Za tabulí (TV film)

Beyond the Blackboard

Let Them Shine

(neoficiální název)

USA, 2011, 95 min

Vlastně je to taková pohádka, kterak mladá učitelka bez zkušeností s výukou, zato však s výchovou dvou dětí, dostala místo na nejhorší "škole" v okrese pro sociálně slabé a vyloučené, kde měla bez učebnic a zpočátku bez pomoci rodičů vzdělávat jejich děcka v jediné třídě. V zásadě klasický americký příběh o překonávání veškerých překážek a konečném happyendu. Jeden z filmů série Hallmark Hall of Fame, který si na nic velkého nehraje, a v celkovém vyznění je vlastně příjemný. Doporučuji všem začínajícím i budoucím učitelům pro inspiraci :-). No a jak praví opravdová Stacey Bess, tedy předloha hlavní hrdinky, "You don't need unusual skills, you don't need special training. You just have to care." Jinak filmově nic světoborného, samozřejmě...(19.8.2012)

• hous.enka

Film o zmařených snech mladé holky. Stacey Bess (Emily VanCamp) se ocitá ve škole pro děti bezdomovců a musí se vypořádat se všemi nepříjemnostmi, které jí tato situace přinese. Čekala bych trochu drsnější film, který se ale nekonal. Celé je to takové sociálně utopistické drama o tom, jak jsou na tom tyhle děti špatně a že se jen těžko zařazují do normální společnosti. Kvůli tomu jsem ale nemusela koukat na tenhle film. Bez mučení se přiznávám, že jsem na film koukala kvůli hercům z Everwoodu. Amy dost zestárla a nějak jí to břicho nesedělo. Film je to podprůměrný, protože nepřichází s ničím novým a celou problematiku podává jako roztomilou pohádku na dobrou noc.(21.3.2012)

• Judy24

Idealistické, přeslazené a utopické, až z toho bolí zuby. Ta krizová situace, co je nám na začátku představena, se na můj vkus až moc rychle rozvíjí v geniální změny a řešení. Zejména změny chování některých rodičů jsou tak perfektní, že tomu nedokážu věřit, ať dělám, co dělám. Dokonalá americká rodinka hlavní hrdinky je jak vystřižená z Pleasantville a Stacy nemá asi tak ani jednu charakterovou vadu. Na druhou stranu je to Hallmark, tak co bych chtěla a Emily dělá, co může.(19.1.2015)

• Monika22

Kvůli Emily dvě hvězdy.(3.10.2012)

Velmi dobře podaný citlivý příběh, který vám něco řekne. Teda za předpokladu, že máte k tomuto tématu nějaký vztah. Ovšem mírným zklamáním je ovšem až příliš náhlá osvěta. Pochybuji, že se během víkendu změnila situace z ne příliš chápavého prostředí na "ráj". Takže ti, co možná čekali nějaké větší drama, budou asi trochu zklamaní. Musím ale dodat, že jsem se párkrát i zasmál - hlavně díky synovi Emily. Celkově bych to označil za velmi dobré dílo a dobře strávených 95 minut.(14.8.2014)

• - Skutečná Stacey Bess učila na zmíněné škole ještě 8 let a ještě dlouho se věnovala osvětě podporující vzdělání a veřejně prospěšné práce po celých Spojených státech. (Monika22)