Šikana

Šikana

Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie, 2001, 113 min

• FlyBoy

Chabá rekonštrukcia aneb nezáživná oslava dementnosti...(16.8.2009)

Příběh o jedné nedokonalé vraždě, o které věděla půlka předměstí, o následném rozplétání vztahů, obviňování se, psychické zátěži!! Svědomí tíží i ty drsnější jedince, které si vzal na mušku známý provokatér Clark - a musím smeknout, že napětí se ho drží jako klíště!! Plusem je bezesporu i herecká stránka, jistá neobratnost a tupost několika jedinců americké mládeže byla zcela jistě záměrná!! Vyšší hodnocení přesto sráží kostrbatý děj a přílišná plytkost jednání postav; aneb sbalím kluka, hned na to skočíme, budeme mít děťátko, řeknu to příteli a on mě umlátí, ale já ho stejně neskutečně miluju - a ještě pomůžu zabít jeho kamaráda!!(29.6.2006)

• Faye

A opět jsme se Larry Clark a já sešli a to i přesto, že jsem si slibovala, že si dám velký pozor aby se nám to už nestalo. A i když tentokrát jsem jeho styl poznala už po první větě, stejně jsem u dalšího pornofilmu s cynickým příběhem zůstala. Děvenka jde radostně ukázat pozitivní těhotenský test svému klukovi (cestou se pochlubí i spolužačkám) a Marty? Ten jí samým štěstím zmlátí. A ona ho přesto tak strašně miluje, že zorganizuje vraždu jeho nejlepšího kamaráda Bobbyho, který (pro změnu) občas nějakou natáhne jemu. Plán není vyzrazen!!! Což je pro mě velmi překvapivé, nejen kvůli evidentní debilitě a permanentní zfetovanosti narychlo posbírané partičky vrahů, ale navíc jednou z nejfrekventovanějších vět této skupinky se stává „Musím jet kámošce pomoct zabít debila jménem Bobby.“ Opravdu těžko uvěřitelné a prý podle skutečné události. No,myslím si, že je vážně nejvyšší čas se už definitivně rozloučit s Larsem a s jeho odpornou americkou mládeží.(10.3.2006)

Pro mě teda rozhodně lepší než nudnej a nezábavnej Ken park a o nšco lepší než Kids.Prostě parádní kousek sledující zkaženou americkou mládež.(12.4.2015)

Viděno 2x - 85%(18.2.2009)

• - Film byl natočen za 23 dní. (Musak)

• - Slovo "fuck" a jeho deriváty zazní ve filmu 274 krát. (Musak)

• - Policista oblečený v civilu, který zatýkal Martyho, je Frank Ilarraza, skutečný policejní detektiv, který v roce 1993 zatknul Martina Puccia. V titulcích je uveden jako Detective Frank Ilarazza", playing "himself". (Musak)