Vinou lásky

• Japonsko Koi no cumi (více)

Enfant terrible japonského filmu a jeden z nejzajímavějších režisérů současnosti Sion Sono ve svém zatím posledním snímku diváka nešetří, nepřipravuje pozvolna na příběh, ale naopak střemhlav ho zavede do děje již během prvních pěti minut. Policejní vyšetřovatelka Kazuko je přivolána k nálezu zohyzděné a rozčtvrcené mrtvoly mladé ženy do části města, která je rájem prostituce a kde se nacházejí domy lásky. Pustí se tedy do vyšetřování vraždy. V další kapitole sledujeme příběh mladé Izumi, jež je provdána za známého spisovatele romantických příběhů, ale jejich vlastní manželství je plné chladu a rutiny. Izumi postupně začne objevovat svou sexualitu a potlačovanou vášeň, která ji zcela pohltí. Ani vyšetřovatelka Kazuko, přestože je vdaná, a navíc matka malé dcery, není vůči lásce a romanci imunní. Stejně jako v předchozích snímcích je pro Siona Sona příběh záminkou k ponoru do lidského nitra, do jeho nejtajnějších a nejskrytějších zákoutí. Tématu snímku odpovídá i jeho vizuální stránka – filmové plátno hýří křiklavými barvami. (MFF Karlovy Vary)

Redi

Prostě Shion Sono - co řekne víc? Na plný počet to není jen díky lehce 'nemastné, neslané' první půlhodky a prvkům nudné poezie, které naštěstí tvoří jen pár chvilek. Bohužel jsem nešáhl po DC verzi, a tak z toho bude po sléze třeba ještě i něco víc. ()

e.Xit

[KVIFF 2011] Zrovna Zámek od F. Kafky mám nejradši. Mimochodem ty dvě postarší ženy co seděli vedle mě byly velmi pobouřený..ani nezatleskali. 4,5/5 ()

KlonyIlony

Další ukázka toho, že jeblá Japonka - slovy verbal senseie - je pleonasmus. Sono je diabolický génius. Super-kozatá Japka v hlavní roli. ()

Pedross800

"TY....BUĎ SI JISTÁ, ŽE BUDEŠ CELOU CESTU PADAT DOLŮ AŽ NA MOJE DNO!! ROZUMÍŠ? " a že to byl sakra hluboký a zničující pád!! Strhující vizuální stránka, skvělá hudba a nádherná "nevinná" hlavní hrdinka Izumi a posléze příchozí temně démonická Mitsuko mě naplno vtáhly do této šílené a pestrobarevné spirály plné hledání sebe sama, násilí, sexu a postupné a naprosté sebedestrukce. Nechápu, že se někdo u toho mohl nudit? Ten film nemá sebemenší chybičku. Stereotyp partnerského života bez jakékoliv tělesnosti je na začátku zobrazen tak brilantně a "nudně" , že si člověk říká, že už je toho tolik, že to vypne....a to je pecka, díky tomu pak může se zájmem sledovat tu cestu hlavní hrdinky z toho ven, i když cestu děsivou, nečekanou, šokující, ale prostě pochopitelnou. A po setkání Izumi s dechberoucí a neodolatelně zhýralou a démonickou paní profesorkou to nabírá takové temně depresivní grády, že jsem u toho občas ani nedýchal. Brilantní sonda do nejtemnějších zákoutí lidské duše. "Tour Japonskem zhýralým, temným a hříšným." ()

Composter

Můj letošní úvod MFF v Karlových Varech - a rovnou tak silný zážitek! Velmi povedené zachycení "rozpadu osobnosti"...tedy pokud takto můžeme popsat proces, kdy naformátované chování cudné "desperate housewife", která se manžela nesmí ani dotknout, je postupně rozpouštěno a nahrazeno absolutní absencí morálky. Policejní vyšetřování brutální vraždy je zde jen doplňková záležitost, která se celým filmem sice proplétá a ústí do krásného, šokantního závěru, její vypuštění ze scénáře by však asi nikomu nevadilo. Syrové znázornění násilí, sexu, ponižování a fyzického zraňování jen doplňuje velmi vydařenou atmosféru. Krásně se zde také pracuje s extrémními protiklady (profesorka na univerzitě X kurva,...). Celkově může tento povedený kousek připomenout film Zvrácený. Celkem silné kafe, tento kousek - rozhodně z mysli jen tak nevyprchá. ()

