• Dever

// Distribútor: Weinstein Company // Počet premietajúcich kín v USA: 662 // Otvárací Víkend USA: $2,371,803 // Prekvapenie sa nekoná. 2* za Jeana Dujardina a za pár vtipných a komických scén. Oscara si The Artist, ale určite nezaslúžil. Určite nie som jediný, ktorý si myslí, že toto ocenenie mal jednoznačne dostať film The Help.(30.4.2012)

Velké plátno filmu sluší, nebýt ho, tak je to za 3*. Jenom proto, že tento dvojnásobně němý snímek (němý o němém) je poctou zlomovému období kinematografie (přechod od němého ke zvukovému filmu), neznamená, že je skvělý. Dujardin je kus chlapa, příběh však průhledný a slaboučký. Romantika skoro žádná. Kde je ten útok na diváka? Kde je to melodrama a srdceryvné pohledy? 70 %. [Kino](9.2.2012)

Na to, aby bol film zaujímavý, pútavý i dojímavý netreba ani jedno slovo. Žiadne efekty, žiadne zbytočné reči a predsa zachytáva všetko, od radosti, až po úplný úpadok hlavného hrdinu. Znamenití herci len svojou mimikou, výrazmi a pohybmi dokážu vyjadriť toľko emócií. Chvíľu mi trvalo zvyknúť si na štýl, akým je to natočené, ale po čase ma to vtiahlo do deja a prenieslo o 80 rokov dozadu. Atmosféru dávnych čias zobrazuje, aj vďaka dokonalej hudbe, tak vierohodne, že som mal pocit akoby som sledoval film skutočne z toho obdobia. Veľmi sa mi tiež páčila kamera, hra so svetlom a tieňom, a množstvo rôznych symbolov. Krásna ukážka filmového umenia, kde každý pohľad a záber ponúkne viac ako tisíc slov. Hlboko sa klaniam pred všetkými, ktorí sa na tomto skvoste podieľali.(5.2.2012)

Bublina splaskla. Nejedná sa pravdaže o zlý film, ústredná dvojka je veľmi šarmantná a atmosféra je príjemná, ale film zbiera body len vďaka svojej terajšej neokukanosti. Ak by som však mal film porovnávať s nemou čiernobielou Hollywoodskou tvorbou z daného obdobia, našli by sa desiatky lepších filmov. Film roka? Ani náhodou a filmom roka ho môžu označiť len ľudia s nostalgiou v oku, ktorým nemá doba chýba a je to pekná novodobá ojedinelá spomienka alebo ludia, pre ktorých je to film originálny (čo je pravdaže z pohľadu filmovej histórie blbosť). 5 Oscarov? Každopádne to dokazuje, že by sa malo členstvo akadémie radikálne omladiť. Ako pocta jednej ére filmu dobré, ale druhýkrát to už vidieť rozhodne nechcem.(11.3.2012)

Žádný Hugo. Tohle byla trefa do černého! Ohromná pocta kinematografii jako takové a ve mě uzrává myšlenka jestli nejsou náhodou někteří tolik zbožňovaní režiséři někdy hodně předceňováni. Po zásluze tento snímek ovládl letošní Oscary a ukázal další zdvižený prostředníček na fenomén 3D. Krásný příběh, který dokáže bezproblémově odvyprávět vše důležité i beze slov......(30.6.2012)