho, že se starý kazatel (notorický béčkař Billy Drago) párkrát zmíní, že pochází z Gatlinu a sem tam je vidět nějaká ta kukuřice, by mohlo jít o jakýkoli sračkoidní horor a ne další díl, už tak dost posrané hororové série (co si budeme nalhávat, Kukuřičné děti začínají pomalu šlapat na paty i nejzkurvenější sérii všech dob, Hellraiseru)... Prostě tenhle kus nedoporučuju, snad kromě nejdrsnějším hororovým masochistům, nikomu...(6.9.2011)

 • maddy
  *

  V podstate ani neviem, na čo som si to pustil, keď už vopred bolo jasné, že pôjde o zbytočné x-té pokračovanie aj tak ničím nevynikajúcej hororovej série. Navyše námetom podobný s Kukuričnými deťmi akurát tak v úvodnej 5 minútovke, ktorá bola ako jedna jediná scéna veľmi zručná a navnadila na ďalšie sledovanie, potom sa film uberal vlastnou slušne povedané nezáživnou cestou. Prevažná väčšina deja sa odohráva v jednom dome, chýba poriadny príbeh, akákoľvek hororová scéna, vražda, krv, 80 minút sa ťahá ako trojhodinový film, herci otravní (Barbara Nedeljáková si tu po Hostel opäť strihla svoj ďalší hollywoodsky vrchol) ... čo viac dodať. Po technickej stránke síce žiaden amaterizmus, inak však horor určený do desiatich rokov vo vysielacom čase 21:00 na stanici STV. A Soissona už v živote neposadiť na režisérsku stoličku po absolútne zničených dvoch pokračovaniach Pulse a najnovšie týmto „veľdielom“ mu peniaze na ďalší film poskytne len skutočný blázon. CELKOVO: 1,5* (tá polovica za úvodných 5 minút)(6.10.2011)