poster

Viva Riva!

 • Demokratická republika Kongo

  Viva Riva!

 • Francie

  Viva Riva !

 • Nový Zéland

  Viva Riva!

Drama / Thriller / Krimi

Demokratická republika Kongo / Francie / Belgie, 2010, 94 min

Režie:

Djo Munga

Scénář:

Djo Munga

Kamera:

Antoine Roch

Hudba:

Cyril Atef
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Názorožec
  ****

  Kdo by nechtěl vidět střílečku z Konga oproštěnou od humanitárních zápletek a vlastně úplně bez bělochů...(22.7.2012)

 • JFL
  ****

  Smyslností nasáklý pohled do současného Konga optikou kriminálního thrilleru vychází z reálné nouze o pohonné hmoty v zemi. Švihácký grázlík Riva se vrací do Kinshasy jako král se zásilkou benzínu ukradeného angolským gangstrům, kteří mu jdou po krku. Spletitá honba za titulním hrdinou vede přes noční kluby, výletní hotely, laciné bordely i mystikou prodchnuté nevěstince a napříč různými složkami společnosti (policie, armáda, duchovní, řadoví občané) a sociálními prostředími od nuzné periferie přes zbohatlická sídla banditů po podnikavé šmelináře. Na rozdíl od evropských festivalových imaginací exotických zemí se "Viva Riva!" vyznačuje osvěžující "primitivností", jež k zobrazovaným událostem i samotnému filmovému médiu přistupuje pudově a symbolistně. Přes přítomnost žánrových prvků se vyprávění neřídí tradičními schématy, ale naopak je podvrací tím, že jako základní motivaci všech postav stanovuje to, že každý hraje na sebe a balamutí všechny okolo. V zásadě přímočarý snímek získá nečekaný nadhled ve finále, jež lze vnímat jako sebereflexivní obraz iluzornosti, ale současně i lákavosti světa gangsterů a velkých peněz, který je snem každého v chudé zemi jako je Kongo.(16.5.2011)

 • Malarkey
  ***

  Zajímavá sonda do života v Kongu. Pro mě ale nepochopitelná a těžko stravitelná sonda. Rozhodně je to zajímavý film, ale určitě to není nic, co bych pro příště vyhledával. Brutalita, agrese a krutá realita v jednom filmu. Na jednou zkouknutí dost náročné.(4.12.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace