poster

Život kočky

 • Francie

  Une vie de chat

 • anglický

  Cat in Paris, A

Animovaný / Dobrodružný / Krimi / Rodinný

Francie / Nizozemsko / Švýcarsko / Belgie, 2010, 70 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kryšpín
  ***

  Kdo je vlastně hrdinou tohoto milého příběhu? Kočka, malá holčička nebo zloděj? Těšil jsem se na jinou techniku animace, než nám servírují studia Disney, Dreamworks a další. Ale příběh filmu tak trošku zaostává a schazuje bohužel celý film. I když trvá jen hodinu, tak film divákům nabízí několikrát peripetii, a ztrácí se tak dynamika. Pohádka, která uspokojí všechny francouzsky mluvící děti...(27.1.2012)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Zábavná, jednoduchá, filmová povídka, o kočce, ale rozhodně ne pro kočku. I když ona ani tak o kočce není, ta "jenom" spojuje věci dohromady a například na začátku krásně uvede ostatní postavy (přes den žije u holčičky s matkou policisktou, jejíhož muže zastřelil jakýsi űberpadouch, přes noc zase spolu s hodným zlodějíčkem skáče a šplhá po střechách a dělá mu společníka při loupežích). Sice se děj nerozehrává do žádných výšin geniální originality, ale vzhledem k tomu, že film trvá pouhou hodinku, tak jednoduchost děje nevadí, obzvlášť když má docela pěknou animaci, jejž by se jistě dala popsat mnoha slovy, ale stačí jednoduše říct, že vypadá Francouzky (byť třeba do Sylvaina Chometa je to ještě hodně daleko, ale předpokládám, že tahle rodinná detektivka měla rozpočet nijak vysoký). Ve chvíli kdy byl kocour použit jako řemdich jsem propadl v bestiální smích.(19.8.2014)

 • Magyar
  ***

  Zvučení filmů se zvířátky ve mně obvykle vyvolává dojem, že objeví-li se v záběru třeba kočka, hlavní zvukař mávne a technik zatahá nějakou erární chuděru za ocas. V případě "Une vie de chat" se do studia dostavila kočka dabérka, zamžourala moudře na sousedovic raťafáka a vystřihla ukázku ryzí kočičí řeči.(16.9.2012)

 • gudaulin
  ****

  Pokud chce animovaný celovečerák uspět, stalo se v posledních dvou dekádách povinností přijít s námětem pro celou rodinu. Život kočky tenhle trend nenaplňuje, jedná se o snímek orientovaný výhradně na dětské publikum, a tudíž bez přesahu pro dospělý doprovod. Na druhou stranu určitě to není film hloupý, má určitou poetiku, která ho odlišuje od zámořských kousků a má i výtvarně zajímavé provedení. Pro ty, co jim nevadí návrat do dětských let a jsou schopni dívat se očima dětského diváka, to vůbec nemusí být špatná volba. Za mě 3,5, ale tentokrát jsem ochoten přidat, protože evropský animovaný film to nemá v konkurenci disneyovek vůbec jednoduché. Celkový dojem: 70 %.(3.3.2015)

 • ZkuKol
  ****

  Zlodějská pohádka, která staví na poetice Paříže a příjemné dvourozměrné animaci. Příběh je sice hodně řídký a stereotypní, takže i hodinová stopáž se tu a tam táhne, ale vizuál a hudba vás přinuté tyto mezírky překlenout a vcelku si tento atmosférický animák užijete. Pařížské střechy mohou vyprávět spoustu příběhu, ale ten kde figuruje malá holka, zloději, policie a Kolos z Nairobi je jen jeden.. 70%(1.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace