Hrdličky

Andrew McAlpine

Kostýmy:

Kirsty Cameron
  • rikitiki

Novozélanďani se vyznávají ze své lásky ke kachnám, skupině Queen a kriketu. Zprvu to ještě má nějaký děj o náhle opuštěném muži, který si najde nového přítele v postřelené kachně (ve skutečnosti prý husici) a najde i jednu sympatickou ošetřovatelku ze ZOO, která mu radí, jak na kachnu. Ale záhy film rezignuje na jakoukoliv zápletku a vrší na sebe jen nepříliš zajímavé epizody a čím dál střelenější zacházení s kachnou.(6.5.2018)

Pohodový příběh o lásce, přátelství, člověka a zvířete. V podání kačera Piérra ze kterého se stane pro Douga členem rodiny. Sice mají odlišné zvyklosti, ale za to si notují ve stejném hudebním vkusu ( v kapele Queen :-).(16.10.2014)

No,... jak bych to jen podal, ty moje dojmy... Ani sem to neviděl celé a stačilo. 3* jen díky super hitům od Queenů a závěrečné titulkové hudební vložce, jinak to fakt moc koukatelné nebylo. Možná dyby tam nebyla ta kachna tak by to byl film všehovšudy na 10minut. jak kdesi vdáli krákají krkavci nevermooooor, nevermor!(12.8.2014)

Skvělá kachna :) Docela milý milostný příběh, i když obtíže začátku milostného vztahu jsou vyloženě běžné a banální a vykreslení bývalé milenky je naprosto ploché, stejně tak jako prvotní protest hrdinčina syna proti novému matčinýmu vztahu. Ale ta kachna tomu prostě dává nový rozměr a hlavně nevšednost. Mimochodem - není to kachna, je to husice. A když jsem na toto chtěla nadšeně poukázat při procházce plzeňskou zoo - při spatření cedulky s nápisem "husice" jsem zvedla prst a řekla jsem ... nevím, zda jsem něco řekla, ale vím, že jsem dostala elektrickou ránu jako prase a ruka mne bolela ještě asi dvě hodiny.(24.9.2013)

Příběh o kachně, která svede dva neznámé lidi, kteří se do sebe zamilují. A je toho mnohem víc! Strastí, které s sebou nese péče o ptáka, který by měl s největší pravděpodobností skončit na pekáči, je hlavně na začátku habaděj. Sally Hawkins jsem nějak nemohl přijít na chuť, takže v oblíbenosti kachna jasně vede. Fanoušci Queenů určitě přehlídnou lehce televizní nádech! Zajímavosti: Stejně si myslím, že nakonec skončila na pekáči. 50%(17.7.2011)