Psychiatrička a moderátorka rádiové talk show Talk Line, doktorka Sonny Blakeová, se rok po smrti otce vrací do Rosewood Lane ve Stillwateru a nastěhuje se do jeho domu. Sonny prošla krutou výchovou ze strany otce a sama chodila na terapii k doktorce Cloey. Sonnyin přítel, okresní státní zástupce Barrett Tanner, jí pomáhá se stěhováním. Hned při příjezdu se Sonny od sousedů dozvídá, že místní poslíček roznášející noviny je nebezpečný šílenec. Sonny zjistí, že se vloupal do domu a možná také zabil jejího otce, ale detektivové Briggs a Sabatino jí nevěří a vše svádí na bujarou fantazii. Když je Barrett napaden a zmizí, zavolají Sonny a její kamarádka Paula Crenshawová policii, ta ale nic a nikoho nenajde. Zbláznila se Sonny nebo je poslíček s novinami ztělesněné zlo? (Filmbox)

George Stobbart

Vzhľadom k tomu, že Victora Salvu považujem za jedného z najzaujímavejších moderných hororových režisérov a jeho Rosewood Lane som intenzívne očakával, musím priznať, že som najprv ostal mierne sklamaný. Na jednej strane je tu skvelý, zaujímavý príbeh o mladom sociopatickom roznášačovi novín, ktorý začne terorizovať novú susedu a na druhej strane je jeho nie celkom využité spracovanie. Hlavné duo bolo vybraté i zahrané výborne; obzvlášť postava tajomného, zákerného roznášača, ktorý bol až démonicky šikovný, ale na môj vkus sa tu až priveľa času venovalo interakcii s otravnými vedľajšími postavami, ktorí svojimi nezáživnými výstupmi zbytočne narúšali dianie i atmosféru. Osobne by som uvítal buď komornejší prístup; kedy sa mohla napínavejšie vystupňovať hra na mačku a myš, alebo lepšie využitie iných aspektov, ktoré sa tu ponúkali, ako napr. kulisa okolitých vystrašených susedov. Gradovalo to však dobre, finále bolo kvalitne zvládnuté, napínavé, s nečakaným rozuzlením a na druhý deň, keď sa mi film trochu rozležal v hlave, ma dokonca niečo donútilo pozrieť si ho znova a výsledný dojem mám ešte o niečo lepší. ()

J*A*S*M

Rosewood Lane je koukatelná nenáročná hororová jednohubka a to mi protentokrát stačí, neboť jsem od Victora Salvy nic moc nečekal a o filmu jsem dopředu věděl pouze to, že se chystá. Námět je ohranej (křehká dívka terorizovaná nebezpečným stalkerem, na něco takového se budu těšit jen v případě, že to bude režírovat Balaguero nebo někdo podobného kalibru), no zrovna v tomhle případě filmu dost pomáhá, že okolo onoho psycho paperboye (pro český překlad navrhuju spojení "šiblý kolportér" :-D) se povedlo vytvořit pěkně znepokojivou nadpřirozenou auru. Je to tak trochu jako čekání, než Jeepers Creepers roztáhne křídla. U mne spokojená trojka. ()

Morholt

Klasická stalkerská odrhovačka, která ovšem spolehlivě funguje a to především díky přítomnému herectvu. Takže Rose McGowan budete zaručeně fandit, hlavního hajzla totálně nenávidět a doktorčin přítel vám přijde jako úplnej idiot. Sem tam tu byla i povedená tísnivá atmosféra domu, kde psychopat terorizoval svou oběť a za zapamatování stojí i scénka, kdy si to Ray Wise rozdá se šípem. Celkově jsem docela mile překvapený. 55% ()

dr.horrible

Väčšinu času som tomu chcel prilepšiť (a dať tam aj tretiu hviezdu), pretože ak je Salvov film v niečom úspešný, je to snaha budiť divácky záujem o finálne rozuzlenie. A nakoniec naňho asi zabudol, alebo ja neviem už. 🤷🏻‍♀️ Ps: McGowanová vyzerá po tých plastikách staršie, ako o 20 rokov staršia Downová. ()

ricci.s

Victor Salva už nie je v hororovom žánri žiadny nováčik, takže moje očakávania boli dosť vysoké. Najviac ma zaujímalo, kam až bude schopný ten psychopatický poštár zájsť, pretože filmov, kde hlavnú hrdinku terorizuje nejaký retard, je množstvo. Napokon ma to zaujalo niečím úplne iným, ten poštár sa skôr začal javiť ako alegorická postava, a nebol som si istý, či je reálny, alebo či to je vôbec človek. Pekne sa to zamotalo. Väčšina filmu funguje ako psychothriller s niekoľkými silnými momentami a dobrými ľakačkami (najmä, keď sa psychopat nečakane objaví niekomu za chrbtom), ale aj hororoví fanúšikovia si prídu na svoje. Napätie by sa dalo krájať a ku koncu sa konečne začne vraždiť. Pôsobivý film, ale občasnej nude sa celkom nevyhol (pátranie po jeho minulosti, vyšetrovanie polície a podobne). Hlavná hrdinka OK, celkom sympatická, hlavný záporák perfektný. Som spokojný, veľmi silná trojka. ()