Reklama

Reklama

Dracula Daria Argenta

(festivalový název)
  • Itálie Dracula 3D (více)
Trailer

Obsahy(1)

V době emo upírů, kteří spíše než krvelačné bestie připomínají navoněné metrosexuály ze stránek módních magazínů, se Dario Argento rozhodl vrátit příběh otce všech nemrtvých do jeho gotické podoby, která sází méně na třpytivý make up a více na pořádnou porci poctivé hrůzy, kterou italský mistr exploatace zásobuje své fanoušky již několik desetiletí. Ani zde ale nezůstává Drákula čítankovou postavou z temnot viktoriánského světa; v Argentově fantastickém imagináriu získává další rozměr, stejně jako samotný obraz, který povýšil do dimenze stereoskopického 3D. Představitele absolutního zla, lačnícího po krvi bělostných panen v honbě za láskou milované ženy, ztracené před více než čtyřmi sty lety, tak opět čeká osudové setkání s Jonathanem Harkerem a jeho nastávající Minou. Zatímco si ale Drákula brousí zuby na krásnou Minu, pozadu nezůstává ani nemilosrdný Van Helsing, který neméně lační po tom, zbavit se půlnočního násosky už jednou provždy. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

tron 

všechny recenze uživatele

Stokerova kniha ma nikdy nebavila. S výnimkou lodnej pasáže. Peklo v podpalubí lode Demeter ale v Argentovom filme nie je. Čo by nemuselo prekážať, keďže príbeh je tak notoricky známy, že drobný experiment mu môže len pomôcť. To sa ale nestalo. Snímka má dve hodiny a cítil som sa ako po maratóne piatich filmov pustených bez prestávky po sebe. Herci sú hrozní (vrátane Rutgera Hauera ako Van Helsinga, Thomasa Kretschmanna ako Drakulu a režisérovej dcéry Asie z xXx), výprava „klasické Taliansko“ (= umelohmotné kulisy, uličky zaplnené troma štatistami v kostýmoch z lacnej televíznej rozprávky, mdlý nočný les), počítačové efekty zlo najhrubšieho kalibru, príbeh ma absolútne nebavil a že sa občas objaví nahota/gore, to mi ozaj ku šťastiu nestačí. Toto v mojich očiach fakt nemá ani na mizerné 2*. ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Asi jako by se Jakubisko s Vorlíčkem zhulili a četli u toho Stokera. Neatmosférické, překvapivě málo brutální (hodně nepříjemné překvapení), s dialogy, střihem a triky, z nichž ještě 12 hodin po projekci zvracím jako Alík. Být Argentova verze součástí policejních výslechů, přiznám se snad k čemukoliv. 3D ovšem nadprůměrné. ()

Reklama

Tom_Lachtan odpad!

všechny recenze uživatele

Dario Argento začal žrát houbičky ve velkém a někdo mu prodal vadnou dávku, nebo já fakt nevím, ale kdo ho donutil k tutomu? Jednak je to naprosto odporné zprznění předlohy (už jen za to by si člověk, co to má na svědomí, zasloužil klystýr horkym olejem) je to dokonce i dokonale tupě natočeno, prvně, víc hereckého charisma i schopností má i můj malíček na levé noze, když je na něm puchýř. A ten navíc nemá plastový prsa. Odporná je i kamera, dialogy a ... A vlastně cokoliv, jdu si vypláchnout oči bělidlem, nic tak hrozného jsem neviděl snad roky. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Dario Argento na stará kolena sešel ze své žluté cesty a pokusil se natočit gotický horor o hraběti Drákulovi. Tragicky neuspěl, výsledkem je toporný, neatmosférický, laciný (první kozy venku už v páté minutě!) paskvil, přičemž nejvíce pozornosti k sobě poutají triky, jež jsou nepovedené úplně fenomenálním způsobem. V těchto momentech je film alespoň srandovní, bohužel se neobjevují moc často (ty "nejlepší" byly vidět už v traileru). No a když se člověk zrovna nemůže kochat triky, je Argentův Dracula víc než cokoli jiného pouhou kulisovou nudou, navíc s velmi necharismatickým záporným hrdinou. Hvězdičku dávám za to, že jsem to čekal ještě o kousek horší. Spíš než zklamání nebo pobavení ale cítím lítost nad tím, kam se takový žánrový velikán, jakým Argento bezpochyby je, tímto filmem dostal. Snad se vzchopí a natočí ještě jeden alespoň průměrný film. Touto tragédií si jeho filmografie končit nezaslouží. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Spisovateľ Bram Stoker vydal v roku 1897 svoj najslávnejší román. Zrodil sa gróf Dracula. Príbeh o krvilačnom šľachticovi sa stal legendou. Táto kniha je vďačným námetom pre filmárov. V roku 2012 po tejto téme siahol aj skúsený a rešpektovaný talianský režisér Dario Argento. Pôvodnú literárnu predlohu si mierne poupravil, čo však vôbec nie je na škodu. Natočil zaujímavý gothický horror. Tento snímok nie je len nejaká ďalšia zbytočná filmová adaptácia. Nie, nie! Toto je "Dracula Daria Argenta". **** ()

Galerie (38)

Zajímavosti (4)

  • Rutger Hauer, který v tomto filmu ztvárnil postavu Van Helsinga, si již v minulosti zahrál Drákulu také ve filmu Dracula III: Odkaz (2005). (S.U.E.S.)
  • Poprvé postavu Van Helsinga (Rutger Hauer), v původním románu Holanďana, zahrál herec z Nizozemí. (Nivenx)
  • Jeden z největších rozdílů mezi originálem od Brama Stokera a filmovým zpracováním je ten, že děj této verze se odehrává zcela v Transylvánii, zatímco Stokerovo dílo se přesouvá do Anglie. (Nivenx)

Reklama

Reklama