poster

Jeden svět nestačí

 • Velká Británie

  The World Is Not Enough

 • Slovensko

  James Bond: Jeden svet nestačí

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1999, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ainy
  ****

  V zásadě nemám co bych nějak výrazně kritizovala. Snad jen ten zdejší obsah distributora, kde je uveden spoiler jako kráva. Bondovka to byla ale bezvýhradně nápaditá, akční a udržela si mou pozornost bez toho, aby mé myšlenky vandrovaly jinam. Je fajn si v televizi užít film bez reklam, když ho dává čétédvojka. Velmi příjemným se mi jevilo obsazení zdejšího polykače kaviáru, britského herce Robbieho Coltrana, který by svým čaganem dokázal sestřelit i šišku z vrcholku vzrostlého smrku. A hlavně mi tvůrci udělali radost obsazením francouzské herečky Sophie Marceau do role ropné magnátky. Ona je pro mě ta pravá Bondgirl. Zmiňovaná Denise určitě ne, i když hezká je, ale prý není na chlapy.(24.5.2015)

 • castor
  ***

  Když si někdo troufne přímo na centrálu MI6, je nutné nemilosrdně zareagovat. Devatenáctá mise 007 přináší klasické atributy a možná i víc suchých hlášek, a jakmile Pierce Brosnan pronese ony vlajkové věty (představení se i tu, jak má rád připravený drink), ovane nás pocit bezpečí. Zase procestujeme polovinu zeměkoule, tentokrát proti nám stojí borec, který necítí bolest a má dokonalou taktiku. A je tu také záhadná dědička naftového impéria, která solidně lyžuje (místy blbě sestříhaná a akčně mdlá sekvence) a kterou bude obtížné zkrotit, no, a ještě nukleární vědkyně, která parádně špulí rty a vypíná prsa. Takovou fyzikářku bych ve škole chtěl mít. K tomu tvůrci znovu nabízejí technické vychytávky, solidní atmosféru a chytlavou poetiku celého vyprávění. Potěší několik akčních momentů (řada ale zklame, holt Michael Apted není žádný akční specialista – na druhou stranu netápe v klidných dialogových sekvencích jako jiní) včetně originální cirkulárky, potěší kombinace moderní i konzervativního pojetí, potěší velmi výrazný Brosnan. A samozřejmě obě výše zmiňované dámy. Pro mě ovšem další bondovka, která zatraceně rychle zestárla. Brýle 007 bych si prosil pod stromeček.(3.9.2016)

 • Radyo
  ****

  James Bond. Dvě slova, přesněji řečeno jedno jméno, které se stalo synonymem "pohádkového" hrdiny pro dospělé. Muži touží být stejně elegantní, uhlazení, ale zároveň drsňáčtí a úspěšní jako on. Ženy zase (třeba jen tajně) touží po takovýchto mužích, jaké jsem popsal, čili vlastně po něm. A po čem touží Bond? Asi po sklence protřepaného a nemíchaného martini s vodkou, po dalším supervynálezu od pana Q (třeba rentegenové brýle jsou velmi praktické :)) ), a snad i po tom, aby se už nenarodil žádný další padouch s touhou ovládnout svět a on aby tím pádem mohl odejít v poklidu do zaslouženého důchodu. Jenže na co by se pak výše zmiňovaní dospělí (a vlastně často i nedospělí) diváci koukali? Po čem by pak toužili? Snad by si i našli nějaký jiný idol, ale to už by byla jen chabá náhražka agenta 007. Ten je totiž jediný a jedinečný. Takže se přimlouvám za další a další a další a další .... pokračování nejdelší filmové série v historii lidstva.(3.2.2003)

 • Tuax
  ***

  Úvod byl i na Binda dosti slabý, ale posldní půlhodina to celé docela pozvedla do lešpího nadprůměru. Přesto ani tentokrát se mi Bond Brosnan nelíbil. Snad poprvé byla v takhle výstavní záporné roli v Bondovce ženská, ale S. Marceau mě příliš svou rolí nepřesvědčila. Denise Richards měla méně prostoru, ale byla zajímavější. Vychytávky nic moc, nejzajímavjěší byly asi vrtulníky s pilama, což nebylo zrovna Bondovské, ale padouchovské exhibo. Záporák, který než jako padouch vypadal jako intouš, mě taky zklamal. No a úvodní honička v člunech, to bylo dosti odstrašující. Zapojení M do dění se mi zase naopak líbilo. Předí štafety od Q, taky. Hudba podobná jako minule a dost to zlepšuje dojem ze samotného filmu. Zabíjení Bondem bylo tentokrát ještě horší než kdy dřív, to co děal, bylo na poklepání čela. Třebas to schováním se v kufru místo mrtvoly atd. 6/10(5.8.2012)

 • Segrestor
  ***

  Devatenáctá bondovka s nejhorším "záporákem", jakého jsem kdy viděl. Robert Carlyle je docela schopný herec, ale co předvedl zde, je trestuhodné. Ale to není jen jeho nerozhodné postávání, trapné střílení a blbé žvanění, to není jen průšvih jeho pojetí, to je především problém scenáristy. Vymyslel totiž komiksovou postavu, která má vlastnosti superhrdiny (resp. superpadoucha) totiž, že necítí bolest a má supersílu. Toho scenárista využil, jen aby demonstroval, že Renard udrží v ruce rozžhavený kámen. Panečku! Neslýchané drsňáctví, skutečně... A dál už ho nechávají jednat jen jako někoho, kdo spíš ztratil schopnost myslet, než že by měl nějaké superschobnosti. S Bondem se pere jako holka (vůbec neprojevuje nějakou supersílu, sakra) a tváří se jako by byl po botoxové injekci. Jeho superschopnosti přišly vniveč. Bylo to, jako by dalšího padoucha, co chce zničit svět, hrál sám Chris Burke, ten herec s downem. Některé scény jsou ale poměrně napínavé, některé klasicky bondovsky hravé a zároveň neuvěřitelné. Honička ve člunech po Temži a v ulicích(!) Londýna, byla až k neuvěření. Akce na lyžích byla už vysloveně špatná a to nejen z filmařského hlediska. Ale pořád ještě radši zbaštím tohle, než třeba tlupu středoevropských pračlověků z filmu 10 000 př. n. l., jež sotva projde velkým jehličnatým lesem, cestu jim zastoupí mamut, který táhne nějaký kvádr na pyramidu v Egyptě... Zkrátka, tahle bondovka byla už hodně mimo a nezachránily ji ani ducpartie roztomilé Gedžitky Denise Richards.(7.11.2012)

 • - Prvá bondovka, kde sa v úplne prvom zábere objaví Bondova tvár. (ash99)

 • - Při úvodní honičce na člunech bylo pro natáčení použito celkem 35 lodí. (becki_tu)

 • - Jedná se o první "bondovku", kde není Bondovou (Pierce Brosnan) hlavní zbraní Walther PPK, ale Walther P99, na který přezbrojil během předchozího snímku Zítřek nikdy neumírá (1997). (HectorHagman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace