Jurský masakr

• Velká Británie The Dinosaur Project

Výprava zoologů pod vedením Jonathana Marchanta se vydává po stopách bájné africké příšery Mokele Mbembe. Jeho syn se k nim potají přidá a ukryje se ve vrtulníku, který i s celou výpravou havaruje. Brzy se ocitnou v zapomenutém pralese, kde budou bojovat o přežití nejen s dinosaury, ale i s jedním členem týmu, který chce všechnu slávu pro sebe... (TV Prima)

Rakosnicek77 odpad!

Masakr je správné slovo! Tohle byl opravdový masakr hodný těch nejodvážnějších jedinců! Kdo tohle zvládnul dokoukat celé, má opravdu hodně silný žaludek. Pokud bych se měl vyjádřit k příběhu, tak ten je nulový, nelogický a nesmyslný. Raptoři, kteří ve skutečném Jurském parku plivali jed a spolehlivě likvidovali vše živé, tady nahrazovali domácí mazlíčky a plnili roli "raptor, nejlepší přítel člověka" Osazenstvo se tady směle likvidovalo mezi sebou a míním tím tu lidskou část a celé to působilo, jako dílko natáčené slaboduchým štábem totálních magorů. Pokud čekáte akci, tak se dočkáte polystyrénových balvanů a záběrů odpovídajících zapnuté kameře, hozené ze skály dolů. Prostě odpadovka s hvězdičkou, třikrát podtržená! ()

vanadium

Klišovitá kaše, ale když se na to člověk snaží dívat optikou malého kluka, který má rád dinosaury, je možné tomu dát i ty tři hvězdičky. Mnohé vážně míněné scény ("Liz is gone" atd.) vyzněly směšně či trapně či obojí. Ale kryptozvířata byla ztvárněna působivě. Potěšila i hejna kongamat. A že tam nelítají střeva vzduchem a nejvíc krve jde vidět na škrábanci na obličeji, což někteří považují za negativum? To já považuju naopak za pozitivum - nejsem zvrácenec abych se na filmy díval kvůli těmto scénám, navíc je díky absenci úchylných scén ala "játra se rozplácnou přímo do kamery" tento film vhodný i pro menší diváky, kteří jsou patrně cílovou skupinou. ()

JohnMiller

To som sa zase nechal nachytať.. Je to absolútne klišoidný found footage. ničím neoriginálny ktorému sa dá vyčítať nereálnosť viac ako hociktorému zombie hororu ktorý sa berie vážne. Celí čas sa to hralo na vážny dokument s dvadsiatimi kamerami ktoré boli neustále ON AIR. čo ma štvalo popri nelogickom správaní charakterov boli hrozne odfláknuté efekty na to že je dokonca samotný režisér expert na CGI to bola slabota. Ale nebojte sa filtre sú tam nas()ané jedna báseň. Jediné čo tu stojí za to je jedna slušná lakačka. Holt tajomná vodná hĺbka plná neznámych stvorení je vždy hrôzostrašná..1,5*. ()

kaposlav

V posledných rokoch sa namnožil trend točiť filmy takýmto spôsobom. Žial výsledok je z môjho pohladu slabý. Až na nejaku vínimku sa jedná o brak. Tento akože film je amatérska sračka. Je to nedôveryhodné a akože to má nabudiť dojem autentičnosti. ()

Martin741

Jeden z tych lepsich dinosaurich filmov, ale na kultovy Jursky Park to stale nema. Hoci ako herci sa snazia, aj dinosaurus sa objavi, takze v pohode dobre pozeratelne becko : 60 % ()

boblig odpad!

Aneb jak si Justin Bieber vyrazil na Cestu do pravěku, pardon do Jurského parku, skamarádil se s dinosaurem a vyřešil svůj problematický vztah k otci. ()

Nivenx

Dinosauři točené formou Founf Footage mě vážně moc neoslovily. Mě přijde to akorát tak, že chtěli natočit úplně něco nového co tu ještě nebylo. To autorům zkrátka vyšlo, ale se zpracováním už to bylo něco jiného. Triky dinosaurů opravdu nic moc, postavy nějak nezajímavé a hlavně pořád něco melou a vůbec mě to nezajímá, jelikož je to prostě nuda. 35% ()

Pod

Nové studio, neznámí herci, neznámí režisér i producent. Zvládli to na 1 a vzniklo perfektní, realistické živé dobrodružství. Něco takového tu nikdy předtím nebylo. Už tak ze všech stran okopaným stylem found footage, se jim podařilo vytvořit něco zcela originálního a velkolepého. Se zajímavými zvraty v ději to ještě dotáhli k úplné dokonalosti. Můj nejočekávanější film tohoto roku dopadl ještě líp, než jsem doufal. Příběh byl úžasný a napínavý. Sice se tvůrci nedrželi legendy přímo, ale to vůbec nevadí. Udělali to mnohem víc mysterióznější a je vidět, že vzali v potaz i jiné legendy. Herci to zahráli skvěle a postavy jsou zajímavé. Dinosauři vypadají perfektně, stejně jako panoramatické záběry. Takhle bych o tom mohl psát stále a dále... Na závěr chci ještě jednou říct, že to vážně zvládli perfektně, už to snad ani líp natočit nešlo. Doufám, že vydělali dostatečný obnos, který si určitě zasloužili, a natočí pokračování, nebo jiný, podobně zaměřený film. ()

Mr.Ripley

Sympatické béčko (plné nerozvedeného potenciálu) s překvapivě dobrými efekty (vzhledem k produkci) si samo láme vaz klišoidní finálovou dvacetiminutovkou a místy těžkotonážní nudou. Škoda. ()

Khumbac

Ale ale, to jsem neudělal dobře. Ach jo, ty efekty - To už je mám lepší v mobilu s aplikací FX-GURU :-( A nejlepší na tom je, že čtu Crichtonův Jurský park...a pustím si tudle srágorovinu. Pche. ()

LadyPupu odpad!

