Film podle skutečné události, která 14. ledna 2007 otřásla celou Amerikou. 14letá Megan Stewart tohoto dne náhle beze stopy zmizela a o tři týdny později i její 13letá nejlepší kamnarádka Amy Herman. Film je sestaven z videí, záznamů z chatu, webcamerových záběrů, domácích video nahrávek a všech záznamů, které bezprostředně zachycují dobu před Meganiným zmizením. (Dlee)

TomX2

Megan Stewart je populárne dievča v najlepšiom veku a väčšinu času využíva internet na videočet s priateľmi. Keď sa cez jeden videočet zoznámi so sympatickým Joshom, rozhodne sa s ním stretnúť. To sa však pre stane osudovou chybou a ako sa zdá, toto bude posledná noc, kedy sa Megan nadýcha čerstvého vzduchu. Celkový dojem: Na tento film som sa veľmi tešil, pretože na internete je k tomuto filmu niekoľko desiatok kladných ohlasov. Nakoniec si však veľmi sklamaný (v tomto prípade skôr nasraný) dovolím povedať, že nič hlupšieho som za dlhú dobu nevidel. Páči sa mi tá skutočnosť, že tvorcovia sa pokúsili natočiť film podľa skutočnej udalosti o tom, aké nebezpečné miesto je internet, vec, ktorú dnes používa snáď každý človek, ktorý k nej má prístup. Natočené to je aj veľmi zaujímavým found footage štýlom, a tak sa film môže kľudne prirovnávať aj k hororom. Avšak to je jediný klad z celého filmu. A prečo? Prečo vlastne nadávam na film podľa skutočnej udalosti, ktorý ocenuje veľké množstvo divákov? Jednoducho je veľmi hlúpy, bez pointy, nevhodne nakrútený a zároveň ,,neskutočne múdry". Ja som osobne mal už od začiatku problém s postavami. Tie sú veľmi nesympatické a ich chovanie je veľmi NEREÁLNE. Hlavná protagonistka Megan je nesympatická, dovolím si povedať kurva, ktorá si rozhodne zaslúži to, čo sa jej prihodilo. To, že internet je nebezpečné miesto a také ,,sídlo" pre rôznych úchylakov a mentálne narušených, zvrátených ľudí vieme už dávno všetci a tak hrozbou nie je len deep web či dark web, ale všetko voľne dostupné (facebook, skype, omegle). Píše sa to všade, hovorí sa to všade, tak to proste všade je a všade na to upozorňujú a Megan by to mala vedieť, keďže práve v tých rokoch sa udialo štatisticky najviac kyberšikán, internetových vrážd a všetko možné. To znamená, že tá bukvica by mala vidieť do čoho ide. Väčšiu hlupaňu z nej robí to, že sa chce stretnúť s kdejakým pedofilom na to, aby sa mohla kľudne uspokojiť?! A toto ma byť ten učiteľský a školský vzor? Nemluvne o tom, že vo filme je zobrazená ako chudera, ktorú v siedmych rokoch do súčasnosti znásilňoval jej nevlastný otec? Pričom sa jej to všetko páčilo a chce vykuriť každého koho stretne na ulici? Ako ste si mohli všimnúť, v tomto komentári využívam viac nevhodných slov ako obvykle a to je z toho dôvodu, že ten film ma naozaj neskutočne sral. Dokonca mám pocit, že som ešte v živote nič hlupšie nevidel. Ale nie je sa čoho báť. Vrchol tohto majstrovského diela práve prichádza! A tým je posledných cca 22 minút, v ktorom je dievča zavrená s mrtvolou v sude a v kuse kričí, ako miluje svojho únoscu, ako si ho chce zviať a byť s ním do konca života. Toho to ale pravdepodobne sralo tak ako mňa, tak jej medzitým kopal hrob, k čomu by som sa ja osobne mile rád pripojil. A len tak mimochodom - už ste si všimli, aké ,,veľkolepé a perfektné herecké výkony" nám predviedli títo veľmi skúsení herci? Tak pardon, ale ja tomuto filmu za žiadnych okolností nemôžem dať 2 hviezdy a to už určite nie 4*, koľkými to hodnotila väčšina uživateľov. Na záver by som vám mohol odporúčiť zopár filmov, ktoré sú nejakým spôsobom podobné, ale za to rozhodne kvalitnejšie: The Den, Open Windows, Unfriend, Cyberbully . Všetky menované sa odohravajú na internete a maju vyvolať nepokoj, čo sa im aj väčšinou darí a sú na tom lepšie ako práve tento film. Takže ak nemáte v hlave seno a chcete sa pozrieť na nejakú internetovú thrillerovú kvalitu, dajte prednosť vypísaným filmom. Ak toto pravidlo nesplňujete, postačíte si aj s týmto neskutočným debilizmom. Moje hodnotenie: 20% () (méně) (více)

JohnMiller

Ta holka v mym sklepě já miluju jí slepě Dělám všechno pro ní ona jenom slzy roní. Odkaz ktorý nám tu zanechal dungeon master Josef Fritzl nenechal na svoje filmové prevedenie dlho čakať.. Samozrejme ide o úplne iný príbeh ale dievčatá,maniakálny sklepmistr a pivnica zostali ingrediencie v svojej podstate nezmenené . Ale po pravde, mal som čo robiť aby som to dopozeral.. úvodná 3/4 hodinka bola nesmierne nudná...Bolo to ťažko neautentické ale tvárilo sa to vážne ako smrť. Jediné čo tu stálo zato bolo posledných 22 minút psychického teroru, mučenia a násilia ... No a samozrejme ešte tie 2 nechutné fotky, niekde v polovičke, ktoré tam tvorcovia strelili ešte pred tím než bol divák pripravený na morbidity ... ()

Hamaradža

DOSŤ nízkorozpočtový pokus šokovať, s dobrým úmyslom ale menej dobrým spracovaním. Hodina blbých kecov, rádoby znepokojivých náznakov že "sa deje niečo nekalé" - žiaľ miestami až trochu komických, trochu detskej hry na reálnosť (Pri televíznych novinách a rekonštrukcií únosu nastupoval až blažený EdWoodovský úsmev) a oničom skajpovania dvadsaťročných kurvičiek hrajúcich sa na 13ročné dievčatká nasledovaná príjemne mrazivo chladnou dvadsaťminútovkou pôsobiacou po tom strašne pomalom rozbehu ako sympaticky sadistický kopanec do diváka, vďaka ktorému táto nudná konverzačka nabrala nejakú úroveň a dokonca aj určitú myšlienku. Z takto aktuálneho a pôsobivého námetu sa určite dalo vyťažiť omnoho viac, hoci nemôžem povedať že by som ľutoval čas ktorý som do filmu dal. Silné 2* alebo slabé 3*, zatiaľ takto. :) A nápad "Povinne púšťať na základných školách" je trochu pritiahnutý za vlasy ale určite má niečo do seba. ()

GrungeChild

Zatraceně realistické zpracování, založené na zaručeně pravdivých událostech (když je tam datum, tak to prostě musí být pravda!), ze kterých se nakonec vyklubala nablblá fiktivní story poslepovaná ze sedmi různých případů, a intenzivní zpracování "na vlastní kůži", které donutí znuděně přeskakovat pomalu plynoucí minuty, plné nazoomovaných čtrnáctiletých beďarů, i ty nejzarytější ortodoxní hororové fandy. Ne, ani těch opěvovaných závěrečných dvacet minut nestálo za vidění. Nepovedená a špatně natočená amatéřina, která si opět dělá promo "based on true story" zaklínadlem. 1* ()

