Reklama

Reklama

Prokletí rodu Kennedyů

  • Francie Il n'y a pas de Kennedy heureux (více)
TV spot
Dokumentární
Francie, 2010, 97 min

Režie:

Patrick Jeudy

Hrají:

John F. Kennedy (a.z.), Robert F. Kennedy (a.z.), Jacqueline Kennedy (a.z.), Richard Nixon (a.z.), Lyndon B. Johnson (a.z.), Jimmy Hoffa (a.z.), Marilyn Monroe (a.z.)

Obsahy(1)

Tvůrci dokumentárního filmu zvolili netradiční metodu, když vložili vyprávění příběhu o rodu Kennedyů do úst chův a guvernantek, které byly přítomny překotným událostem v životech jednotlivých členů rodinného klanu.
Budeme tak svědky budování vážené rodiny tvrdou rukou otce Josepha, dále nadějí, vkládaných do nejstaršího syna Josepha Jr., které ukončila jeho smrt uprostřed bojů druhé světové války. Nahlédneme za oponu strmých vzestupů a o to tragičtějších konců Johna Fitzgeralda a Bobbyho, kterým byly životy přeťaty výstřely jejich vrahů.
Vyprávění ale začíná dubnem 1984, to v Hickory Hill zemřel David, Bobbyho syn a zástupce následující generace, jenž byl prvním z dětí Kennedyových, který skonal zvlášť bolestným způsobem a o němž si chůvy řekly: "Takže je také prokletý, jako ostatní." Protože pokud Kennedyové dostali něco do vínku, pak to byla smrt. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (26)

EastWicka 

všechny recenze uživatele

Docela fascinující dokument i úhel pohledu na rodinu, jejíž image zakrývala kromě tvrdosti i opravdu děsivá tajemství. Asi nejvíc mě dostal příběh Rosemary Kennedy, rozverné dívky, u níž se praotec Kennedy obával promiskuity a poskvrnění rodinné pověsti. Našel praktické řešení problému: lobotomii a dožití v blázinci. Rosemary vymazali z rodinných fotek, prostě už neexistovala - a všichni se zářivě a příkladně usmívali dál... ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Výpověď jedné z četných guvernantek, které působili v rodině Kennedyů mne (celkem překvapivě) zaujala. Dokument vnímám jako názor jedné ženy, tím pádem až tak neřeším objektivitu. Proč? No protože mi ty její názory a závěry připadaly rozumné. Kennedyové byli jednak slavní a úspěšní, ale to je téměř vždy spojeno s určitou daní. Nadělali si celkově hromadu dětí a ty pak doslova zneužívali v zájmu své popularity... Které rozumné ženě, matce, chůvě by se něco takového zamlouvalo? Zvláště když v následujících letech mohla sledovat důsledky a osudy těch citově ochuzených a všemi tragediemi poznamenaných "zlatých dětí". Hlas Táni Medvecké prostě miluji, čili celkově hodnotím kladně. ()

Reklama

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Solídna, plne autentická vec, chronologicky vyskladaná z udalostí, ktoré najviac zasiahli túto doslova “prekliatu” rodinu. A nie len to, ale aj priamy pohľad na rôznorodé osobnosti takmer všetkých členov rodiny. V merku mám dokument od CNN z 2018’ ktorý bude určite podrobnejší, no ani toto nebol vzhľadom na stopáž zle spracovaný snímok. ()

NinonL 

všechny recenze uživatele

Dokument se mi líbil. Hlavně nové informace v něm. Netušila jsem, že ono prokletí rodu Kennedyů přivolal patriarcha Joseph, když jako velvyslanec USA ve Velké Británii odmítal zasahovat do Hitlerova honu na Židy. Ať si Hitler dělá co chce, tvrdil Joseph Kennedy. USA ani svět s ním nesouhlasili, někdo ho pravděpodobně za tato slova proklel a důsledky pro rodinu Kennedyů známe všichni. ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Nepáčil sa mi spôsob sprevádzania dokumentom slovami imaginárnej opatrovateľky - jednak sa mi zdal príliš "na efekt", jednak bolo pre mňa miestami problematické rozoznať, čo sú ešte fakty alebo aspoň odvodené informácie, a čo už je len "umelecká licencia", inak povedané lyrické emotívne žvásty... Taktiež mi tam nesadol hlas Taťjany Medveckej. Ale keďže bol dokument plný autentických fotografií a najmä záberov a okrem toho som dostala veľa zaujímavých informácií a podnetov na zamyslenie, tak ho hodnotím vysoko. Vydržala som ho sledovať, a hoci bol dlhý, udržal moju pozornosť. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama