Králík Fiala (TV seriál)

Animovaný / Rodinný / Krátkometrážní

Česko, 2011, 7x8 min

David Súkup

Ještě nikdy jsem na talíři neměl fialového králíka se žlutýma ušima a tak jsem po jeho výskytu začal pátrat. Zjistil jsem, že nepřebývá se svými kolegy ve vesnické králíkárně, ale je to letenský Pražák, který umí i mluvit a pro pobavení malých capartů imituje Jirku Macháčka. Copak o to, ono je to celkem milé, ale já bych si přesto dovedl představit zábavnějšího savce z čeledi zajícovitých. Třeba takový Pronolagus rupestris alias králík rudonohý by s modrýma nohama určitě působil neskutečně vtipně. Takhle nezbývá než si olízat mrkvičkovou zmrzlinu, zastříhat ušima a nechat se zachránit tetou Vlastou. A z toho víc jak tři hvězdy neugriluju.(26.11.2013)

• Master19

Není to úplně tragedie, ale nemám z toho příjemný pocit. Spousta nelogických věcí není vysvětlena (nebo jsem to nepostřehl) a přesto je brána jako samozřejmost - proč je tam pořád ten kluk z Mnichova; jak to, že létají; proč tam vůbec jsou, když králíka stejně vždycky někde zapomenou... Macháčkův hlas je snad jediný výrazný klad.(2.5.2016)

• M-arta

Začíná slibně - milým, něžným, jednoduchým a povedeným popěvkem..., výtvarně je Fiala taky sympaťák..., vypravěč opravdu válí... a o to víc pak člověka zamrzí, když se po chvíli bedlivějšího sledování začne zjevovat holá pravda o plytkkém dějovém slepenci, který to vše pěkné drží pohromadě jen tak, aby se neřeklo...(23.11.2013)

Tralala tralala, jméno mé je Fiala. Starosti si nedělám, že fialovou barvu mám. Jediný mezi králíky všemi, po celé Zemi. Po celé Zemi. Perfektní Večerníček. Mohu jen doporučit. Díky Jirko :)(24.5.2016)

Fialovej králík se žlutýma ušima válí, a jak tu již bylo řečeno má opravdu zdařilý dabing. Když už chtějí točit nové večerníčky tak alespoň takhle. Jen mi trochu leze na nervy postava tetičky Vlasty, která je vždy "ve stejnou dobu na pravém místě" a taky některé vyloženě pakárny (létající děti, cestování přes půl světa stylem fik fik a jsme na místě atd.)(10.11.2011)