Jaromír Jágr

Dokumentární / Životopisný / Sportovní

Česko, 1997, 70 min

Docela zajímavý, vtipný sledovat tento dokument s odstupem cca 14 let :) Jardovi je krásných 25, patří mezi opory Tučňáků a stává se z něj megastar hokeje. Na otázku jak dlouho bude hrát se nám dneska dostává odpovědi - prostě dokud ho to bude bavit a bude bavit diváky. Už tehdy bylo vidět, že to je výjimečný hráč - charisma, skromnost a to se vlastně nezměnilo. Povedený dokument o začátcích kariéry Jardy Jágra, kterého nám závidí celý svět.(22.1.2012)

Dokument z roku 1997 o Jardovi, jeho mládí a první štaci v Pittsburghu. Dnes už to není žádná sláva, ale v roce 97 to bylo zlato v podobě VHS. Internet neexistoval, v televizi NHL ukázali, jen když dal Jágr 5 a víc bodů, takže za pár jeho nejpovedenějších gólů se platilo opravdu zlatem. Karlos80: Děkuji!!! Kingik: Viděl jsi ten dokument vůbec, když máš na Jágra takový názor, navíc sem píšeš úplně z cesty? Ty máš velký komplex asi, zajdi si někam, nebo se z té Komety zblázníš (jako už stovky před Tebou).(21.1.2013)

S hokejkou a bruslemi se už narodil, puk měl jako dudlík a ledovou tříšt si dával místo Sunaru. Na vrcholu bude ještě dlouho. Kdyby v tomto dokumentu nebyl pořád dokola tolik obdivován a adorován, tak by si dokument jistě sám o sobě prorazil cestu k výššímu hodnocení. Ikonický je spíše tak pan hokejista Jaromír Jágr s legendárním číslem 68 (taky jsem ho musel pochválit), než dokument o něm, který postupně začne nudit, ale nabudí na to, abyste chtěli Jágra vidět v akci na ledě.(10.5.2012)

Jágr před pár lety se svými dlouhými vlasy a kalhoty do pasu. Velmi mě mrzí, že jsem se nenarodil o pár let dřív, abych mohla jeho úspěchy sledovat od začátku. Jsem ráda, že tenhle dokument vznikl i pro ty kteří ještě běhali v plínkách zatím co, Jarda vyhrával zápasy. Skvělý dokument. Na komentář kingika musím reagovat, nechápu, jak může někdo takhle reagovat na hráče jako Jágr, neříkám, že ho mají všichni uctívat, ale cožpak toho Jágr pro náš národ neudělal dost ? Cožpak se někdy choval na veřejnosti jako, že on je víc a my jsme nic? Ne, nikdy se tak nechoval. Je užasný hledět na někoho takového a vidět, že sláva mu nikdy nevlezla do hlavy a nestal se z něj nějaký namyšlený pitomec, že si vždy šel za svým snem. Vždy budu Jaromíra Jágra obdivovat.(17.5.2013)

Viděno kdysi dávno na VHS. Nejvíc mi v paměti zůstaly tréninkové metody a přechod za Atlantik. Jako mínus vidím to, že dokument byl točen dost předčasně, v první třetině kariéry JJ. Takže žádné Nagano, MS 2010 a jiné zajímavé okamžiky, které přišly až po epoše u Tučňáků. Tady je paradoxně ještě v době kdy platil za fráju se žvejkačkou a ne za vyzrálou sportovní osobnost. Pevně věřím, že až se za takových deset let (psáno v roce 2015 :) ) hokejová kariéra JJ uzavře, bude materiál pro hodně výživný dokument - či snad celovečerák?Proto beru tenhle dokument z roku 97 spíš jako účelový byznys.(12.1.2015)