poster

Tarbíci (TV seriál)

 • anglický

  Jerboas

  (festivalový název)

Animovaný / Krátkometrážní

Česko, 2011, 7x8 min

Režie:

Bára Dlouhá
(další profese)
 • patsandor
  *****

  Po dlouhé době pěkný večerníček pro děti, který zábavnou formou seznamuje děti se zvláštními zvířaty v Africe. Synátoři, kteří májí rádi přírodu, jsou nadšeny a je smutné že 2/3 dětí ze třídy toho staršího nezná luskouna, hrabáče, hadilova a ani ty tarbíky. Nechápu jak tomu může dát někdo odpad, to mi připadá dost nefér, asi to taky nejsou milovníci přírody.(19.1.2012)

 • Phex
  ***

  Syn přišel ze školky, že se musí naučit nějakou básničku. A O ČEM BYS CHTĚL ŘÍKAT BÁSNIČKU? O tarbících. A PROČ O TARBÍCÍCH? Protože je o nich večerníček. DOBŘE TATÍNEK NĚCO VYMYSLÍ. A tak jsem vymyslel: -- Tarbík dělá dlouhé skoky a to bych chtěl umět taky, tarbík dlouhý ocas má a ten bych si přál i já. --- Sukces na besídce byl obrovský.(25.2.2015)

 • SB
  ****

  To je BOMBA!!!!!!! Včera jsem to viděl poprvé a jsem potěšen, že ještě dnes umí někdo udělat takový večerníček. Výborně hudebně a výtvarně zvládnuté, skvělá stylizace (jestli to někteří nechápou, tak jednoduchost kresby je zde záměrem a cílem, ne nezvládnutím!; je určena především menším dětem), vtipné, originální. Ještě to musím zkouknout a případně upravím hodnocení.(20.1.2012)

 • Gemini
  *****

  Máloco z české tvorby pro děti mě naplnilo větší radostí, než zjištění, že se Tarbíci dočkali v roce 2018 už třetí řady. Tento výtvarně prostý, ale jednoznačně záměrně uchopený a vedený "večerníček" je vedle chaotických pošahaností typu Berta A Ufo, nebo (mám-li vzpomenout něco podobně vizuálně prostého) Gogo A Figi, zjevením z jiného světa. Autorka "výtvarna a režie" Bára Dlouhá spolu se scénáristkou Martinou Komárkovou daly vzniknout lehce přírodovědně - a těžce mezilidsky - naučné podívané pro děti i dospělé, která má hlavu a patu, a k tomu si ji nejde s ničím splést. Ale to říkám jako někdo, kdo má jako dlouholetý fanoušek Battletechu s hraním si na babu se "strašlivým Marabu" mnohé zkušenosti;) Na úroveň geniality každopádně Tarbíky posunula až hudba Jaroslava Vaculíka, která se svým nezaměnitelně "pralesním soundem" (včetně povykování "opiček") a s energií své optimistické prostoty má ten dar, že vám sice zůstane v hlavě půl dne, ale navzdory tomu nemáte chuť nikomu ublížit;) Protože Afrika Afrika Afrika, pro tarbíky je veliká... ehm, tedy... prostě tak, berte nebo nechte být, 90%, BAF! :)(19.6.2018)

 • Stejšn
  ***

  Výborná ústřední písnička, dobrře udělané epizody a zajímavý děj, na druhou stranu odfláknutá kresba a animace. Je škoda, že výtvarnou stránku autoři takhle odbyli, protože když chci děti seznámit s nějakými zvířátky, tak by je měly postavičky připomínat poněkud víc. Myslím, že až půjdu se synkem do zoo, poznal by z toho večerníčku tak maximálně luskouna. Ale i tak, slušné tři hvězdičky, což je na dnešní dobu skoro zázrak.(19.1.2012)

 • - Tarbící jsou ve skutečnosti 10 až 12 cm velcí a 45 až 75 g vážící hlodavci, svou stavbou těla podobní klokanům. (Olík)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace