Mařenka, přemožitelka čarodějnic (TV film)

Witchslayer Gretl

Gavin Mitchell

Kostýmy:

Candice Beuckx
  • waits

Když nemám na film peníze, můžu zkusit stát se Uwe Bollem, může z toho být dokonce alternativní kultovka. Když nemám na film peníze a ani tolik talentu, kolik má Uwe Boll (divné, pravda), můžu zkusit natočit blbost typu Megažralok vs. obří chobotnice, zvrácení hledači filmového dna si výtvor najdou. Ale když nemáte peníze, vůbec žádný talent a ani žádný sebemenší nápad, nedá se nic dělat, půjde o vyhozené peníze, který je k ničemu všem (doufám, že i investorům), něco na způsob opuštěných paneláků na španělské mořské pláži. A kdy bych chtěl někdo vidět, jak ted vypadá Shannen Doherty, je lepší si ji najít na Instagramu.(31.1.2019)

• Arsenal83

Nepozerateľné, ešte ani 6-ročné dieťa to nemôže brať vážne, na hereckých výkonoch sa zasmeje aj autista. Hlavne ten mužský neherec bol fakt vtipný, len kvôli jeho mimike a lá skrútená huba som to nevypol. Triky zrobené jak keby boli točené cez diapozitív. Jediné plus je vidieť Shannen Doherty po štyridsiatke.(2.10.2018)

• SOLOM.

Příběh o Jeníčkovi a Mařence zná snad každý a poslední dobou se toto téma stalo vděčnou inspirací pro mnohé filmové tvůrce. Bohužel však jde většinou o produkci dosti pochybných společností, které neoplývaly zrovna největším rozpočtem a navíc si scénáristé dost příběh upravují k obrazu svému. I proto za poslední roky vznikla celá řada nízkorozpočtových céčkových záležitostí, které většinou balancují na hraně odpadní stoky, nebo jsou v ní ponořeny až po uši. A to je prosím případ i tohoto televizního filmu. Kvalitu zde rozhodně nečekejte a už vůbec ne nezapomenutelnou zápletku, skvělé triky a vynikající herecké výkony. Již po prvních minutách vám bude jasné, že tady pšenka nepokvete. Tragický obsah příběhu se sice snaží divákovi nabídnout několik rádoby úžasných scén (soubojů), ale jejich vzhled i samotná kvalita jsou jen těžko stravitelné a to i pro někoho jako já, kdo se na podobné braky dívá neustále. Výkony hodné ochotnického představení a čarodějky v krvavě rudých nočních košilkách vám jen těžko zvednou náladu.(15.8.2017)

• Sibork

jedinou hvězdičku dávám Shannen, která tak trochu film oživila. Bohužel i její výkon je tam slabý, přitom je známá svým arogantním chováním. Nakonec je z ní uťáplá Mařka bez špetky jiskry. Jinak film již od svého počátku doslova křičí "nízký rozpočet filmu". Pokus o rádoby akční film, žarodějnice Zora na konci filmu vypadá jako severská bohyně Hel, některé scény s ní jsou vážně až komické. Zbytek osazenstva nestojí ani za řeč. Občas jsem měl pocit, že Shannen měla zachránit film, protože jako jediná dokázala trochu hrát, zbytek je bídá s nouzí.(7.8.2016)

• George Stobbart

Nezáživná, moderná, rozťahaná rozprávočka o tzv. Witchslayerovi, ktorý si podáva oblastné čarodejnice až kým ho jedna nepolapí, aby sa deti mohli obávať či bude vo svojej nudnej perepúti pokračovať ďalej. Do toho veľa zbytočných rečí, vcelku slušné efekty a sympatické ženské osadenstvo, no všetko paradoxne kazí hlavná postava Witchslayera, ktorá je zúfalo nevýrazná, úbohá a nezaujímavá. Pokiaľ to pôjde niekedy v nedeľu poobede v TV, bude sa pri tom dať zrejme pospať, no ináč to považujem za stratu času.(22.6.2012)