Havaj8

Hodně silnej vývar. A zároveň prostě i varování, je tomu tak, že dneska už takle mladý a je to čím dál horší. Vystavujou se, chatujou všude, všechny tyhle internety zakázat. Ať už tohle je podle pravdy nebo ne, takovejch případů je mraky a klidně takle to probíhat může, je to něco neuvěřitelnýho a zlýho, ale prostě to je.. Ty záběry byly kolikrát šílený. Člověk by to z principu měl hodnotit špatně za tu zvrácenost, ale ono to má něco do sebe do všech ohledů a mělo by to maximálně pomoct, ale nijak se to zatim neprosadilo. ()

honajz2

The Poughkeepsie Tapes složené jenom z pásek (teoreticky). Tady se první půl hodinu nic neděje, až na seznámení s Joshem, no, pak se ztratí Megan, město z toho je v prdeli, nejvíc chudák Amy, která je pak nenáviděná ještě víc než dřív, no a pak se ztratí i ta Amy, díky čemuž Josh dostane krásný dáreček v podobě kamery, na kterou si zaznamená vše... Super, tohle je děj. Jenže ten nevyvolá nic, oproti The Poughkeepsie Tapes to nemá v sobě nic znepokojivého (ne, ani záběry od Joshe), děsivého, překvapivého, prostě si jeden magor unese dvě holky a to je vše. Postavy všechny buď totálně blbé nebo tak otravné, že byste jim přáli osud Amy, možná ještě ve větší dávce. No, natočit děsivý film o zmizení někoho zvládne asi jenom Weir... 1* ()

dubinak

Vcelku s milým překvapením nám byla předeslána průměrná, na nic si nehrající, drásavá záležitost z prostředí, do kterého se v této době snadno mladé holky, které se nechovají optimálně ke svému věku, dostávají. (Ne, že by vypadaly tak mladě. Tipovala bych jim tak o tři roky víc.) Forma hovorů mi nevadila, naopak jsem ráda, že se v tomto případě FF pojalo trochu osvěžujícím způsobem. Herecky to bylo občas ze strany té větši pipky přehrávané, ale budiž. Moc skličujících záběrů, ani nějakých torture výjevů se taky nekonalo, ale když ano, musím říct, stálo to za to. Po dlouhé době jsem odvrátila hlavu od monitoru. Tíživé nátlaky to ve mně nějak nevyvolávalo, jen to vyhlíželo realisticky. Zmást jsem se ale nenechala. Újmu taky nemám. Natočeno to bylo velmi jednoduše a poslouží to divákům hlavně jako rutina. U mě za tři. ()

Alfréda

Naprostý otřes. Dlouho se mi nestalo, že by mi nějaký obraz z filmu utkvěl v hlavě ještě dlouho po shlédnutí filmu. Na co ale nezapomenu je momentka, kdy se otevřel modrý sud a v něm naložená Megan... i když bylo jasný že tam bude protože vrah kolem něj furt chodil a byl tam jak pěst na oko... a úplně nejděsivější je ta věta předtím "You wanna go home? Ok. I'm gonna close you in this barrel, cause I don't want you to know where I live, ok?"a ta třináctka se ho chytne za ruku a řekne jen "ok..." ()

Immortal17

Chytnout ho, svázat, mlátit, řezat, týrat, znásilnit a zaživa pohřbít stejně tak jak to udělal ten parchant ve filmu. Tohle se netýká jen vraha ve filmu, ale i všech ostatních sviní na světě. Zajímalo by mě, co je k tomu vede!? Nechápu , jak mohou z něčeho takového mít někteří radost, či se u toho dokonce ukájet a pak to navíc zveřejňovat na internetu?! Je to zločin! Spoustu lidí před touto krutou realitou zavírá oči, ale děje se to každý den, každou chvíli, kdy mi spokojeně žijeme, usmíváme, někdo jiný trpí, je znásilněn či dokonce zabit. ()

hajdano

Lehkej teenage bla bla bla začátek ... konec, kterej byl i na mě dost silná káva. Zvolené téma je mi odporné a proto nemůžu hodnotit nějak superkladně. ()

uiu

Horor??? Tohle kritérium radši škrtněte a nechte v žánrech jen drama. Příběh koncipovaný v dnes produktivním stylu ruční kamery o dvou čtrnáctiletých kamarádkách, z nichž nejdřív zmizí jedna a následně i druhá krátce potom, co si zaskypují s neznámým Joshem. Zatímco ostatní věří tomu, že dívky spolu utekly, neboť o tom často mluvily, pedofilní Josh je obě znásilnil a zavraždil. To není horor, to je bohužel skutečný úděl našeho světa. Ovšem poslouchat čtrnáctku, jak básní o kouření penisů a leze z jednoho večírku na druhý, to je horor. ()

