poster

Children of the Corn: Genesis

Horor / Thriller

USA, 2011, 80 min

Režie:

Joel Soisson

Scénář:

Joel Soisson

Hudba:

Jacob Yoffee

Producenti:

Joel Soisson, Aaron Ockman

Střih:

Philip Mangano

Scénografie:

Ermanno Di Febo-Orsini

Kostýmy:

Cherlyn Lanning
(další profese)
 • JohnnyD
  ***

  Nerozumiem tomu pohoršeniu obecenstva. To ste nevideli žiaden diel série? Toto tu je oproti väčšine častí (menovite najmä 2, 3, 6, 7) profesionálne nakrútený napínavý horor. Navyše myšlienka nadviazať na jediného preživšieho z Gatlinu je zaujímavá, i keď, pravda, nie naplno využitá. Genesis nie je žiadne veľdielo a podobá sa na taký typický na rýchlo zbúchaný prefiltrovaný priemerný Dimension produkt, no v rámci série nielenže svieti, doslova žiari.(23.10.2011)

 • SOLOM.
  ***

  Možná kdyby se tento film nehlásil ke známé hororové sérii Children of the Corn a šel si svou vlastní cestou, tak by nevyvolal takové divácké rozčarování. Tvůrci se totiž na ní snažili především přiživit, protože jejich dílo s ostatními moc společného nemá. Navíc prvním varováním již bylo angažování režiséra Soissona, který si dodnes moc sympatií u diváků nezískal stejně jako jeho filmy. Na jeho obranu však musím říct, že jsem tentokrát nebyl zas až tak rozčarován, jako tomu bylo minule. Do jisté míry lze tento snímek považovat za průměrné dílo, které pro mě nebylo ztrátou času. Bohužel pro skalní fandy kukuřičných dětí to bude znamenat katastrofu. Rovnou zde můžete zapomenout na kukuřičné lány, ty se zde sice objeví, ale kromě snové pasáže zde nehrají žádnou roli. Asi dvakrát je zde zmíněno město Gatlin, ale tím podobnost s ostatními díly končí. Pokud tedy nebudu počítat docela působivou úvodní scénu, která se mimochodem tvůrcům docela povedla a přiznám se, že mě i příjemně navnadila. Jenže od této chvíle jako by jsme sledovali film úplně o něčem jiném. Pokud nevíte koho obsadit do podobných béčkových filmů, měla by být pro vás volba Billyho Draga jasnou volbou. Tenhle chlapík ač moc kreativního hereckého talentu nepobral, tak většinou patří k tomu nejlepšímu co je na obrazovce k vidění. Asi to dělá ten jeho ksicht a role šité na míru, kdy musí mluvit jen v krátkých větách. Zde se k němu role pochybného kazatele opravdu hodila a bylo vidět, že si jí užívá každou další scénou víc a víc. Jméno slovenské herečky Barbory Nedeljákové vám jistě taky nebude neznámé, protože tahle ženská si zahrála například i v Hostelu. 5/10(6.9.2011)

 • hladass
  odpad!

  K tomuhle kusu jsem po předchozích dílech a vzhledem k režisérovi (přece jenom, člověk který natočil čtvrté a páté prokračování Proroctví a hlavně druhý a třetí Puls, moc důvěry nevzbuzuje) přistupoval s naprostou opatrností... A oprávněně... Children of the Corn: Genesis je nudná blbost bez jakéhokoliv náznaku atmosféry, slušného děje nebo nedej bože nápaditých (no dobře, jakýchkoliv) vražd... A hlavně tak nějak netuším, co má tenhle kus (stejně jako předešlý díl s podtitulem Revelation) společného s Kukuřičnými dětmi... Nebýt toho, že se starý kazatel (notorický béčkař Billy Drago) párkrát zmíní, že pochází z Gatlinu a sem tam je vidět nějaká ta kukuřice, by mohlo jít o jakýkoli sračkoidní horor a ne další díl, už tak dost posrané hororové série (co si budeme nalhávat, Kukuřičné děti začínají pomalu šlapat na paty i nejzkurvenější sérii všech dob, Hellraiseru)... Prostě tenhle kus nedoporučuju, snad kromě nejdrsnějším hororovým masochistům, nikomu...(6.9.2011)

 • Khumbac
  ***

  Nebylo to zas až tak hrozné...Např. ten chlápek co jim otevřel a nechtěl je nechat zavolat, ten pěkně podivně nesympatický. Zato ta jeho žena, Helen/Oksana , tu svou předváděčku s vykasanýma šatama mohla dotáhnout do konce, škoda :) Jinak tam bylo jen pár dobrých scén jako policajt na projížďce po oběžné dráze s hladkým závěrečným přistáním :) Celkově blbost, ale tri hvězdy ji dám.(24.2.2012)

 • verbal
  odpad!

  Vzkaz všem fanouškům knižní předlohy a původního filmu: Najděte si pořádně macatý kukuřičný klas, narvěte si jej do rekta a posléze s ním hodinu a půl za postupného zrychlování otáčejte střídavě ve směru a proti směru hodinových ručiček! Bude to pro Vás daleko příjemnější zážitek, než sledovat tuto nudnou zhovadilost o čtyřech hercích, která má s Kukuřičnými dětmi společného asi tolik, co Štefan Král s paní Majerovou.(23.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace