Jeden svět nestačí

The World Is Not Enough

James Bond: Jeden svet nestačí

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1999, 128 min

Tak všechny začátky bondovek ve kterých hraje Pierce Brosnan jsou velmi akční a povedené! Tady mně na začátku dostal tím, jak projel pod vodou ve člunu a upravil si kravatu, to bylo dobré.Dát do jednoho filmu dvě krásky jako je Sophie Marceau a Denise Richards byl skvělý nápad.Jediné co se nelíbilo, byla skvěle zahraná postava Roberta Carlyleho, protože aby nic necítil mi přislo trošku přehnané.Jinak se jedná o standartní bondovku!(25.12.2006)

V TOP5 všech bondovek. Jako by byl scénář hlavnímu hrdinovi šitý na míru. Brosnan je právě tady nejvýraznější a nejcharizmatičtější. Možná za to může tuna sexistických poznámek a dvojsmyslů, ale funguje to jako dobře namazaný stroj. Doposud nejlepší akce a hlavně ukázkové tempo a fantastické bondgirls, které táhnou kupředu celý příběh. Málo která bondovka je tak pestrá a tak strhující jako právě tato. A především - díky chytré a bystré režii Apteda nestárne tak, jako přetechnizované a pomalejší Tomorrow Never Dies. V podstatě krok do nového digitálního milénia. A krok věru sebevědomý.(26.5.2006)

Nejlepší s Brosnanem a jedna z nejlepších bondovek vůbec (v mém osobním žebříčku jsou výše už jen Thunderball a Diamonds Are Forever). Jsou tu obsaženy všechny podstatné ingredience, které jsou nutné pro neodolatelné (alespoň pro mě) kouzlo této specifické série, tedy akce, nadhled a šarm. Což jsou věci, které, až na první jmenovanou, vymizely s nástupem Craiga. Čert aby ho vzal.(17.1.2007)

Pořád ještě kvalitní bondovka, byť záporák tu patří k těm nejméně zajímavým v sérii. Ale zato Bondgirls to vynahrazují více než velmi, takže s ucházející akcí a větším tíhnutím k odlehčeným vtipům je to na čistě spotřební zábavu velice solidní. Jen tu není (krom těch holek - Sophie Marceau v kombiné a Denise Richards v mokrém tričku se neokoukají nikdy) nic nového k vidění, jen protáčení už zažitých postupů a prostředí. 7/10(25.6.2010)

Nedávno jsem tvrdil, že DNES NEUMÍREJ je Brosnanova druhá nejlepší Bondovka. A to jsem celý já. Plná huba keců a pak omluvy za chybnou kalkulaci. JEDEN SVĚT NESTAČÍ je nejenže lepší, ale i napínavější, má i o hodně hezčí BondGirls (Sophie Marceau i Denise Richards jsou obě jako obrázek a těžko říct, kterou z nich bych si vybral já sám), brýle co bych chtěl, auto co bych chtěl a ještě k tomu Q-ho rybářský člun :-). Skvělá práce 007, ještě jednou se omlouvám ;-).(19.1.2007)

• - Křeslo, ve kterém má Bond (Pierce Brosnan) v závěru dle představ Elektry (Sophie Marceau) zhynout, je tzv. garotte, skutečný popravčí nástroj, který se používal až do roku 1974. (kwaicheng)

• - Za svoje tretie účinkovanie v úlohe Bonda obdržal Brosnan jedenásť miliónov dolárov. (ash99)

• - Predtitulková sekvencia trvá 14 minút a je tak najdlhšia v celej sérii. Jej nakrútenie stálo 8 miliónov dolárov, čo je približne pätnástina rozpočtu filmu (a zároveň rozpočet prvých štyroch bondoviek dohromady). (ash99)