Reklama

Reklama

Tarbíci

(seriál)
  • angličtina Jerboas (festivalový název)
Animovaný / Krátkometrážní
Česko, 2011, 20x8 min

Obsahy(1)

Tarbíci a želva Oči jako myšky, nohy jako klokani, ocásek jako lvi a skáčou jako blechy – že taková zvířata nejsou? Ale jsou! Jsou to tarbíci, malá zvířátka z africké pouště. Dva hlavní hrdinové - podnikaví sourozenci Tom a Týna - se každý den vydávají na výpravu ven do přírody, a přitom dávají pozor na „strašlivého marabu“, jak jim radí jejich tatínek. Marabu je totiž velký africký čáp a odvěký nepřítel tarbíků. Tatínek ovšem netuší, že marabu, se kterým se seznámili Tom s Týnou, je ještě maličký a jediné, co je na něm strašlivé, je jeho nešikovnost. A kdyby na něj tarbičí sourozenci nedávali pozor, určitě by se mu něco stalo! A tak se Tom, Týna a Maličký marabu tajně scházejí a hrají si spolu, protože si jako všechny děti nevybírají kamarády podle toho, ke komu patří, ale jací jsou. (Anifilm)

(více)

Recenze (32)

BoXBe 

všechny recenze uživatele

Trochu pěknější animace a je to tak akorát. Nicméně ani Maxipes Fík mě toho času animací neoslnil ani jako dítě ani jako dospělého, ale klasika to díky své jednoduchosti je přitom dodnes a do té knížky jsem se tehdy nakoukal dlouhé chvíle. Dokážu si představit, že generačně budou Tarbíci pro dnešní děti i díky chytlavé melodii hit. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Máloco z české tvorby pro děti mě naplnilo větší radostí, než zjištění, že se Tarbíci dočkali v roce 2018 už třetí řady. Tento výtvarně prostý, ale jednoznačně záměrně uchopený a vedený "večerníček" je vedle chaotických pošahaností typu Berta A Ufo, nebo (mám-li vzpomenout něco podobně vizuálně prostého) Gogo A Figi, zjevením z jiného světa. Autorka "výtvarna a režie" Bára Dlouhá spolu se scénáristkou Martinou Komárkovou daly vzniknout lehce přírodovědně - a těžce mezilidsky - naučné podívané pro děti i dospělé, která má hlavu a patu, a k tomu si ji nejde s ničím splést. Ale to říkám jako někdo, kdo má jako dlouholetý fanoušek Battletechu s hraním si na babu se "strašlivým Marabu" mnohé zkušenosti;) Na úroveň geniality každopádně Tarbíky posunula až hudba Jaroslava Vaculíka, která se svým nezaměnitelně "pralesním soundem" (včetně povykování "opiček") a s energií své optimistické prostoty má ten dar, že vám sice zůstane v hlavě půl dne, ale navzdory tomu nemáte chuť nikomu ublížit;) Protože Afrika Afrika Afrika, pro tarbíky je veliká... ehm, tedy... prostě tak, berte nebo nechte být, 90%, BAF! :) ()

Reklama

Stejšn 

všechny recenze uživatele

Výborná ústřední písnička, dobrře udělané epizody a zajímavý děj, na druhou stranu odfláknutá kresba a animace. Je škoda, že výtvarnou stránku autoři takhle odbyli, protože když chci děti seznámit s nějakými zvířátky, tak by je měly postavičky připomínat poněkud víc. Myslím, že až půjdu se synkem do zoo, poznal by z toho večerníčku tak maximálně luskouna. Ale i tak, slušné tři hvězdičky, což je na dnešní dobu skoro zázrak. ()

waits 

všechny recenze uživatele

Vaculík, dvorní to skladatel divadla Sklep napsal příjemnou Afriku (nazpívala jeho dcera Šárka Vaculíková), která s animací navozuje odlehčenou, vlastně, jo, africkou atmosféru. Bohužel, samotné příběhy Martiny Komárkové se mi zdají být příliš jednoduché a bezpointní a animace, i když navozuje jistou atmosféru, by si zasloužila trochu víc péče, takhle to vypadá jako verze před schválením do výroby. Viděno pět dílů. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Nejsem žádný velký přírodovědec a do Afriky jsem jenom lehce nakoukl ze severu, ale přesto si dovolím odhadnout, že tarbíci, kaloňové, luskounové, mandelíkové či hadilové budou žít někde kolem rovníku, patrně v Demokratické republice Kongo. Podle některých konspiračních teorií prý nežijí vůbec, ale to je asi stejná blbost, jako to, že je vymyšlený Maxipes Fík. Důležité však pro mne je to, že zaručeně žije strašlivý kretén Marabu, jehož zlověstné "BAAAF!" mne již několik nocí budí hrůzou ze spánku a posouvá u mne tento celkem nudný večerníček směrem k průměru. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

  • Tarbící jsou ve skutečnosti 10 až 12 cm velcí a 45 až 75 g vážící hlodavci, svou stavbou těla podobní klokanům. (Olík)

Reklama

Reklama