Aby prežili, unikli z japonského zajatia a doručili dôležité informácie spojencom... Musia spojiť svoje sily! Píše sa rok 1942, keď posádka americkej ponorky na prieskumnej misii odfotografuje japonské lietadlové lode v Koralovom mori. Krátko nato ich Japonci napadnú, ponorku potopia a posádku odvedú do zajateckého tábora, kde jedného po druhom podrobujú krutému výsluchu, spojenému s mučením. No nepriatelia ich i tak nedokážu zlomiť – práve naopak, spoja svoje sily s britskými a austrálskymi zajatcami a pokúsia sa o útek, aby dôležité informácie, ktoré získali, doručili spojencom! (TV Markíza)

Martin741

Druha svetova vojna sa stala uz uplnym folklorom pozeram. japonci, nejake to zajatie .. reziser Paul Wendkos aj vdaka takymto rutinersky natocenym filmom ostal pravom v uplnom zabudnuti. Viem kto to bol, lebo som   clovek, ktory vymenil vatovo plane filmovo teoreticke kokotie plky radsej za filmovu prax, stavim sa o svoje boty ze filmovy mainstream nepozna Wendkosa ako rezsiera   : 7 % ()

majo25

Dej filmu ukazuje jednu vojenskú operaciu, akých bolo v 2. svetovej vojne neúrekom. Dej sa z ponorky presúva do japonského zajateckého táboru, aby záver tvorila samotná (významná) námorná bitka. Príbeh celkom dobre šliape, aj keď nevytŕča z rady podobných vojnových filmov. Japonci sú tu vykreslení s klasickými klišé charaktermi a statočnosť amerických vojakov taktiež. V hlavnej úlohe je obsadený charizmatický Robertson, ale v jednej z menších rolí som si všimol aj vtedy mladučkého L.Q.Jonesa. ()

Volodimir2

Bitka v Koralovom mori, ktorá sa uskutočnila od 4. do 8. mája 1942, bola významnou námornou bitkou medzi cisárskym japonským námorníctvom a námornými a vzdušnými silami Spojených štátov a Austrálie. V snahe posilniť svoju situáciu v južnom Pacifiku sa Japonsko rozhodlo obsadiť ostrovy Port Moresby a Tulagi pod velením admirála Shigeyoshi Inoueho. Keďže USA sa o tomto útoku dozvedeli, stačili včas postaviť proti nim spoločnú austrálsko-americkú jednotku pod velením admirála Franka J. Fletchera. Bola to prvá bitka lietadlových lodí, kedy sa nepriateľské flotily ani na okamih nevideli a všetky straty druhej strane spôsobilo iba letectvo. Hoci straty spojeneckých lodí boli väčšie, podarilo sa zabrániť japonskému vylodeniu v Port Moresby a tým priamemu ohrozeniu Austrálie. Takže poďme trocha k filmu, v priebehu 2. svetovej vojny boli zajatí dvaja kapitáni ponoriek USA. Manning Marius Kimmel (syn admirála Husbanda Kimmela) z ponorky USS Robalo a Richard ÓKane so svojou ponorkou Tang-5. Takže z histórie žiadna ponorka s kapitánom Jeffom Conwayom nie je známa a pochopiteľne, že nemohla byť zadržaná. Základná idea filmu sleduje udalosti smerujúce k významnej bitke v Korálovom mori, netýka sa však samotnej bitky. Aj keď myšlienka prieskumu je reálna a pravdepodobne aj pravdivá. Ostáva nám len dúfať, že jedného dňa dostaneme skutočný príbeh o bitke v koralovom mori. ()

Lacike

Mám rád jak ponorkové filmy, tak filmy zo zajateckých táborov, takže mix týchto dvoch žánrov ponúkal veľký potenciál. Ale film je strašne skratkovitý, takže nefunguje ani jedna línia. Naviac sa to v žiadnom ohľade nevyrovná filmom z rovnakej doby. Ponorková čast pôsobí komicky. Technická stránka priemerná. Taktická časť bitky skoro nulová. O niečo lepšie sú druhé dve tretiny odohrávajúce sa v tábore. Síce je to asi najpohodovejší zajatecký tábor aký som videl a okrem toho, že si dvaja zajatci musia trochu zacvičiť pri starom spôsobe zavlažovania, tam nič drsné nezažijú. Ešte aj pekné prekladateľky tam majú. A celý čas to je zhadzované jednoduchým humorom namachrovaných amíkov. Pripomína mi to tie staré priblbé sitcomy z tej doby z ktorých som viac jak jeden diel nikdy nedal. Takže celkovo to je v každom ohľade priemerný zastaralý film. 5/10. ()

Flego

Vojnových príbehov zo zajateckých táborov je neúrekom, tento sa však do filmovej klasiky nedostal. Vlastnou vinou, lebo aj niektoré dobré scény zabíjal skratkovitosťou, ktorá sa naplno prejavila v závere. Prvý komentár, desiate hodnotenie. ()