Jeden svět nestačí

• Velká Británie The World Is Not Enough (více)
Trailer

Film Jeden svět nestačí přináší napínavou a rafinovanou akční podívanou. Producenti, scénáristé, režisér Michael Apted i Pierce Brosnan s porozuměním a důvtipem odhalují novou vzrušující dimenzi postavy, kterou mají diváci v podvědomí již skoro 40 let, a která díky filmům zajistila nesmrtelnost sobě i svému stvořiteli spisovateli Ianu Flemingovi. Pierce Brosnan se vrací jako Bond s úkolem ochránit okouzlující dědičku miliard dolarů (Sophie Marceau) před krutým teroristou Renardem (Robert Carlyle), který chce ovládnout světové zásoby ropy. (PB Publishing)

Trailer

Enšpígl

Můj první komentář ve druhém tisíciletí v roce 007 nemůže být k ničemu jinému než k příběhu neohroženého agenta 007. Útok na MI6 nám Bonda správně nažhavil. Od Q dostal zřejmě nejlepší "hračičku" -rentegenové brýle, které od té doby marně sháním a od M zájezd do Azerbajdžánu. Pořádně se nachlastal vodky z martinim a devastace Azerbajdžánu může začít. Do cesty se mu postaví skvělý padouch Renard, aby BONDA udržoval ve správné destrukční náladě po celou dobu. Pořádná akce chce pořádnou Bondgirl a jelikož z Bonda se stal celkem náročný muž, kterému nestačí ani jeden svět natož jedna krasavice, má rovnou dvě superkočky. Už dlouho sním o tom jak mě Sophie Marceau šeptá milostná francouzská slovíčka do ucha, no jelikož neumím ani slovo ve francouzštině, mohla by mě šeptat do ucha třeba články z novin o nasilí na okraji Paříže, stejně bych to považoval za smyslné. Ovšem co předvedla s Bondem na křesle mě vzalo iluzi o jemných a něžných francouzkách. Další unikátní ženský kousek nám tam pochoduje v kraťasech a tílku, říká si Denise Richards a já si říkám, že pokud jsou na světě takovýhle krásný holky, jeden svět mě bohatě, bohatě stačí. ()

Matty

Sérii nikam neposunující zastavení na cestě od dravého Zlatého oka k digitálně vyhlazenému Dnes neumírej. Brosnan potřetí potvrdil, že role Jamese Bonda je mu šitá na míru a Denise Richards jako bondgirl? Inu, bylo radostí ji sledovat, nějaké hraní/nehraní bych v tomto konkrétním případě neřešil. 75% Zajímavé komentáře: Vronsky, Cornon, MacGyver ()

Radyo

James Bond. Dvě slova, přesněji řečeno jedno jméno, které se stalo synonymem "pohádkového" hrdiny pro dospělé. Muži touží být stejně elegantní, uhlazení, ale zároveň drsňáčtí a úspěšní jako on. Ženy zase (třeba jen tajně) touží po takovýchto mužích, jaké jsem popsal, čili vlastně po něm. A po čem touží Bond? Asi po sklence protřepaného a nemíchaného martini s vodkou, po dalším supervynálezu od pana Q (třeba rentegenové brýle jsou velmi praktické :)) ), a snad i po tom, aby se už nenarodil žádný další padouch s touhou ovládnout svět a on aby tím pádem mohl odejít v poklidu do zaslouženého důchodu. Jenže na co by se pak výše zmiňovaní dospělí (a vlastně často i nedospělí) diváci koukali? Po čem by pak toužili? Snad by si i našli nějaký jiný idol, ale to už by byla jen chabá náhražka agenta 007. Ten je totiž jediný a jedinečný. Takže se přimlouvám za další a další a další a další .... pokračování nejdelší filmové série v historii lidstva. ()

Gemini

Podobně jako Lee Tamahori o několik let později, se Michael Apted vzepjal ke skvělému výkonu. Příběh je z Brosnanových Bondovek asi nejzajímavější, úvodní scéna s honičkou na Temži je výborná a ani později divákovo oko nestrádá. Nezvykle velký prostor zde dostává Judi Dench, a není to vůbec na škodu. Robert Carlyle i přes svoji ohavnost vzbuzuje alespoň místy jistý soucit, Sophie Marceau je navenek aristokraticky krásná a v nitru zvrácená, a co říci o Denise Richads? Jak napsal nejmenovaný recenzent v Cinemě: "Více takových atomových vědkyň v našich kinech." Vodka - Martini opět teče proudem, BMW Z8 se jako obvykle nevrátí ke svému vynálezci, jehož představitel Desmond Llewelyn se představuje ve své žel bohu poslední roli. Je vidět, že podle Fleminga byl major Boothroid Bondovým strýcem, jeho otcovské rady vezmou každého bondmaniaka za srdce. John Cleese je sice velice dobrou náhradou, ale... Na co jsem zapomněl? No ano, úvodní skladba, title song - Garbage a hlavně Sheryl Manson předvádějí skvělý výkon, píseň World Is Not Enough sklidila po světě podobný úspěch jako svého času Goldfinger od Shirley Bassey. Takže jistě chápete, že to jinak nejde - 90%. ()

Tosim

ŽIVOT JE PLNÝ DROBNÝCH KOMPLIKACÍ. Jako by někdo mávnul kouzelnou hůlkou a Bond mi přirostl k srdci, vím, byli to určitě Neal Purivs & Robert Wade, částečně i David Arnold, který by ale občas měl ubrat na elektronice, Brosnanovi léta sluší, je žoviální a také vypadá, že mu i o něco DOOPRAVDY jde, za ním následují Robbie Coltrane, skůtry-vznášedla, kaviár, casino, vášeň, miss mokré tričko Vánoce a ponorka. Jooo!!! 8-) ()

• Za svoje tretie účinkovanie v úlohe Bonda obdržal Brosnan jedenásť miliónov dolárov. (ash99)
  • Keď Sophie Marceau mučí Pierca Brosnana, ukáže mu odtrhnuté ucho. Zaujímavé je, že v ďalšom zábere na to isté ucho má na tej strane náušnicu, čo znamená, že ucho má zase celé. (Crysis52)
  • Vo filme sa pôvodne mali objaviť aj Victoria Beckham (alias Posh Spice zo Spice Girls) a Ewan McGregor ako Bondov nemanželský syn a zároveň pomocník hlavného zloducha. (ash99)