poster

Exil (TV seriál)

 • Česko

  Exil Night

 • Velká Británie

  Exile

Drama

Velká Británie, 2011, 180 min

Režie:

John Alexander

Producenti:

Karen Lewis
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • vnimat_Krasu
  ***

  Třídílné drama od BBC je především hereckým koncertem Jima Broadbenta, nežli gradujícím dramatem s překvapivou pointou. Spíše než samotný děj, a jeho rozklíčování sympatickým Johnem Simmem, hraje v Exile prim vynikající deštivá atmosféra a napětí v dialozích mezi synem a otcem. Samotné odhalení temné minulosti jednoho malého anglického městečka je zbytečně natahované a dokázal bych si jej představit v rámci jednoho, byť dvouhodinového dílu.(29.7.2012)

 • RobbieM@N
  ****

  John Alexander po skvělém Zenovi přichází s další třídílnou minisérií, která není vůbec rutinní a má "něco do sebe". U Zena bodoval stylovým lookem, u Exile tvoří perfektní ponurou atmosféru v anglickém vidlákově. Johna Simma obecně rád nemám, okupuje prakticky každý britský seriál a jeho seriálové charaktery mi přijdou bez humoru a mírně přehrávané. Tady se však v ztroskotalé postavě dostatečně vyžil a i přes přehnanou pointu je Exile velice zajímavý.(20.5.2011)

 • DaViD´82
  ***

  Variace na v(d)ěčné téma otec/syn. Zde se marnotratný syn (Simm v další ze svých variací na sympatického floutka na přes držku); toho času na dně; po letech vrací z velkého světa do rodného zapadákova za sestrou a kdysi despotickým otcem, co rozvrátil šťastnou rodinku. Otce (pro nejedno ocenění si jdoucí Jim Broadbent) dnes již nic netrápí, protože se u něj již nadobro zabydlel "ten Němec co pořád schovává věci i vzpomínky". Až potud syrové drama bez příkras, skvěle zahrané a vůbec ve všech ohledech skvostné. To co ho brzdí je uměle natahovaná linie "odhalování temné minulosti", které se časově dostává stejného poměru jako té dramatické části, ale oproti ní nemá co nabídnout; tuplem pak, když je "pointa" divákovi vyjevena na konci druhé epizody (ze tří), ale postavy k ní dojdou až v závěru finálního dílu.(16.1.2012)

 • rikitiki
  ***

  Hlavní hrdina je bezskrupulózní novinář pochybného charakteru, takže se mu hned v úvodu dostane trestu v podobě vyhazovu, nuceného návratu do nenáviděného domova a hlavně nové známosti, kterážto je manipulátorka nejvyšší jakosti, protože už po pár setkáních se stěhuje i s dětmi k chlapíkovi domů a nedá mu žádnou šanci na protest. Vyprávění se odehrává v nehezkém městečku za nevlídného počasí a sleduje dávný zločin, který dodnes působí i ohrožuje mnohé místní obyvatele. Atmosférou i příběhem mi to připomínalo severské detektivky. Trochu překombinované, bahníci se ve zvrhlosti a poněkud neuvěřitelné. Zvláštností je milostný trojúhelník, který je sice hodně divný, přesto působí docela reálně, smutně a přitom i přátelsky.(4.7.2017)

 • kolodej1
  ****

  zajímavé drama, vlastně do značné míry detektivka, ve které se novinář vrací do kraje svého dětství. Nedá mu to a začne pátrat po příčině dávného konfliktu s otcem, který vedl k jeho útěku z domova. Naplno se v něm probudí novinář a postupně zjišťuje další podezřelé věci, které ovšem spíš vyvolávají další otázky. Až po delší cestě přichází na to, že celá záležitost se ho dotýká víc, než by si dokázal představit. Velmi kvalitní herecké výkony, silný, dobře vymyšlený, napínavý příběh, velmi dobrá atmosféra. Rád jsem se na to podíval(11.5.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace