• Mol
  ****

  DAMN THE MARTINIS, FULL SPEED AHEAD AND DON'T GIVE UP THE SHIP!! John Wayne v dosti netypické roli. Tento muž, který hraje samé tvrdé hochy, kteří si za všech okolností ví rady je zde nemohoucím. Možná jediný film, kde uvidíte Johna brečet. Co mě zarazilo na tomto filmu bylo to, jak kouřil v ložnici, kde spala jeho žena a také jak kouří při kočárkování dětí. Fakt síla Johne!(30.4.2015)

 • kaylin
  ****

  John Wayne tenhle film táhne na svých bedrech celou dobu a vůbec mu nevadí, že hraje v pozicích, které nejsou zrovna záviděníhodné. Neříkám, že se ponižuje, to vůbec, ale ukazuje slabiny, což by pro někoho mohlo být u Johna netypické. Ale ke stárnutí to patří a on je právě v podobných rolích výtečný. Potvrzuje se to i tentokrát. Maureen O'Hara je tu nádherná.(6.3.2015)

 • cheyene
  ****

  Fanoušek Johna Waynea by si rozhodně neměl nechat tento snímek ujít, neboť se nestává zas tak často, aby tento herec ztvárnil obdobnou postavu, zejména člověka se všemi jeho klady, zápory a emocemi. Možná, že tu Wayne předvedl jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů vůbec. Uvidíme jej dokonce se slzami v očích, které působí neskutečně autenticky a přirozeně. Frank Spig Wead byl jistě zajímavá postava amerických dějin, byl skvělý ve všem, do čeho se pustil, avšak jako manžel a otec zrovna zdárným příkladem nebyl. Příběh sám o sobě je zajímavý a poutavý, na počátku trochu inklinuje i ke komedii, ovšem po vážném Spigově úrazu se již jedná o regulérní drama s emotivním koncem pro všechny v jeho okolí. Divákovi může být líto také Maureen O'Hara, manželce, protože ta si se svým mužem příliš neužila a na život s dětmi byla v podstatě sama.(12.3.2015)

 • rikitiki
  ****

  Wayne pláče! Je to sice jen jedna slzička, kterou mu na tvář nejspíš naaranžovala maskérka, ale i tak! Navíc odložil tupé a možná jedinkrát ukázal ve filmu své dojemně prořídlé temeno. Musel si toho chlapíka, kterého hrál, opravdu vážit. A důvodů k obdivu tu skutečně několik je. _____ Spig za svůj život rozjel několik úspěšných kariér: rekordní letec, hollywoodský scenárista a vojenský poradce. Dokázal překonat těžký úraz a díky zarputilosti se znovu postavit na nohy. Vždycky si šel tvrdě za svým, aniž by se nechal svazovat okolím - což je vlastnost, která mu pomáhala, zároveň ale ničila jeho okolí. Na cestě, kterou si vybral, se neohlížel na nikoho, na ženu, děti, kamaráda, který ho vytáhl ze srabu. Spig byl obdivuhodný chlapík, ale v soukromí sobecký hajzl. ___ Film se nese od uvolněných zábav v mládí, lehké škádlení s manželkou, která není spokojená s tím, jak málo pozornosti jí muž věnuje, přes vážnou manželskou krizi, přelomový úraz a končí velmi posmutněle - životní pouť se uzavírá. /7. 10. 14./(7.10.2014)

 • Volodimir2
  *****

  Film je životopisom o Frankovi SPIG Weadovi, ktorý začal presadzovať námorné letectvo hneď po 1. svetovej vojne. Najskôr to bolo cestou vzdušných závodov, ale aj rýchlostných pretekov. V apríli 1926 v domácom prostredí utrpel úraz a čiastočne ochrnul. V tomto depresívnom období začne písať scenáre aj o námornom letectve a dosahuje veľký úspech v Hollywoode. Po vstupe USA do 2. svetovej vojny sa opäť vrátil k námorníctvu, z aktívnej služby bol uvoľnený po zhoršení zdravotného stavu dňa 21.7.1944.(18.5.2015)

 • - Podle režiséra Johna Forda je všechno, co uvidíte ve filmu, pravda a skutečně se to stalo. Rvačka, házení dortu a dokonce i přistání s letadlem do bazénu během admirálova čajového dýchánku. (Mol)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace