Batman: Black and White

všechny plakáty

DaViD´82

Série dvaceti cca pětiminutových epizod rozpohybovaného komiksu o Temném rytíři, ve kterých hraje prim černobílá stylizace (a přesto v každé části jiná), všudypřítomná temnota a vůbec zdařilá depresivní atmosféra města kde je "všechno špatně". Taková batmanovská variace na noirové Sin City. Naopak vzhledem k rozsahu epizod je jasné, že to nebude o dějových veletočích či vývoji. Jde spíše o jednotlivé situace a momenty. Přesto mnohdy obsahují zajímavě uchopený; několikrát dokonce i originální; nápad, několikrát i zdařilou pointu. Bohužel ne vždy a tak je několik dílů i tak trochu jedno a to samé v různých baleních. Přesto stojí za pozornost, tohle je totiž především (respektive pouze) o zdánlivě stejné, ale přesto dvacetkrát jiné stylizaci a atmosféře. Trio nejlepších epizod: Two of a Kind, Case Study, Good Evening Midnight ()

PKD

Pro sběratele tohoto druhu comicsů jako já, jasná věc. Celkově jde o lepší průměr, který na 3.5 dostávají ty nej fláky a ty už si každý najde jiné a sám. Bylo rozhodně zajímavé (velmi), viděti rozhýbaného (tuším že snad vůbec po1., když nepočítám krátkou sequenci z Kingdom Come ve Snyderově oslavě Supermanových 75tin) byť čb Alexe Rosse, tedy jeho příspěvek do této antologie. Takových 8,9 povídek znám z Crwe.;-) A jak tu někteří píší, na tak malé ploše samoz. nečekejte nějaké kulervoucí pointy atd., přesto je zde několik silných favoritů a ty, jak jsem již zmínil výše, si každý určí individuálně. Já tedy z těch 20 mikropovídek dám zatím (a vím, že nejsem jediný) např. Two of a Kind, Blackout či onu kvůli Rossovi samoz. ,Case Study. P.s. a jak tu píše Kaluž, tak mám odpověď...samoz., že nejde o animák, ale o plnohodnotný, motion comics. M.comics a animák jsou 2 odlišné věcy, takže nechápu, proč to srovnání. ()

Kaluž

V papírové formě je to mnohem lepší. Tahle "rozhýbaná komiksová okénka" nepovažuji za plnohodnotný animovaný film. ()