Reklama

Reklama

Vinou lásky

  • Japonsko Koi no cumi (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Enfant terrible japonského filmu a jeden z nejzajímavějších režisérů současnosti Sion Sono ve svém zatím posledním snímku diváka nešetří, nepřipravuje pozvolna na příběh, ale naopak střemhlav ho zavede do děje již během prvních pěti minut. Policejní vyšetřovatelka Kazuko je přivolána k nálezu zohyzděné a rozčtvrcené mrtvoly mladé ženy do části města, která je rájem prostituce a kde se nacházejí domy lásky. Pustí se tedy do vyšetřování vraždy. V další kapitole sledujeme příběh mladé Izumi, jež je provdána za známého spisovatele romantických příběhů, ale jejich vlastní manželství je plné chladu a rutiny. Izumi postupně začne objevovat svou sexualitu a potlačovanou vášeň, která ji zcela pohltí. Ani vyšetřovatelka Kazuko, přestože je vdaná, a navíc matka malé dcery, není vůči lásce a romanci imunní. Stejně jako v předchozích snímcích je pro Siona Sona příběh záminkou k ponoru do lidského nitra, do jeho nejtajnějších a nejskrytějších zákoutí. Tématu snímku odpovídá i jeho vizuální stránka – filmové plátno hýří křiklavými barvami. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (68)

JFL 

všechny recenze uživatele

Po mnohovrstevnatém eposu "Pod vlivem lásky" a maximálně zneklidňující "Studené rybě" představuje nový film od Sona pomyslný průměr autorovy tvorby, kde charakteristické ingredience ilustrují povědomá témata, ale ani jedno plně nevyužije svůj potenciál. "Vinou lásky" by mohlo být znepokojujícím obrazem temných stínů za vyledštěnými kulisami středostavovské uhlazenosti, ale po výtečné první kapitole se vyprávění stočí k exploatačnímu výlevu ve stylu černé kroniky. Při tom kontrast upjaté společnosti, která póly veřejného a soukromého anuluje a diktuje maximální strojenost i u domácího krbu, vůči impulzivní sexuální touze mohl být veelmi nosný a obešel by se bez prvoplánového rámce japonského vývozního extrému (zastřešeného lákadlem "podle skutečných událostí"). ()

Asia_Power 

všechny recenze uživatele

Kdo viděl film Studená ryba, ten si musí pamatovat luxusní mlíkárny, kterejma se pyšnila manželka přizdisráče, ze kterýho se stal hustej killer. No a jelikož ty mlíkárny byly luxusní, tak proč se na ně nepodívat znovu, víc a nepřidat k tomu i zbytek. Takže zde vidíte, že jsem měla více než dva pádné důvody se podívat na film Vinou lásky. K mlíkárnám už mám i jméno - Megumi Kagurazaka. Milá Megumi hrát možná neumí, ale koho to sere, když má kozy skvělé. Ne jsem zlá umí hrát. Když nahá stála před zrcadlem a říkala - Ochutnejte...Píííčo já bych koštovala celej večer. Jenže její manžel jí prcá (slovně) a Megumi tak nemá na čím kolíku skákat. A to je problém. Netrvá dlouho a z práce, kde nabízí k ochutnávce párečky, začne ochutnávat párečky ona a to moc ráda a navíc za prachy. Za nej kámošku bude mít vysokoškolskou profesorku, která je kurva zkurvená - dá všem jen Megumi ne. No a na konci filmu nám Megumi ukáže, že na to chčije. Co dodat. Hororový to moc nebylo, ale erotický dost, já se u Megumi luxusně udělala, u její kámošky podruhý...takže (u)spokojenost. Díky uživateli Pedross800, že jsem si mohla u filmu zase krásně promasírovat čičinu, máš to u mě ! ()

