poster

Pravidelný odlet (studentský film)

Krátkometrážní

Česko, 2010, 21 min

Kamera:

Marek Brožek

Střih:

Petr Michálek
(další profese)

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (2)

  • Vančura
    ***

    Pokud člověk viděl autorův pozdější celovečerní debut Parádně pokecal, musí mu být Pravidelný odlet hodně povědomý. V obou filmech vystupuje postava mladíka, který neví, co se životem, a který se setkává s postavou ztvárněnou Václavem Vydrou, v jehož podivínské společnosti nachází zvláštní uspokojení. Je nepochybné, že motivy tohoto krátkého filmu autor později rozvedl do celovečerní formy, a že mu spolupráce s Vydrou sedla, proto se ji rozhodl zopakovat. Film Parádně pokecal se mi ale líbil víc - na Pravidelném odletu mi vadila hodně roztřesená kamera, velmi rozpačitý herecký výkon samotného Pavlíčka, jakož i použitá forma vyprávění prostřednictvím vypravěče - voiceoveru (výtka čistě subjektivní). Naopak se mi líbily zvolené lokace a použitá hudba. Za mě celkově spíše průměrný dojem.(20.12.2016)

  • patrikus
    ***

    Další z punkových filmů Tomáše Pavlíčka, který svou obyčejností upoutá diváka. Václav Vydra je zajímavější, než v některých jiných filmech... "Naivní" povídka mladého ambiciózního tvůrce je myslím trochu postihnuta tím, že režisér většinu času stráví před kamerou, a ne za ní... Kdyby svou roli přenechal nějakému vyhranému herci, který by se alespoň trochu usmíval, tak by udělal lépe, alespoň podle mě... Jinak řemeslně i osobitě zajímavý filmeček, škoda, že ne s květnatějším scénářem... Minimálně lepší, než mnoha televizních povídek, které známe z České televize...(10.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace