Jeden svět nestačí

The World Is Not Enough

James Bond: Jeden svet nestačí

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1999, 128 min

ŽIVOT JE PLNÝ DROBNÝCH KOMPLIKACÍ. Jako by někdo mávnul kouzelnou hůlkou a Bond mi přirostl k srdci, vím, byli to určitě Neal Purivs & Robert Wade, částečně i David Arnold, který by ale občas měl ubrat na elektronice, Brosnanovi léta sluší, je žoviální a také vypadá, že mu i o něco DOOPRAVDY jde, za ním následují Robbie Coltrane, skůtry-vznášedla, kaviár, casino, vášeň, miss mokré tričko Vánoce a ponorka. Jooo!!! 8-)(1.11.2003)

Už to sice není ten starý Bond, kterého nám představil Sean Connery a po něm ještě docela zodpovědně převzal Roger Moore. Je to trochu jiný Bond, ne špatný ale jiný. Je víc nabitý akcí i humorem, ale pořád mi na tom schází něco typicky "bondovského", co dělalo z původních filmů o agentovi 007 toho pravého Bonda.(22.2.2005)

• salahadin

K úvodu chci říct, že nesnáším nafoukance jménem Bond. Nějak mi nedochází, proč se jmenuje Bond a ne rovnou Superman, protože rádoby cool akční pasáže a jeho kousky tak nějak moc připomínají Supermanovy či Neovy (Matrix) skotačiny...vcelku hloupý děj přesně zapadá do dávno narýsované šablony (sexy ženská, honičky, jeden velkej padouch,...) a to mě totálně hnusí film jako takovej, když vím jak to skončí, v jakých kolejích to pojede, bez očekávání něčeho neotřelého. Jde jen o Brosnanův drsňáckej výraz, kterej mu přímo nežeru, ale ani neshazuju. Brosnan je pro mě jeden z nejhorších Bondů, Daniel Craig je mnohem lepší. A to směšně trapný oslovení "Poslouchej nula nula sedm..." :-) A úplně mě dostalo, jak si Bond plaval kdesi na dně mimo ponorku. No prostě blbost, koukatelná blbost.(18.8.2007)

Další Brosnanův lehkonohý, ale mírně ucouraný standard s další záplavou nápaditých akčních scén (špičková úvodní honička motorových člunů, zneškodňování bomby uvnitř ropovodu, vrtulník s cirkulárkou), z nichž hned dvou se dočkáme ještě před úvodními titulky a s mimořádně sexy bond girls. Škoda, že se nepodařilo víc prodat dobře vymyšleného nadlidsky odolného záporáka v nevýrazném podání Roberta Carlylea.(23.8.2009)

Nebývá zvykem, aby Bond zažíval tolik zvratů a emotivních momentů. Apted stvořil tak trochu jinou bondovku, kde slavný agent už tolik nehláškuje a je spíše vážný. Prim tady hrají Bond girls. Sophie Marceau je ďábel, série nenabídla moc lepších hereček a o přednostech Denise Richards se ani nemusím rozepisovat.(9.5.2019)

• - Keď Sophie Marceau mučí Pierca Brosnana, ukáže mu odtrhnuté ucho. Zaujímavé je, že v ďalšom zábere na to isté ucho má na tej strane náušnicu, čo znamená, že ucho má zase celé. (Crysis52)

• - Počas nakrúcania vo francúzskych Alpách spadla blízko štábu lavína. Filmovanie sa prerušilo a prakticky všetci sa vydali na pomoc horskej službe. (ash99)

• - Mezi reklamní značky (tzv. product placements), které můžeme vidět ve filmu, patří BMW, Motorola, Bollinger Champagne, Sunseeker Power Boats, Caterpillar Industrial Vehicles a Microsoft Windows. (becki_tu)