Reklama

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to skvelá dráma od Shiona Sona. Má výborný príbeh o žene, ktorá sa snaží byť tou najlepšou a najposlušnejšou manželkou svojmu milujúcemu manželovi, úspešnému spisovateľovi, ale časom si začne uvedomovať, že jej už v tomto stereotypnom živote niečo chýba a tak sa skúsi zamestnať aspoň v obyčajnom obchode, kde si ju pre jej krásu všimne fotografka aktov a ponúkne prácu. No po tomto zážitku si začne uvedomovať svoju potlačovanú sexualitu a stretnutie so skúsenou prostitútkou milujúcou svoju prácu jej úplne zmení život. Spracovanie je perfektné, spočiatku to vyzerá na drsný krimi thriller, čo sa ale po chvíli zmení a síce určitá krimi zápletka sprevádza celý film, ale má len málo priestoru, prvoradé je niečo úplne iné. A tým je hlavná hrdinka, ktorá sa postupne mení a toto je vynikajúco podané, pozerá sa na to veľmi dobre, po strete s novou priateľkou, ktorá ju začne zaúčať do tajov prostitúcie, ale nie práve klasického typu to začne byť ešte zaujímavejšie, no vrcholom filmu je rozhodne posledná tretina, od rozhovoru pri stole s dlhým monológom matky to začne mať tú pravú atmosféru, v ktorej je Shion Sono majster, začne to byť psychologickejšie, príde jeden síce očakávaný, ale aj tak výborný zvrat, ktorý tomu dodá ten správny náboj a z tohto som už skutočne nadšený. A keď si pomyslím, že za celý čas som narazil iba na jednu maličkosť, bez ktorej by som sa obišiel, záverečnú činnosť hlavnej hrdinky pred malými chlapcami, tak nemôžem inak, než chváliť. Nedá sa nespomenúť tá mimoriadne erotická forma tohto filmu, jedna šťavnatá scéna strieda druhú, väčšinou za hranicou toho, čo sa dá v bežných filmoch vidieť, čo by mi inak vadilo, ale tu to len predsa má svoje miesto a tie rôzne praktiky k zmene hlavnej hrdinky patria. Herecké obsadenie je skvelé, každá dôležitá postava je nielen veľmi zaujímavá, ale aj skvelo zahraná, či už hlavná hrdinka Megumi Kagurazaka, jej nová priateľka Makoto Togashi, detektívka Miki Mizuno, ktorá ale nemá až tak moc priestoru a všetky mužské postavy. Réžia a technická stránka sú dokonalé, štýl tohto režiséra mám veľmi rád, každý záber má svoju hodnotu, tu nemôžem nič vytknúť. A k tomu ešte tá výborná hudba, obzvlášť klasického typu. Za dokonalým Love exposure síce tento film zaostáva, ale inak som skutočne nadšený, nikdy by ma nenapadlo, že film s takouto tématikou okolo prostitúcie a podobne ma takto dostane, ale Shion Sono je génius, zvládol to dokonalo po všetkých stránkach a ja som nadšený. V súčasnosti nepoznám kvalitnejšieho režiséra. 88% ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $215,000▐ Rozbeh dosť dobrý, drsný, surovo otvorený, dráždivý štýl prednesu príbehu ale potom to akosi ostáva niekde visieť a nie a nie sa nejak ráznejšie pohnúť a potom v závere to pôsobí aj preto dosť plano, bez patričnej hĺbky. /60%/ ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Musím se ač nerad přiznat, že tentokráte jsem Siona skutečně příliš nepochopil. Podle mne se film dá brát asi z více hledisek, význam je trochu zahalen a přesahuje jej forma, která je maximálně "sexuální a erotická". Chvílemi jsem měl trochu i pocit, že se koukám na nějaký tradiční japonský "pinku-exploiter" a že ve filmu je až nadmíru "přesexováno" ... Navzdory těmto výhradám jsem se žádného zklamání nedočkal. Sion Sono je stále v absolutní formě a předkládá nám totální osobnostní rozpad jedné uťáplé 30ti leté ženušky na pozadí nuceného sexu, prostituce, hledání sebe sama až totálního úpadku a sebedestrukce. Příznivcům japonské kinematografie a režiséra rozhodně doporučuji a opět tleskám!!!! Super snímek!!! ()

Galerie (17)

Zajímavosti (1)

  • Příběh je volně inspirován skutečnou událostí z roku 1997, kdy došlo k vraždě Yasuky Watanabe, která pracovala jako vedoucí ekonomický výzkumník ve firmě Tepco (Tokyo Electric Power Company) a zároveň po nocích dělala prostitutku ve čtvrti Shibuya v Tokiu. (Tasartir)

Reklama

Reklama