Můj svědek

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2012, 86 min

Celý film sa niesol v takej nijakej atmosfére, kde sa ani veľa nedozvedáme o postavách na to aby sme si k nim vypestovali nejaký cit. Lumpy a Ramsey pôsobili ako najzaujímavejšie postavy, ktorým keby sa povenovali trošku viac mohlo to byť viac ako priemerná dráma. A dej je príliš strohý na to aby oslovil bez vykreslenia charakterov postáv. 60-65%(16.9.2014)

Vše se točí hlavně kolem Lumpyho, ale já se přiznám, že jsem se zpočátku víc zajímala o Ramsey, kterou jsem tiše obdivovala, že to tak dlouho v tom příšerném prostředí zvládá a vůbec jsem se jí nedivila, když došla k určitému rozhodnutí v závěru filmu. A jak mě Lumpy hned z kraje vůbec nepřirost k srdci, tak v průběhu filmu jsem zjišťovala, že moje počáteční antipatie výrazně ustupují a na konci jsem ho měla za velkýho sympaťáka, ať měl postavu jakou měl. Vůbec celá druhá polovina byla v mých očích zajímavější, ale jinak nějak zvlášť Můj svědek nevybočuje z průměru.(25.2.2014)

Justin Long je fajnovej herec, takže jsem se na jeho účinkování těšil. Ale vzhledem k tomu, že byl nakonec jednou z postav (společně s jeho snoubenkou a její rodinou), který do příběhu nevnášeli téměř nic důležitýho, bych jeho účinkování oželel. Příběh Ramsey (potažmo celý její rodiny) byl naopak velice zajímavej a byla škoda, že ho často rušily eskapády Justina Longa a jeho party. Aspoň, že díky závěrečný pointě a sdělení do sebe tyhle dvě dramaturgicky nepříliš vyvážený dějový linie pěkně zapadly. Průměrná dramedy žánrovka se sympatickou stopáží, která však měla na víc a určitě by jí pomohlo, kdyby se profilovala jako čistý drama.(17.7.2015)

• Aljak

Nič moc - scenár síce zaujímavý, ale spracovanie vôbec nezaujalo, a ani herecké výkony nie. Komédia sa nekonala ani náznakom, no ale aspoň tá dráma ako tak fungovalo. Spočiatku sa to tvárilo ako dva rôzne príbehy, ktoré sa čoskoro spojili a potom už sa to vyvíjalo pospolu ruka v ruke. Hoci spočiatku som bol natešený, že to vyzerá veľmi perspektívne, napokon neskrývam sklamanie. Celé sa to nieslo v takej skleslej atmosfére, aj keď chápem, že po smrti blízkej osoby sa dá ťažko nejako rozptýliť a tváriť inak ako zmätene a neurčito. Ale celkovo, aj tie dialógy boli biedne, no aspoň zopár kusov deju upútalo. No z námetu s takýmto scenárom sa dalo rozhodne vyťažiť aj viacej.(10.1.2014)

Malý intimní film, který pokud je vnímán z pozice Ramsey má v sobě mnoho emocí. Krásný dialogy vekterých není jediná věta navíc a výrazně pomahájí jak na reálnosti, tak na vykreslení jednotlivých postav. Například otčím Ramsey mně byl vyloženě odpornej. Addison Timlin zahrála Ramsey tak skvělým způsobem, že pro mně tuto dopusud neznámou herečku teď budu hodně vyhledávat. Není nic hezčího než když dojde ke spojení výborný film a výborný herecký výkon, to pak celkem logicky vzniká hodně vydařená filmová máta.(26.4.2014)