Život kočky

Van de kat geen kwaad

A Cat in Paris

Animovaný / Dobrodružný / Krimi / Rodinný

Francie / Nizozemsko / Švýcarsko / Belgie, 2010, 70 min

Zlodějská pohádka, která staví na poetice Paříže a příjemné dvourozměrné animaci. Příběh je sice hodně řídký a stereotypní, takže i hodinová stopáž se tu a tam táhne, ale vizuál a hudba vás přinuté tyto mezírky překlenout a vcelku si tento atmosférický animák užijete. Pařížské střechy mohou vyprávět spoustu příběhu, ale ten kde figuruje malá holka, zloději, policie a Kolos z Nairobi je jen jeden.. 70%(1.3.2012)

Pokud chce animovaný celovečerák uspět, stalo se v posledních dvou dekádách povinností přijít s námětem pro celou rodinu. Život kočky tenhle trend nenaplňuje, jedná se o snímek orientovaný výhradně na dětské publikum, a tudíž bez přesahu pro dospělý doprovod. Na druhou stranu určitě to není film hloupý, má určitou poetiku, která ho odlišuje od zámořských kousků a má i výtvarně zajímavé provedení. Pro ty, co jim nevadí návrat do dětských let a jsou schopni dívat se očima dětského diváka, to vůbec nemusí být špatná volba. Za mě 3,5, ale tentokrát jsem ochoten přidat, protože evropský animovaný film to nemá v konkurenci disneyovek vůbec jednoduché. Celkový dojem: 70 %.(3.3.2015)

Tak animácia je ozaj škaredá. Ani si neviem spomenúť, kedy som videl naposledy takú animovanú šerednosť, ako keby to kreslili decká. Škoda, pretože príbeh a jeho spracovanie sú o inom. Nechýba dobrodružnosť, dramatický náboj, v prípade zločincov vtip a dokonca sa objaví i pár trilerových prvkov. Škoda tej animácie.(19.9.2018)

Policistka a matka milého blonďatého děvčátka ani netuší, jaká překvapení se skrývají v jejím domě. Kocour, co tráví noci na loupežných výpravách po střechách Paříže se zlodějem a ještě daleko horší věci. Každopáně není zloděj jako zloděj a kocour dokáže znamenitě rozlišovat mezi dobráky a padouchy. Policistka nakonec vlastně také, jen to má trošku komplikovanější. Milá detektivní pohádka.(10.12.2012)

• Aljak

Nič zaujímavé, dokonca by som povedal, že až hlboko podpriemerné. Príbeh bol síce príjemný, no na druhú stranu príliš jednoduchý a nie zrovna ničím výnimočný. Čo sa týka animácie, asi som už príliš rozmaznaný novými americkým animovanými rozprávkami, takže asi nie som plnohodnotne schopný oceniť aj tento štýl (aj keď pri tých japonských mi tá jednoduchosť príde celkom očarujúca). Proste taká malá mačacia detektívka s milým posolstvom, no nič viac.(4.9.2013)