Mercedes-Benz - 110 let dokonalosti

• Velká Británie Mercedes-Benz: 110 Years of Excellence
všechny plakáty
Velká Británie, 1996, 52 min

Od samotných počátků prezentovaných věrnými replikami prvních tříkolových a čtyřkolových „kočárů bez koněspřeží“ divák prochází historií značky Mercedes. Seznamuje se se vzácnými a velkolepými vozy, mezi něž například patřil závodní model z roku 1922 Targa Florio nebo slavné modely řady 540K s přeplňovanými motory, jež se doposud nikdy neobjevily na veřejnosti v tak ucelené prezentaci. Je to výjimečná ukázka vynikající práce návrhářských domů z tzv. zlatého období motorismu. Léta 50. jsou pak zastoupena například skvělým modelem 300SL Gullwing coupe dochovaným v původním stavu. Léta 60. jsou reprezentována jediným modelem značky Mercedes-Benz projektovaným návrhářským studiem Pininfarina a historie se pak završuje modelem V12 coupe z roku 1996. (oficiální text distributora)

farmnf

Bavilo mě to tak, jak jen může bavit technika dokument, navíc technika řídícího odjakživa dost dobrá a rychlá auta. Nejvíc vás asi překvapí, že auto s výbavou dnešních dnů a motorem 150 koňských sil, jste si mohli u mercedesu koupit už v roce 1956. Snad vyjma navigace:) ()