Den otců (festivalový název)

Father's Day

Akční / Komedie / Horor

USA / Kanada, 2011, 99 min

Jedinečný film, kterému nelze nic vytknout a proto musím dát plný počet. Srdce každého pravého filmového fanouška zaplesá radostí hned v úvodních minutách filmu. Ve snímku můžeme najít téměř cokoli, přesahuje do několika žánrů a vymyká se běžným lidským hodnotám. Objevuje se zde příběh pomsty, lásky, víry a mnoho dalšího. Den otců se klade za úkol zaujmout i náročnějšího diváka, když nám citlivě předkládá rodinné a morální hodnoty a učí nás být lepším člověkem. Proto Den otců doporučuji hlavně rodinám s dětmi a projekci v širším rodinném kruhu.(7.8.2012)

Nudné, klišoidní romantické drama bez špetky invence. Vše již bylo viděno dříve, pustit se do experimentů neměli tvůrci odvahu. Zápletka je postavena na klasické kostře hollywoodských filmů masové spotřeby, jakých oko divákovo spatřilo již tuny. A nebo si dělám prdel..... Bude to znít odvážně, ale ku přidělění vyššího počtu pěticípích mi chyběla větší porce ujetosti. Humor se tam semo tamo proplíží, úchylné by to vcelku i bylo, ovšem mezi mé kultovní píčárny se tento biják bohužel asi nezařadí. Ale Ahab, ohozený do kurvího oblečku, s pudrem a růží nanesenými na plnovous a s nalepeným papírovým okem přes černou pásku potěšil jako již dlouho nic. Z čehož můžete odvodit, jak veselý a spokojený život žiji.(21.8.2012)

Na TROMU je to takový nezvyklý ... Vlastně řekl bych paradoxně až moc profesionálně udělaný. Skvělej vizual, grindovej look, špičkový gore, ale taky mraky nezáživných keců, hlavně totálně zbytečně přemrštěná stopáž, málo vtipů, kterým bych se zasmál (mazec je tedy závěr - peklo vs nebe a KDO je vlastně Bůh a Ďábel!!!). Některý záběry jsou fakt hustý a jako by vypadly z nějakých serioznějších, hodně drsných flicků... Samozřejmě spousta krve, rozmašírovanejch těl, hlav, kozyčky, nahý holky atd. ... Jenže prostě při té dlouhé stopáži to zaniká a dostavuje se nuda, což je u Tromáckýho kousku hodně nezvyklý ... Ale jako fajn kousek, to určitě ...(28.1.2012)

Film si díky závěrečné části odehrávající se v pekle ty čtyři nakonec zasloužil... Výborná stylizace celého snímku, parádně zvolené songy, pěkné aranžmá jednotlivých obrazů, celkem vtipné a samozřejmě nechutné, brutální a k poblití, ale tou zábavnou formou... Záporák jménem Fuckman zaslouží uznání a je to opravdu nechuťák... tlustý prase a slizoun... Film občas zbytečně sklouzává k nějaké hlubší myšlence jako jsou homosexualita a rozjímá nad začleněním se do společnosti a to do takového filmu nepatří... Ještě, že je to podáno s nadhledem a ironií.. Závěrečná katarze v pekle i konec jsou velmi povedené, i když příšerně zpracované... Ďábel i bůh v jedné osobě v podání Lloyda Kaufmana je luxusně a zábavně zpracován... V něčem mi to připomnělo famózní knížky od Kulhánka... Prostě Troma jak má být... Vnitřnosti, čuráci, kozy a holý prdele... A slovo, kterým bych film vystihl asi nejlépe je.... HNILOBA...(14.9.2012)

• EvilPhoEniX

Nic Moc.. Nic Moc.. Celou dobu film doprovází Zajímavá Hudba.. Film má Old Schoolovéj Look.. Film nemá ani Hlavu ani patu.. Působí silně Amatérsky! Ale to Goore! To se jim celkem Povedlo! ŠPína, Hnus, Buzeranti, Ocas všude Kolem! Táta byl Správnej Uchyl! Připomínal mi herce z Mum and Dad! Opravdu Ujetost, Šílenost Největšího Kalibru! Ačkoli jsem se při filmu Nudil, hlavně když jsem si myslel, že už je Konec a ono do konce zbývalo ještě 20 Minut! Konec se rozdělil na Peklo a Nebe.. kde v Nebi Vládl Dědek v Kvádru(údajně Bůh) v Pekle vládl Ohyzdný 3metrový dvoutunový Mutant! Místy se mi dělalo vážně špatně.. Řezání, Píchání injekcí do Žaludu.. Blé!(15.8.2012)

• - Verze filmu vydaná na Blu-ray je přibližně o dvě minuty kratší než verze původně promítaná na filmových festivalech, včetně Festivalu otrlého diváka. Z důvodu dosažení plynulejšího tempa filmu byla vystřižena řada, zpravidla pouze několikavteřinových záběrů či kratičkých sekvencí. (JFL)