Bernhardiner

Tenhle film by měl nést podtitul "Od věrné manželky k prostitutce". Hlavní hrdinka Izumi je opravdu pohledná dáma, která miluje svého manžela natolik, že mu rovná bačkory správným směrem, nakoupí všechno, co manžílek požaduje, každé ráno ho vyprovází ke dveřím a večer u nich zase čeká. Zřejmě největší zážitek jí její muž připraví, když jí dovolí se dotknout jeho penisu. Pak už jí to přestává bavit a začíná to s ní jít z kopce. Nejdříve je Izumi prodavačka párků v obchodě, poté erotická modelka, následně silně promiskuitní žena, která nakonec uvízne ve spárech prostituce. Kdyby za to nechtěla peníze, tak bych si možná dal říct, ale takového kousku je k prostituci škoda. Jak se říká, nic se nemá přehánět - hrdinka začíná v jednom extrému a končí ve druhém. Všechny postavy byly zahrány perfektně, obzvlášť herečka, která ztvárnila Mitsukinu matku pronášející za neustálého úsměvu nenávistné věty o svém již zesnulém manželovi a dceři, která všechny nemravné vlastnosti zdědila po něm, byla úchvatná. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo poněkud pomalejší tempo v první polovině příběhu. To se ale postupně stupňuje s příchodem Mitsukliny matky a vrcholí s odhalením mnohonásobné nevěry manžela spáchané s prostitutkou. 90% ()

Matts

Cože? Based on actual events??? Šmarjá...moje chuť navštívit Japonsko se pomalu vytrácí. Ale jinak skvělej film. ()

MacGuffin

H. - : Miki Mizuno (Kazuko Yoshida); Makoto Togashi (Mitsuko Ozawa); Megumi Kagurazaka (Izumi Kikuchi); Kanji Tsuda (Yukio Kikuchi); Kazuya Kojima (Shoji); Satoshi Nikaido (Masao Yoshida); Hisako Ohkata (Shizu Ozawa); Ryuju Kobayashi (Kaoru) ()

mira007

Izumi se snaží být roboticky dokonalou manželkou, ale snaha realizovat se ji navede najít si práci, načež potká jednu děvu, která ji nabídne práci v modelingu, což se ukáže jako porno a upjatá Izumi se začne realizovat a objevovat vlastní sexualitu. Pak potká chlapíka v buřince a ten ji přivede do světa prostituce. Japonský artový erotický film, který se tváří umělecky, ale na rozdíl od ostatních japonských bizárů jako Helter skelter nebo Antiporno to jako film fungovalo a zaujalo díky solidní temné atmosféře, lince vyšetřování brutálního zločinu a také díky Francovi Kafkovi dám tři hvězdy. ()

werewolf69

Absencia českých titulok spravila svoje a spôsobila že som sa v deji dosť strácal, no a to sa z časti odzrkadlilo aj na mojom hodnotení. Keď si ho časom zhliadnem s nimi tak možno hodnotenie zmením. Každopádne samotný dej nič moc. Pán Sono by sa mal rozhodnúť či bude točiť filmy alebo porno. Megumi Kagurazaka je fakt prekrásna a vzrušujúca žena ktorej také soft erotické scény idú, ale čo je veľa to je veľa... ()

Kervorkian

Z filozofie filmu Shiona Sona mi vychádza, že žena môže byť neverná svojmu partnerovi, pokiaľ jej chlap za sex zaplatí. A vlastne Mitsuko mala pravdu: Keď poskytuješ sex za peniaze, všetko to zrazu začne mať zmysel. ()

Pawlisman

Skutečně výrazně slabší Sonův snímek, který nemá pevné linie a mantinely a proto je z diváckého pohledu nedůvěryhodný a také ve svých hlavních scénách málo silný. Sledoval jsem s příliš velkým odstupem. Tato šílenost je již příliš a celkově slabší. ()

raud

[KVIFF 2011] Mé druhé setkání se Sion Sonem a zase naprostá pecka v podání unikátní psychologické studie rozpadu osobnosti. O filmu jsem si nic nečetl, ale samozřejmě jsem čekal přísnost. Na rozdíl od mé přítelkyně, která dle názvu odvodila, že se jedná o romanťák a ještě dlouho mi zazlívala zařazení promítání tohoto filmu hned z rána:) Pro mě nejsilnější scéna, i přes spousty jiných šokujících nabízejících se, je "nacvičování" prodeje párečků před zrcadlem. ()

LudaB1905

Velmi bizarní a zvrhlý snímek...ale to by mi nevadilo :) Jde o to, že to bylo zbytečně moc dlouhé a vlastně pořád stejné...Ale tohoto režiséra jsem si velmi oblíbil :D ()

Mik_e

Fajn, je to definitivně potvrzené, Sono je magor. A já asi taky, vydržet se dvě hodiny dívat na tuhle šílenou, hentai jízdu, která ovšem nenudí. Zkrátka, Sono dokáže natočit sebevětší šílenost a úchylárnu, ale nikdy nenudí. Nicméně podruhé...nevím nevím, řekl bych netřeba.. ()

muti

Kafka ako ho nepoznate, aneb Kafka po japonsky; nestandardny pribeh o hladani zmyslu zivota, o problematike existencie, odcudzeni, neviditeľnom zajatí neznámych síl, zakliatom kruhu moci, sebauvedomeni.... suhlas s: LihO ps: tak ako Zamok, aj tento film ma viacej interpretacii ()