Romain trpí vzácnou chorobou, která mu neumožňuje, aby byl vystaven dennímu světlu. Odmalička je v péči dermatologa Davida, který je pro Romainův případ mimořádně zapálen. Postupem času se mezi oběma vytvořilo pevné přátelství. Nastane však den, kdy se jejich cesty mají rozejít. Jakým způsobem to ovlivní lékaře a jeho pacienta? (claudel)

Enšpígl

Miluju podobný filmy, kde je příběh postaven na citech hlavních hrdinů. Film může působit nenápadáně až odtažitě, ale pokud se vžiješ do Romaina a Davida, tak tě tahle duševně intimní brilantost naprosto pohltí. Na film jsem se původně díval, kvůli Emmanuelle, protože je to můj nedávný obrovský herecký objev a z jejího hereckýho projevu jsem pif i paf, ale ta má nakonec ve filmu poměrně malý prostor, který samozřejmě využije dokonale. Většinu prostoru však dostal Vincent Lindon a tady musím říct, že nic lepšího mě nemohlo potkat, protože jsem objevil další herecký obrtalent. Ten chlap mě po herecký stránce absolutně dostal. Tohle bylo absolutní splynutí s rolí bez jedinýho náznaku nepřirozenosti. ()