Reklama

Reklama

Můj svědek

  • USA Best Man Down (více)
Trailer

Obsahy(1)

Když jejich svědek Lumpy náhle zemře po jejich svatbě ve Phoenixu, jsou nevěsta a ženich nuceni zrušit líbánky a letět domů na zasněžený středozápad, aby zařídili jeho pohřeb. Dostat Lumpyho tělo zpět do Minneapolis je jen začátek jejich dobrodružství, čeká je totiž překvapení na každém kroku. A když nakonec narazí na patnáctiletou dívku v malém městečku v severní Minnesotě, nemají už ani nejmenší tušení, kdo jejich kamarád Lumpy vlastně byl. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (21)

emma53 

všechny recenze uživatele

Vše se točí hlavně kolem Lumpyho, ale já se přiznám, že jsem se zpočátku víc zajímala o Ramsey, kterou jsem tiše obdivovala, že to tak dlouho v tom příšerném prostředí zvládá a vůbec jsem se jí nedivila, když došla k určitému rozhodnutí v závěru filmu. A jak mě Lumpy hned z kraje vůbec nepřirost k srdci, tak v průběhu filmu jsem zjišťovala, že moje počáteční antipatie výrazně ustupují a na konci jsem ho měla za velkýho sympaťáka, ať měl postavu jakou měl. Vůbec celá druhá polovina byla v mých očích zajímavější, ale jinak nějak zvlášť Můj svědek nevybočuje z průměru. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Malý intimní film, který pokud je vnímán z pozice Ramsey má v sobě mnoho emocí. Krásný dialogy vekterých není jediná věta navíc a výrazně pomahájí jak na reálnosti, tak na vykreslení jednotlivých postav. Například otčím Ramsey mně byl vyloženě odpornej. Addison Timlin zahrála Ramsey tak skvělým způsobem, že pro mně tuto dopusud neznámou herečku teď budu hodně vyhledávat. Není nic hezčího než když dojde ke spojení výborný film a výborný herecký výkon, to pak celkem logicky vzniká hodně vydařená filmová máta. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Objektívne o hviezdu nižšie, avšak tak príjemnú indie feel good záležitosť som už nejaký ten týždeň nevidel, takže nemám dôvod si na nič sťažovať. Feel good je to aj napriek tomu, že je tu jedno smutné úmrtie, avšak príjemné prostredie, sneh, uvoľnení herci a nejaké to gitarové vybrnkávanie v mojich očiach zastrelo všetky nedostatky, ktoré sa mi tým pádom vôbec nechce vymenovávať. No a ide aj o ten typ filmu, k akému sa v budúcnosti môžete celkom radi vracať, napríklad takto o Vianociach. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Život a smrt svědka Lumpyho. Kolandova odvaha přistoupit k tradičnímu indie vyprávění o patologických outsiderech netradičně, je zřejmá již z prologu. Film začíná svou nejveselejší scénou, divokou svatební party, kterou by jiné komedie končily. Předpoklad, že příštích osmdesát minut budeme sledovat tragikomické příhody ze života čerstvých novomanželů, je následným dějem vyvrácen. Skutečným hrdinou příběhu, který sice není po většinu času fyzicky přítomen, ale udává dění do pohybu, se ukáže být Lumpy. Ten by byl v libovolné sprosté komedii z posledních let jen srandovním kámošem protagonisty. Koland si však dal za cíl přesvědčit nás, že i za maskou obtloustlého šoumena se může skrývat citlivá lidská bytost. Navenek šťastný pár při svém poznávání světa looserů naopak ztrácí glanc. Kristin a Scott se před námi odhalují jako dva psychicky labilní pokrytci, z kterých lepší lidi udělají teprve ti, kdo nemají důvod něco předstírat. Jistě, v jádru jde o strašlivé klišé o tom, jak zastíráme, kým skutečně jsme a nemůžeme nebo nechceme dát průchod svému reálnému potenciálu. Psychologický profil postav budete díky uplatňování charakterových stereotypů schopni vytvořit po dvaceti minutách (upjatá hysterka, nedoceněný génius) a místo se najde i pro veřejně pronášený „velký“ proslov, dotýkající se nejosobnějších prožitků. Oceňuji však, že Koland využil půdorysu mainstreamové novomanželské komedie proti očekávání a pozornost věnuje těm z postav, které si ji skutečně zaslouží, postavám (jako) z indie filmu. Nápad skloubit dva typy humoru (přisprostlý a „hřejivý“) a dva typy herectví (komediální exces, komorní podhrávání) není vrcholem tvůrčí invence, ale je to změna, což má mezi tucty splývajících romcom produkcí taky svou váhu. 60% ()

sochoking 

všechny recenze uživatele

-''Kto priniesol tie 'lampy'? - Zhasnite tie 'lampy'.-Odneste tie 'lampy'!- Aké 'lampy'? '' Hoci slovo Lumpy zaznelo tak tisíc krát v tomto filme a už mi pekne pilo krv, koniec ma našiel nepripraveného a pekne som vymäkol, aby som bol úprimný! A Justin Long by už konečne mohol zapracovať na svojom imidži, do pidži... ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama