Tarbíci (TV seriál)

(festivalový název)

Animovaný / Krátkometrážní

Česko, 2011, 7x8 min

Bára Dlouhá

Po dlouhé době pěkný večerníček pro děti, který zábavnou formou seznamuje děti se zvláštními zvířaty v Africe. Synátoři, kteří májí rádi přírodu, jsou nadšeny a je smutné že 2/3 dětí ze třídy toho staršího nezná luskouna, hrabáče, hadilova a ani ty tarbíky. Nechápu jak tomu může dát někdo odpad, to mi připadá dost nefér, asi to taky nejsou milovníci přírody.(19.1.2012)

To je BOMBA!!!!!!! Včera jsem to viděl poprvé a jsem potěšen, že ještě dnes umí někdo udělat takový večerníček. Výborně hudebně a výtvarně zvládnuté, skvělá stylizace (jestli to někteří nechápou, tak jednoduchost kresby je zde záměrem a cílem, ne nezvládnutím!; je určena především menším dětem), vtipné, originální. Ještě to musím zkouknout a případně upravím hodnocení.(20.1.2012)

Geniální hudba. Komu se líbí, doporučuji koupit audio CD, kde jsou písničky, které ve večerníčku nezazněly. Zažerou se pod kůži, Vaculíkovic se vytáhli. K tomu maličký marabu a vtípky typu "odjakživa". Animace a ztvárnění zvířátek mi vůbec nevadí a nechápu, jak někomu vadit může. Vlastně chápu - dospělí nemají dětskou fantazii. Dětem je to buřt, náš mrňous Tarbíkům moc fandí. Mimo to mě večerníček i encyklopedicky obohatil. Nejprv jsem myslel, že tarbík, zorila nebo luskoun jsou jen další produkty sklepáckýho humoru a trochu mě naštvalo, že děti takhle matou. Ale ona ta zvířata fakt existují! :)(29.9.2013)

Syn přišel ze školky, že se musí naučit nějakou básničku. A O ČEM BYS CHTĚL ŘÍKAT BÁSNIČKU? O tarbících. A PROČ O TARBÍCÍCH? Protože je o nich večerníček. DOBŘE TATÍNEK NĚCO VYMYSLÍ. A tak jsem vymyslel: -- Tarbík dělá dlouhé skoky a to bych chtěl umět taky, tarbík dlouhý ocas má a ten bych si přál i já. --- Sukces na besídce byl obrovský.(25.2.2015)

Výborná ústřední písnička, dobrře udělané epizody a zajímavý děj, na druhou stranu odfláknutá kresba a animace. Je škoda, že výtvarnou stránku autoři takhle odbyli, protože když chci děti seznámit s nějakými zvířátky, tak by je měly postavičky připomínat poněkud víc. Myslím, že až půjdu se synkem do zoo, poznal by z toho večerníčku tak maximálně luskouna. Ale i tak, slušné tři hvězdičky, což je na dnešní dobu skoro zázrak.(19.1.2012)

• - Tarbící jsou ve skutečnosti 10 až 12 cm velcí a 45 až 75 g vážící hlodavci, svou stavbou těla podobní klokanům. (Olík)