Jurský park to není, o Cestě do pravěku ani nemluvě. Roztřesená kamera, dementní kecy. Pravěké obludy nevypadají úplně uměle a IQ mají určitě vyšší než herecká skvadra. Ale to nestačí ani na jednu hvězdu. Bláboly - klišé - bláboly - klišé - poblití dinosaurem - bláboly - klišé... ()

Ryuuhei

Found footage a expedice do ztraceného světa za dinosaury... jak to mohlo dopadnout? No, v první řadě velice klasicky a předvídatelně. Máme tu určitou skupinu badatelů, s nimi i hlavního hrdinu teenagera, který se k nim vetře a následně hodinu a půl objevování neznámého kusu světa a s ním i postupným umíráním jednotlivých členů. Natáčeno tedy stylem nalezeného záznamu kamer hned z několika perspektiv, kdy by se to bývalo dalo natočit i klasicky jako normální film, ale alespoň to bylo nějak ozvláštněno. Jinak bych řekl takový lehký nadprůměr, kdy až poslední část byla alespoň trochu zajímavá, leč stále hrozně předvídatelná. ()

Lachtaan

Zápletka: Taková cesta do středu Země bez středu Země. Monstra: Zásluhou absolutně nepovedeného found footage jsem ani žádná nezaznamenal. Herci: Asi čtyři tam u té vody byli, no. ()

VanTom

Čítankový exemplář found footage, sestříhaný ze 100+ hodin nalezeného materiálu a nijak dále neupravovaný (jak stojí v úvodním titulku :-)). Objevitelská výprava do srdce Konga se záhy zvrtne v záchranu holého života před masožravými prehistorickými potvorami, což nesympaticky nezajímavým postavám jaksi nedochází a pořád chtějí vidět (natočit) víc. Kamery však ve "velkých" momentech vypadávají a tak z nich nic nevidíme, zato do země, vody, křoví a větví čumíme furt. A i když je těch pár rozklepaných záběrů dinosaurů trikově ucházejících, neodbytnou nudu, pramenící mj. z naprosté předvídatelnosti, neodženou. ()

jefff

Zajímavé, ale technicky brutálně zpracované. Herci ještě ok, ale scénář šílený a příběh sice čerpá z dobrého tématu, ale není rozvinutý tak jak bych si od tohoto tématu představoval. Škoda, dinosauři si nějak ve filmu nevedou. Aspoň, že máme ten Jurský park. ()

sedm.1

S The Dinosaur Project je to prakticky stejné, jako se všemi ostatními film, zpracovanými found footage stylem. Těch pár příznivců tohoto subžánru tedy bude spokojeno a odpůrci, tedy většina ostatních uživatelů, na to bude zas jen bezmyšlenkovitě kydat hnůj a jen opakovat ty samé, prázdné, fráze o bezvýznamnosti snímků, zpracovávaných právě tímto stylem. Tentokrát by přitom ale měli alespoň přivřít oči minimálně kvůli zajímavému nápadu, kdy jsou nalezeny záznamy z Afriky ze setkání s dinosaury. Jasně, zní to jako pořádný úlet, což ve výsledku nakonec i je, ovšem handcam zas splnila své, takže i přes „divokost“ zápletky, má film dynamický spád, pořád se něco děje, atmosféra perfektní, napětí spousta a efekty, což se samozřejmě týče především zpracování dinosaurů, jsou, s ohledem na nepopiratelnou béčkovost a finanční možnosti tvůrců, též na poměrně snesitelné úrovni. Postavy a jejich herečtí představitelé pak odpovídají standartu těchto produkcí, neoslní, neurazí, prostě pohoda. Jinak to má celé daleko blíž k dobrodružné, než hororové podívané, tvůrci se sem snažili narvat i něco málo z rodinného dramatu, což ale považuji za zbytečnost, fajn ovšem je, že naštěstí opět nikdo nepřežil, což ale asi není logicky u tohoto druhu filmů nějaké překvapením, já jsem si zkrátka, jako jeden z těch mála příznivců FF, The Dinosaur Project v rámci možností docela užil a bavil se u něj. ()

Eraserhead odpad!

Strašlivý zážitek, jehož demence místy dosahuje parodických rozměrů. Nikdy předtím jsem s rozklepaným obrazem neměl problém, ale to, co se provádí s kamerou tady, nepříjemně zvedalo žaludek (viděno v kinosále). Extrémně nevydařený film! ()

Teabag

Vlastně taková Cesta do pravěku o skoro 60 let později s modernější technikou. Docela zábavný found-footage kousek, na který ale asi rychle zapomenu. ()

Prochy38

Přemýšlel jsem i o třech *, ale asi raději ne. Je to B-čko o krok dále než ostatní. Dalo se na to koukat, i když seznam nelogických záležitostí by byl jistě delší než samotný scénář. Efekty nebyly až tak katastrofální, ale místy zbytečně špatné. Když už teda používám digi, mohli by vypadat aspoň trochu reálně, ne? Nebo proč si tvůrci vymysleli své úplně originální druhy, které se těm, které známe z odborných publikací, tolik vzdálili? A jestli šlo o zmíněné mutace, přestaňme jim říkat dinosauři, ok? SPOILER: Škoda, že to nejhezčí v herecko-nehereckém obsazení umřelo tak brzo. Je to blbost, ale přežít se to dalo. Škoda, že z takového solidního nápadu nevytlačili trochu víc... A tento styl, nevím, jak se mu správně říká, prostě ruční kamerou, mi zde vůbec nevadil.. ()