Dracula Daria Argenta (festivalový název)

• španělský

Dario Argento

Luciano Tovoli

Marshall Harvey
  • J*A*S*M

Dario Argento na stará kolena sešel ze své žluté cesty a pokusil se natočit gotický horor o hraběti Drákulovi. Tragicky neuspěl, výsledkem je toporný, neatmosférický, laciný (první kozy venku už v páté minutě!) paskvil, přičemž nejvíce pozornosti k sobě poutají triky, jež jsou nepovedené úplně fenomenálním způsobem. V těchto momentech je film alespoň srandovní, bohužel se neobjevují moc často (ty "nejlepší" byly vidět už v traileru). No a když se člověk zrovna nemůže kochat triky, je Argentův Dracula víc než cokoli jiného pouhou kulisovou nudou, navíc s velmi necharismatickým záporným hrdinou. Hvězdičku dávám za to, že jsem to čekal ještě o kousek horší. Spíš než zklamání nebo pobavení ale cítím lítost nad tím, kam se takový žánrový velikán, jakým Argento bezpochyby je, tímto filmem dostal. Snad se vzchopí a natočí ještě jeden alespoň průměrný film. Touto tragédií si jeho filmografie končit nezaslouží.(15.3.2013)

• Psema

Asi jako by se Jakubisko s Vorlíčkem zhulili a četli u toho Stokera. Neatmosférické, překvapivě málo brutální (hodně nepříjemné překvapení), s dialogy, střihem a triky, z nichž ještě 12 hodin po projekci zvracím jako Alík. Být Argentova verze součástí policejních výslechů, přiznám se snad k čemukoliv. 3D ovšem nadprůměrné.(1.7.2012)

Ke zhlédnutí zatím (a já pořád doufám, že ne úplně) posledního filmu Daria Argenta jsem měl hned několik důvodů. Halloweenská noc je tím nejprostším. Už dlouho jsem se nekochal Asií Argento. Zrovna opět čtu Stokerova Draculu, tak proč se neseznámit s jeho zatím poslední mě známou filmovou adaptací. A v neposlední řadě jsem o filmu četl a slyšel mnoho nelichotivých komentářů. A to je pro mě vždy dobrý důvod do něčeho jít. Protože se o ne/kvalitách filmů vždycky nejraději přesvědčuji sám na vlastní oči a v nejednom případě jsem překvapen a projevuje se můj slabý/výjimečný (doplňte sami, já se přikláním ke druhé možnosti) vkus. A Argentův Dracula není zase tak špatný, jak jsem čekal. Dost velké zamíchání příběhem a nedržení se předlohy mi nevadilo, naopak jsem to přivítal. Hudba byla docela zvláštní, občas jako když zavítáte 30. 10. do obchůdku se strašidelnými maskami a z repráku tam hraje ta nejkýčovitější halloweenská hudba. Není vůbec špatná, spíše pro tento typ příběhu netypická. A pravda, nejednou jsem se musel zdržet úsměvu. Film má pár zvláštností, které by se daly považovat za negativní, divnou angličtinou počínaje (tak je to hlavně italský film), přes občas podivné chování herců/postav až tradiční zbytečnou délkou a z toho plynoucí občasnou rozvláčností konče. Co mě ale na filmu zarazilo a nemile překvapilo nejvíce, je fakt, že Argento (chápete - DARIO ARGENTO kruciprdel!) přistoupil na tak infantilně levné kýčovité a až směšné digitální triky. To prostě nechápu.(1.11.2015)

• Tom_Lachtan

Dario Argento začal žrát houbičky ve velkém a někdo mu prodal vadnou dávku, nebo já fakt nevím, ale kdo ho donutil k tutomu? Jednak je to naprosto odporné zprznění předlohy (už jen za to by si člověk, co to má na svědomí, zasloužil klystýr horkym olejem) je to dokonce i dokonale tupě natočeno, prvně, víc hereckého charisma i schopností má i můj malíček na levé noze, když je na něm puchýř. A ten navíc nemá plastový prsa. Odporná je i kamera, dialogy a ... A vlastně cokoliv, jdu si vypláchnout oči bělidlem, nic tak hrozného jsem neviděl snad roky.(14.9.2016)

• Vishnar

Kdybych to dopředu nevěděl, rozhodně bych netipoval, že něco podobného stvořil Argento. Věk už na něj bohužel opravdu dolehl a když jsem si u Matky Slz říkal, že se blýská na lepší časy, spletl jsem se. Na jednu stranu doufám, že ještě něco natočí, aby se s námi nerozloučil tímto paskvilem, ale na druhou stranu očekávám podobnou "kvalitu". Mám Mistra rád, mám rád Asii, mám rád hudbu Simonettiho - ale tady ani jedno nefungovalo. Asia svým chraplákem neseděla do postavy Lucy, hudba byla nevýrazná a režie otřesná, stejně jako triky (kudlanka??). Jedna hvězda z úcty k předchozím snímkům, ale toto bude jediná verze Draculy a jediný film od Argenta, který si už ani jednou nepustím.(1.11.2016)