Blood Rage

USA, 1987, 82 min

John Grissmer

Bruce Rubin

Marianne Kanter

Lehce nadprůměrný slasher s příjemným hudebním doprovodem, pěknými vraždami a slušnou atmosférou. Trochu mě jen štvaly často zbytečné a zdlouhavé scény se "zvínovanou" matkou, jejíž představitelka mi byla svým hysterickým projevem vrcholně nesympatická. Jinak fanoušky tohoto sub-žánru by film neměl zklamat.(7.8.2011)

• Kusko.t2

Masová vlna slasherov valiaca sa Amerikou (HALLOWEEN, 1978; FRIDAY THE 13TH, 1980), formuje svojou silou budúcu generáciu nasledovníkov. Z potopy povstávajú veľké ryby, ale aj žubrienky. BLOOD RAGE je jedna z nich. Časť DNA sa zachováva, časť sa spoločnosťou a okolím mení. Dochádza k mutácii. V roku 1983, ešte pod ochrannou rukou produkcie, vzniká malý, čiernohumorný slasher nočných kín a drive-in projekcii. Jeho čas ale ešte príde. Musí dozrieť a osmeliť sa na strastiplnú cestu po krajine, ktorá je mu predurčená. Ten čas nastane v roku 1987, kedy sa “Blood Rage“ dostáva do distribúcie zásluhou VHS vydania štúdiom “Prism Entertainment Corporation“ (uncut). Veľa slávy ale nezožal. ### Píše sa rok 1974. Nočný život dospievajúcej a sexuchtivej mládeže sa za účelom tesného súkromia s “kultúrnym backroundom“ obmedzuje na drive-in kiná. V jednom z nich je na programe tento večer trhák z roku 1973 – THE HOUSE THAT CRIED MURDER. Ted Raimi ako díler s kondómami obsadil strategickú pozíciu na mužských záchodoch, ostatní sa bavia po svojom. Maddy (Louise Lasser) – matka nezbedných dvojičiek Todda a Terryho, sa oddáva fyzickým túžbam viac ako sledovaniu filmu. Todd a Terry majú ale iné plány. Sila erotična je im v tomto mladom veku ešte cudzia, zato kvalitným gore-om nepohrdnú. Veď čo s načatým večerom a opustenou sekerkou. Gore je jediné možné východisko... ### PS. – videná uncut verzia od distribučného štúdia “Prism Entertainment Corporation“. Zaujímavosť: Film, ktorý sa ako hororová kulisa premieta na začiatku v drive-in kine (THE HOUSE THAT CRIED MURDER, 1973), je ten istý, nad ktorým sa o 10 rokov neskôr už dospelý Terry v spoločnosti prítulnej slečny pozastaví výrokom – “God, thats horrible. How did they show that in TV“. Prvá projekcia filmu zrodila vraha so sekerou, druhá stála v pozadí Terryho besnenia už ako vraha s mačetou. Asi skutočne film nevhodný pre vysielanie :) Navyše o premostenie, ktoré spája oba tituly, sa zaslúžil sám režisér Blood Rage - John Grissmer. BLOOD RAGE – réžia, THE HOUSE THAT CRIED MURDER – scenár a produkcia.(4.3.2011)

• arie

Začiatok je tak ukrutne stupídny, až som mal túžbu vziať do rúk Jasonovu mačetu a oddaný hlbinám vlastnej zúrivosti rozsekať monitor môjho PC. Nechápte ma však zle, neodškriepiteľný fakt, že táto snímka bude trash ako remeň bol vo mne zakotvený vopred, no moja mierna averzia k hororom, v ktorých sa vyskytujú deťúrence majúce v sebe pučiace zárodky zla, sa prihlásila veľmi skoro. Našťastie sa po úvodnej predohre presúvame o niekoľko rokov do budúcnosti, chlapci – dvojičky nám vyrastú a kalich béčkovej zábavy sa môže začať napĺňať červenou tekutinou až po okraj. A aby som nezabudol pripomenúť, príde aj spomínaná mačeta, síce nie priamo Jasonova ani rovnomenný mexický bad guy, no myslím si, že i tunajší eliminátor ľudského života si svojím umením naše uznanie zaslúži, naviac ako bonus utrúsi niekoľko vtipných cynických poznámok. Celé jeho predstavenie je zaodeté do správne odpudivej aury slasherov 80. rokov, nechýba imponujúci hudobný doprovod a niekoľko mimoriadne iritujúcich scén, no tá z úvodu zostáva nedostižne na čele. Milovník trashu plesá, ostatným postačí heslo „ruky preč“, v opačnom prípade by sa ich rendez-vous s všestrannou mačetou nemuselo zaobísť bez ujmy na duševnej pohode.(17.1.2011)

Dvaja bráchovia Todd a Terry - dvojičky sa v tichosti vykradnú z auta v autkokine, zatiaľčo sa to ich matka chystá rozdať s jej priateľom na prednom sedadle. Koho by bavilo pozorovať vlastnú matku, že? :) Preto si vyhliadnu mladší a atraktívnejší párik o pár áut ďalej. Keď však mládenec zazrie nechcených divákov, Todd schytí sekeru a rozmašíruje mu ňou hlavu. Nahá dievčina s krikom utečie a zburcuje ostatných návštevníkov autokina, ktorý sa začnú pomaly zbiehať na miesto činu. Našťastie je Todd veľmi pohotový a vynaliezavý a sekeru strčí do rúk neveriacky pozerajúceho a šokovaného Terryho a začne každému pohotovo rozprávať, čo sa v skutočnosti "stalo". O desať rokov neskôr sa Terry, toho času zavretý v ústave, pomaly začína dostávať z katatonického stavu a všetkých presviedčať, kto je vrah. Márna lásky snaha. Preto z ústavu ujde. Keď sa to dozvie Todd, sranda môže opäť začať...(1.8.2009)

Jsou bratři Terry a Todd, druhého jmenovaného zavřou do psychiatrické léčebny, za vraždu, kterou nespáchal a z které po deseti letech utíká a v městečku Jackensonville na Floridě, (kde jsem měl to poštěstění si s kapelou zahrát), začínají krvavá jatka. Kdo vraždí je hned jasné, takže se jedná slasher, u kterého je hned jasné, kdo vraždí. Vcelku dobrá vyvražd´ovačka, kde jsou solidní mordy. Hudba dodává filmu výborný doprovod. Klasika 80. let.(25.9.2011)

• - Film, ktorý sa ako hororová kulisa premieta na začiatku v drive-in kine (THE HOUSE THAT CRIED MURDER, 1973), je ten istý, nad ktorým sa o 10 rokov neskôr už dospelý Terry v spoločnosti prítulnej slečny pozastaví výrokom – “God, thats horrible. How did they show that on TV“. Prvá projekcia filmu zrodila vraha so sekerou, druhá stála v pozadí Terryho besnenia už ako vraha s mačetou. Navyše o premostenie, ktoré spája oba tituly, sa zaslúžil sám režisér Blood Rage - John Grissmer. BLOOD RAGE – réžia, THE HOUSE THAT CRIED MURDER – scenár a produkcia. (Kusko.t2)