Funny Thing Happened on the Way to the Moon, A

Dokumentární

USA, 2001, 47 min

Bart Sibrel

Patrick Moore (a.z.)

The Truth Will Out. O tom, že je celý program Apollo podvod, jsem pochopitelně věděl již dávno před zhlédnutím tohoto výborného dokumentu, který prostřednictvím analýzy zdánlivých maličkostí ve výsledku podává ucelený obraz o jednom z největších spiknutí všech dob. Tematikou vládních lží a propagandy se totiž zabývám již notnou řádku let. Všem lidem dobré vůle, kteří chtějí prohloubit své vědění o programu Apollo, bych doporučil například knížku We Never Went to the Moon: America's Thirty Billion Dollar Swindle od Billa Kaysinga či snímek Kozoroh 1, v kterém jsou techniky vládní manipulace znázorněny v praxi přímo na pozadí kosmonautiky.(25.8.2016)

Chtělo by to delší stopáž a lepší vysvětlení, tohle mě moc nepřesvědčilo.(8.6.2012)

Wow až je mi z toho trochu těžko. O konspiraci ohledně přistání na měsíci jsem toho četl a viděl mnoho, ale tenhle dokument přichází na povrch s novými a pro mě šokujícími novinkami. Někoho to pohorší a někoho nadchne. Já miluju konspirační teorie, pro mě je to jen další bod do toho obrovského vládního spiklení :) 90%(18.7.2011)

Všichni lžeme Dr. House ...(12.6.2012)

• Chegi

Všechny teorie, které nám mají dokázat, že Apollo program byl jen obrovskou zastírací akcí, řečené v tomto "dokumentu" byly již stokrát vyvráceny těmi nejchytřejšími lidmi na planetě. Fotky ze sond obýhajících Měsíc nám přinesly nezvratné důkazy o činnosti člověka na povrchu viz. Lunar Reconnaissance Orbiter. Opravdu si myslíte, že 400 000 lidí pracujích na projektu Apollo by jako jeden muž mlčelo o tom, že se jedná o podvrh. Když mají tři tajemství, jeden to vždycky vykecá a tady se jedná o statisíce lidí. Nemožné. Nehledě na jeden NEVYVRATILNÝ důkaz, který můžu poskytnout hned teď. Apollo 11 zanechalo na povrchu laserový odražeč, díky kterému je možné s přesností na decimetry měřit vzdálenost Země-Měsíc. Každý má možnost zajít si na nějaké lepší vědecké centrum s laserem a přesvědčit se, že se paprsek vrátí zpátky na Zem, odrazem od povrchu. Nic jiného, než, že tam bylo zanecháno astronauty, to nepotvrzuje!(23.8.2012)

Další z řady letitých konspiračních teorií. O tom, že by se amíci nedostali na měsíc, mě ale tenhle dokument přesvědčit nedokázal. 5.510(13.5.2012)

Cesta na měsíc a následná smrt Kennedyho ať už Johna nebo Roberta, doktora Kinga, 11. září, zbraně hromadného ničení v Iráku, možná se té pravdy ani nedožijeme, ale je na místě uvažovat o tom jestli média skutečně šíří pravdu nebo propagandu k dosažení zájmu USA.(5.8.2011)

Vůbec bych se nedivil, kdyby to tak bylo. Dokument je sice obdobně manipulativní, nicméně proti jednomu pólu se obvykle musí vymezi pól druhý aby vynikl střed. A pravdou je že.....? Osobně si myslím, že tam nebyli.(16.5.2012)

Amíci jsou prostě šmeliči, jak se nesluší a nepatří:D Předhodí kus "masa" a čekají, že jim to celý svět spolkne - lidi "nažerte se". Občas je třeba být i "vegetariánem"...(4.7.2011)

Rozhodně k zamyšlení. I když poměrně úzce zaměřený dokument - alespoň oproti podobným konspiračním záležitostem...(14.8.2012)

V roce kdy vznikla další konspirace, vznikl tento dokument, "řešící" jednu starší. Zaujme hlavně atmosférou, kterou zajišťuje výborná vypravěčka. Mrazení v zádech.(15.9.2012)