Život kočky

Van de kat geen kwaad

Cat in Paris, A

Animovaný / Dobrodružný / Krimi / Rodinný

Francie / Nizozemsko / Švýcarsko / Belgie, 2010, 70 min

Svižná, jednoduchá(v dobrém slova smyslu), dynamická a krásně naivní pohádka s evropskou atmosférou pro malé i velké..Super............... A jedna řečnická na konec : Jak moc paranoidní hnidopich musím být abych tady žvatlal něco o transformaci francouzského filmu do hollywoodské šablony? fffffffffff(17.6.2013)

Zvučení filmů se zvířátky ve mně obvykle vyvolává dojem, že objeví-li se v záběru třeba kočka, hlavní zvukař mávne a technik zatahá nějakou erární chuděru za ocas. V případě "Une vie de chat" se do studia dostavila kočka dabérka, zamžourala moudře na sousedovic raťafáka a vystřihla ukázku ryzí kočičí řeči.(16.9.2012)

Tak animácia je ozaj škaredá. Ani si neviem spomenúť, kedy som videl naposledy takú animovanú šerednosť, ako keby to kreslili decká. Škoda, pretože príbeh a jeho spracovanie sú o inom. Nechýba dobrodružnosť, dramatický náboj, v prípade zločincov vtip a dokonca sa objaví i pár trilerových prvkov. Škoda tej animácie.(19.9.2018)

Kdo je vlastně hrdinou tohoto milého příběhu? Kočka, malá holčička nebo zloděj? Těšil jsem se na jinou techniku animace, než nám servírují studia Disney, Dreamworks a další. Ale příběh filmu tak trošku zaostává a schazuje bohužel celý film. I když trvá jen hodinu, tak film divákům nabízí několikrát peripetii, a ztrácí se tak dynamika. Pohádka, která uspokojí všechny francouzsky mluvící děti...(27.1.2012)

Policistka a matka milého blonďatého děvčátka ani netuší, jaká překvapení se skrývají v jejím domě. Kocour, co tráví noci na loupežných výpravách po střechách Paříže se zlodějem a ještě daleko horší věci. Každopáně není zloděj jako zloděj a kocour dokáže znamenitě rozlišovat mezi dobráky a padouchy. Policistka nakonec vlastně také, jen to má trošku komplikovanější. Milá detektivní pohádka.(10.12.2012)