poster

Muži v offsidu (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2010, 167 min

Režie:

Ondřej Havelka

Předloha:

Karel Poláček (kniha)
 • Přemek
  ****

  Čirá divadelní sranda bez přívlastků. Některé scény by se daly zkrátit (přílišné zastavení na zpomaleném footballovém matchi), televizní záznam též není zrovna nápaditý, ale nač se bránit uchechtané bránici. Výtečně! - Pro editory: mladého Habáska, který vypadá jako Vít Bárta, nehraje Václav Havelka, alébrž Havelka Vojtěch, syn p. režiséra.(26.5.2011)

 • gireon
  *****

  Já jsem to naživo viděl už asi osmkrát a stále mne to napřestává bavit, zhruba každý půlrok si na to jako rodina sháníme lístky do první řady a většinou i s herci spolupracujeme. Humor, který Ondřej Havelka dokázal přenést z filmového plátna a listů knížky na jeviště divadla je dokonalý, hlavně proto, že ve filmu i v knížce se vyskytuje mnoho postav a na prknech divadla se vyskytuje pouze JEDENÁCTKA herců a bohatě si vystačí. Navíc komické duo, které tvoří Martin Zbrožek, s Otou Jirákem je také nezapomenutelné... z tohoto důvodu nemohu dát méně než 100% Na podzim má vyjít záznam divadelní hry Zločin v posázavském Pacifiku, který nastudoval s těmito herci taktéž Ondřej Havelka (respektive, oni to pro tyto herce s Martinem Vačkářem sami napsali) a musím říct, že už se nemůžu dočkat.(13.8.2013)

 • NinadeL
  ***

  Živě jsem viděla při hostování v pražské Palmovce, záznam má totožné obsazení, tak nebudu mít nic proti repríze. Konečně paní Načeradec v podání Zbrožka je svérázný humor, ale tak dá se. Nápadité z jevištního hlediska byla zejména témata tramvaj a zápas v kopané. Stranou ponechme variování tzv. bezčasí za 1. republiky, ono stírání rozdílu mezi lety 1918-38 bude zřejmě už věčným problémem.(25.5.2011)

 • D28
  ****

  Takto nejako si predstavujem príjemnú návštevu divadla.Hereckej parte to ladilo nie len v hudobných číslach,ale adekvátne boli zvolené i kostými / a dresy/, samozrejme humor, i kulisy.Rozhodne nešlo o statické predstavenie,zvlášť choreografia spomalených pasáží bola výborná.A málokedy sa mi stane, že tak intenzívne vnímam režisérovu ruku, či hlavu,ucho,srdce /alebo ako to vyjadriť?/ na javisku.Ondřej Havelka akoby bol jedným z účinkujúcich a já mu děkuji, bylo to krásné....(28.5.2011)

 • tulen
  ****

  Pohodové představení, rozhodně zvedne náladu a pobaví. Přesto musím ubrat jednu hvězdu - některé "komické" výstupy byly přecejen zbytečně pokleslé (starý Habásko a sousedka, opilecká artistika apod.) a děj a dialogy si zasloužil trochu víc pozornosti, takhle představení bylo spíš příjemným pásmem hudebních čísel. Kritizovat naopak nemlůžu Otu Jiráka a hlavně dvojici V.Havelka a P.Nakládalová.(15.2.2015)

 • Petr Halíček

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace