Dracula Daria Argenta (festivalový název)

• španělský

Bram Stoker (kniha)

Dario Argento

Luciano Tovoli

Marshall Harvey

Řemeslně dobře zpracovaný, upoutá vizuálem a hlavně krásnými protagonistkami Miny, Lucy a Tanyi. Lekačky i krvavé scény jsou podle očekávání vyváženě strašidelné a hlavně neočekávatelné (což je na dnešní dobu celkem vzácnost). Příběh ale kvůli kvalitní porci hrůzy vůbec nezůstává pozadu... V mém pohledu jeden z mála novějších Drákulů s velkým D. [KVIFF 2012](1.7.2012)

Spisovateľ Bram Stoker vydal v roku 1897 svoj najslávnejší román. Zrodil sa gróf Dracula. Príbeh o krvilačnom šľachticovi sa stal legendou. Táto kniha je vďačným námetom pre filmárov. V roku 2012 po tejto téme siahol aj skúsený a rešpektovaný talianský režisér Dario Argento. Pôvodnú literárnu predlohu si mierne poupravil, čo však vôbec nie je na škodu. Natočil zaujímavý gothický horror. Tento snímok nie je len nejaká ďalšia zbytočná filmová adaptácia. Nie, nie! Toto je "Dracula Daria Argenta". ****(19.7.2016)

• Psema

Asi jako by se Jakubisko s Vorlíčkem zhulili a četli u toho Stokera. Neatmosférické, překvapivě málo brutální (hodně nepříjemné překvapení), s dialogy, střihem a triky, z nichž ještě 12 hodin po projekci zvracím jako Alík. Být Argentova verze součástí policejních výslechů, přiznám se snad k čemukoliv. 3D ovšem nadprůměrné.(1.7.2012)

• Tom_Lachtan

Dario Argento začal žrát houbičky ve velkém a někdo mu prodal vadnou dávku, nebo já fakt nevím, ale kdo ho donutil k tutomu? Jednak je to naprosto odporné zprznění předlohy (už jen za to by si člověk, co to má na svědomí, zasloužil klystýr horkym olejem) je to dokonce i dokonale tupě natočeno, prvně, víc hereckého charisma i schopností má i můj malíček na levé noze, když je na něm puchýř. A ten navíc nemá plastový prsa. Odporná je i kamera, dialogy a ... A vlastně cokoliv, jdu si vypláchnout oči bělidlem, nic tak hrozného jsem neviděl snad roky.(14.9.2016)

• Vishnar

Kdybych to dopředu nevěděl, rozhodně bych netipoval, že něco podobného stvořil Argento. Věk už na něj bohužel opravdu dolehl a když jsem si u Matky Slz říkal, že se blýská na lepší časy, spletl jsem se. Na jednu stranu doufám, že ještě něco natočí, aby se s námi nerozloučil tímto paskvilem, ale na druhou stranu očekávám podobnou "kvalitu". Mám Mistra rád, mám rád Asii, mám rád hudbu Simonettiho - ale tady ani jedno nefungovalo. Asia svým chraplákem neseděla do postavy Lucy, hudba byla nevýrazná a režie otřesná, stejně jako triky (kudlanka??). Jedna hvězda z úcty k předchozím snímkům, ale toto bude jediná verze Draculy a jediný film od Argenta, který si už ani jednou nepustím.(1.11.2016)

• - Poprvé postavu Van Helsinga (Rutger Hauer), v původním románu Holanďana, zahrál herec z Nizozemí. (Nivenx)

• - Dracula Daria Argenta je pátou spoluprácí mezi Dariem Argento a jeho dcerou Asiou Argentou. (Nivenx)

• - Jeden z největších rozdílů mezi originálem od Brama Stokera a filmovým zpracováním je ten, že děj této verze se odehrává zcela v Transylvánii, zatímco Stokerovo dílo se přesouvá do Anglie. (Nivenx)