lennyd

Film se tváří jako natočený dle reálné události - ba dokonce s využitím reálných záznamů. Prvních asi pět minut jsem to autorům žral, ale pak mi začalo být trochu podivné, jaktože nikdo ve filmu netelefonuje "normálně", a jak by se dostali autoři k záznamům z web kamer a telefonních hovorů a dalších vymožeností. V první polovině filmu se takřka nic neděje, a tak se můžeme jednoduše seznámit se sexuálním životem jedné z čtrnáctiletých dívek (která se se vším samozřejmě svěřuje světu) a vůbec. Pak začíná jít trochu do tuhého a posledních asi dvacet minut fakt tuhne krev žilách. Držet si film napětí posledních minut tak v hodnocení přitlačím, ale přece jen, začátek je trochu až příliš roztahaný a nudný.. A nezbytné ponaučení - děti, dávejte si pozor s kým na internetu mluvíte, ať nedopadnete takto... ()

Tereszka33

Pro mě slabší odvar filmu The Den. Party, nadržené náctky, opovrhování rodiči. Náhled do života kamarádek, jejíž osud nestane se zrovna radostným. První 3/4 filmu jen hlasitě oddychuji a kroutím hlavou nad tím, kde společnost směřuje. Jako upozornění před nástrahy internetu, ano. Pozastavit by se také daleko nad mravní výchovou rodičů. Poslední díl filmů se konečně rozjíždí, ale ne natolik, aby mě to posadilo na zem. 10 minut záběru na lopatu, mě také moc nevzrušuje a nedodává mi chuť filmového zážitku. 2 hvězdy, za dvě fotky Megan. ()

oveckaoa

Tohle je jeden z hororů , které už nikdy nechci vidět jelikož posledních 30 minut na mě těžce zapůsobilo. Bohužel zbytek je totální vata kde se dozvíme, že 14 letá holka je lehká děva co kouří penisy na počkání má kamarádku pannu , které o tom vykládá a pak zmizí postupně jedna i druhá. P.s. ohledně toho záběru z kamer nevím jestli je pravý nebo není a řešit to nemíním, ale řekl bych, že se to zoomuje kvůli tomu, aby ji někdo detailně poznal je jasné, že kdyby tam daly záběr z kilometra vidí lidi prd. ()

MikyAff odpad!

Přetrpíte první hodinu, která je nudná, že to hezký není a dostanete posledních 20 minut, které jsou chvílemi přihrocené až moc, abyste ve finále zde na databázi zjistili, že vlastně úvodní titulky "podle skutečné události" jsou lež. Pak se jakožto divák cítím podvedená a kdyby to šlo, vraťte mi mých 86 minut života. Poučení to nejspíš má, ale upřímně mi to natolik morálně za srdce nechytlo. ()

noriaki

Nemám slov. Dívčiny pravda moc sympatické nebyly a rozumu moc nepobraly, jenže to platí na všechny čtrnáctileté pipiny. Kdybych navíc prožil to co Meghan, budu se ničit ještě hůř. No a ten konec je regulérní zlo. To by se snad ani nemělo natáčet. Kvalita filmu na pět hvězdiček není ani omylem, ale máloco mě dokázalo takhle rozebrat. ()

PetrPan2

Nuda, nuda, nuda a nekonečné kecy dvou puberťaček... pak únos, zase nuda, další únos, znásilnění, vražda, konec a zvonec :o( Škoda, z toho tématu šlo vytřískat podstatně víc. ()

Wade

Velká škoda, že je film hodně nevyrovnaný a nedokáže udržet pozornost diváka po celou dobu. Megan Is Missing mohl být ultra FF s brutálním nepříjemným koncem a s jasnýma 5 hvězdami. ale bohužel není. Nedokázalo to ve mě vyvolat pocit, že je to skutečné a proto jsem chtěl dát jen 3 hvězdy, ale nakonec hlavně kvůli konci dam 4. 75% ()