Candyman 2 : Sbohem masu

Candyman II: Farewell to the Flesh

Candyman 2: Zbohom mäsu

Horor

USA, 1995, 93 min

Vůbec né tak špatný, jak se podle hodnocení zdá, podle mě to je docela důstojný pokračování špičkový jedničky, kterou považuju za jeden z nejlepších hororů vůbec. Nicméně je pravda, že to tak trošku trpí přemírou snahy, aby to bylo stejně kvalitní a aby to mělo stejně hutnou atmosféru jako jednička, což je v podstatě nereálný a tak v první polovině se to pak zdá trošku křečovitě natočený, ale následně druhá půlka už se mi líbila daleko víc, opět je tu slyšet hodně výraznej a mrazivej candymanovskej hudební motiv a Tony Todd je zase špičkovej a jeho vraždění hákem perfektně drsný.(24.4.2009)

Kdyby tenhle film nepřišel až jako druhý, měl by určitě vyšší hodnocení. Styl vyprávění, budování atmosféry, příběh i hudba, to všechno je stejné jako u jedničky. To je na jednu stranu neinvenční, na druhou pochopitelné a snad i pozitivní, protože to mohlo dopadnout mnohem, mnohem hůř a to by si Candyman rozhodně nezasloužil. Zásadně ale chybí Virginia Madsen, protože tak nanervyjdoucí ženská, která se tady ujala hlavní role, se jen tak nevidí. Rozhodně se ale vyplatí na film podívat, alespoň kvůli solidně natočené části s Candymanovou minulostí.(16.9.2009)

• GigaPudding

Neuvěřitelná blbost a ztělesnění snahy ždímat úspěšného předchůdce :). Vlastně to asi ani jinak nešlo, když Candyman nemůže mít smysluplné pokračování, protože prostě skončil uzavřeně. Co na tomhle hlavně nudí je snaha opisovat i kostru děje, kterej je podpořenej úplným nepochopením a předěláním candymana, ze kterýho je teď prostě tuctovej zlej duch. A jediná možnost, jak přeprat tuctového zlého ducha, je napsat tak hloupé vyústění a umělou předcházející zápletku, že prostě Candyman v šoku zapomene, na které ruce má hák, a facepalmem si přivodí zranění neslučitelná se životem. Přinejmenším do třetího pokračování.(18.4.2013)

V původním filmu pouze načrtnutá legenda získává jasné obrysy a ve flashbacku se dozvíme jak to všechno s Candymanem alias bývalým černým otrokem Danielem Robitaillem bylo. Zaplnění prázdných míst strašákova příběhu je však jediným výraznějším pozitivem. Dvojka pouze recykluje stejný obsah a téměř veškeré tajemno vniveč se obrací. Atmosféra prvního dílu, navozená zejména skvělou kamerou, se vytratila a zůstává jen průměrné béčko se vzdychajícím Tony Toddem, charisma zlého hajzla mu díkybohu zase nechybělo. Překvapivě za tři háky.(22.10.2015)

Najmä vďaka charizmatickému Tony Toddovi solídne pokračovanie, v ktorom sa súčasnosť v New Orleanse prelína s občasnými retrospektívnymi pohľadmi na trpký životný príbeh otroka Daniela Robitailla a jeho premenu na desivého Candymana. Niektoré pasáže sú tak trochu nudné, no vždy keď sa na scéne objaví Candyman, tak je o zábavu prakticky hneď postarané...(7.6.2010)