poster

Králík Fiala (TV seriál)

Animovaný / Rodinný / Krátkometrážní

Česko, 2011, 7x8 min

Režie:

David Súkup
(další profese)
 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Ještě nikdy jsem na talíři neměl fialového králíka se žlutýma ušima a tak jsem po jeho výskytu začal pátrat. Zjistil jsem, že nepřebývá se svými kolegy ve vesnické králíkárně, ale je to letenský Pražák, který umí i mluvit a pro pobavení malých capartů imituje Jirku Macháčka. Copak o to, ono je to celkem milé, ale já bych si přesto dovedl představit zábavnějšího savce z čeledi zajícovitých. Třeba takový Pronolagus rupestris alias králík rudonohý by s modrýma nohama určitě působil neskutečně vtipně. Takhle nezbývá než si olízat mrkvičkovou zmrzlinu, zastříhat ušima a nechat se zachránit tetou Vlastou. A z toho víc jak tři hvězdy neugriluju.(26.11.2013)

 • Master19
  **

  Není to úplně tragedie, ale nemám z toho příjemný pocit. Spousta nelogických věcí není vysvětlena (nebo jsem to nepostřehl) a přesto je brána jako samozřejmost - proč je tam pořád ten kluk z Mnichova; jak to, že létají; proč tam vůbec jsou, když králíka stejně vždycky někde zapomenou... Macháčkův hlas je snad jediný výrazný klad.(2.5.2016)

 • selfesteem
  *****

  Tralala tralala, jméno mé je Fiala. Starosti si nedělám, že fialovou barvu mám. Jediný mezi králíky všemi, po celé Zemi. Po celé Zemi. Perfektní Večerníček. Mohu jen doporučit. Díky Jirko :)(24.5.2016)

 • Mylouch
  **

  Příběhové výpůjčky z Fíka, studentský výtvarný projev, nezkušenost s mluveným slovem a dramatickou stavbou - stále ověem lepší ze současných večerníčků(23.11.2013)

 • M-arta
  **

  Začíná slibně - milým, něžným, jednoduchým a povedeným popěvkem..., výtvarně je Fiala taky sympaťák..., vypravěč opravdu válí... a o to víc pak člověka zamrzí, když se po chvíli bedlivějšího sledování začne zjevovat holá pravda o plytkkém dějovém slepenci, který to vše pěkné drží pohromadě jen tak, aby se neřeklo...(23.11.2013)