Jeden svět nestačí

The World Is Not Enough

James Bond: Jeden svet nestačí

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1999, 128 min

Úvod byl i na Binda dosti slabý, ale posldní půlhodina to celé docela pozvedla do lešpího nadprůměru. Přesto ani tentokrát se mi Bond Brosnan nelíbil. Snad poprvé byla v takhle výstavní záporné roli v Bondovce ženská, ale S. Marceau mě příliš svou rolí nepřesvědčila. Denise Richards měla méně prostoru, ale byla zajímavější. Vychytávky nic moc, nejzajímavjěší byly asi vrtulníky s pilama, což nebylo zrovna Bondovské, ale padouchovské exhibo. Záporák, který než jako padouch vypadal jako intouš, mě taky zklamal. No a úvodní honička v člunech, to bylo dosti odstrašující. Zapojení M do dění se mi zase naopak líbilo. Předí štafety od Q, taky. Hudba podobná jako minule a dost to zlepšuje dojem ze samotného filmu. Zabíjení Bondem bylo tentokrát ještě horší než kdy dřív, to co děal, bylo na poklepání čela. Třebas to schováním se v kufru místo mrtvoly atd. 6/10(5.8.2012)

Tak všechny začátky bondovek ve kterých hraje Pierce Brosnan jsou velmi akční a povedené! Tady mně na začátku dostal tím, jak projel pod vodou ve člunu a upravil si kravatu, to bylo dobré.Dát do jednoho filmu dvě krásky jako je Sophie Marceau a Denise Richards byl skvělý nápad.Jediné co se nelíbilo, byla skvěle zahraná postava Roberta Carlyleho, protože aby nic necítil mi přislo trošku přehnané.Jinak se jedná o standartní bondovku!(25.12.2006)

Další Brosnanův lehkonohý, ale mírně ucouraný standard s další záplavou nápaditých akčních scén (špičková úvodní honička motorových člunů, zneškodňování bomby uvnitř ropovodu, vrtulník s cirkulárkou), z nichž hned dvou se dočkáme ještě před úvodními titulky a s mimořádně sexy bond girls. Škoda, že se nepodařilo víc prodat dobře vymyšleného nadlidsky odolného záporáka v nevýrazném podání Roberta Carlylea.(23.8.2009)

James Bond. Dvě slova, přesněji řečeno jedno jméno, které se stalo synonymem "pohádkového" hrdiny pro dospělé. Muži touží být stejně elegantní, uhlazení, ale zároveň drsňáčtí a úspěšní jako on. Ženy zase (třeba jen tajně) touží po takovýchto mužích, jaké jsem popsal, čili vlastně po něm. A po čem touží Bond? Asi po sklence protřepaného a nemíchaného martini s vodkou, po dalším supervynálezu od pana Q (třeba rentegenové brýle jsou velmi praktické :)) ), a snad i po tom, aby se už nenarodil žádný další padouch s touhou ovládnout svět a on aby tím pádem mohl odejít v poklidu do zaslouženého důchodu. Jenže na co by se pak výše zmiňovaní dospělí (a vlastně často i nedospělí) diváci koukali? Po čem by pak toužili? Snad by si i našli nějaký jiný idol, ale to už by byla jen chabá náhražka agenta 007. Ten je totiž jediný a jedinečný. Takže se přimlouvám za další a další a další a další .... pokračování nejdelší filmové série v historii lidstva.(3.2.2003)

Jeden svět nestačí, neboť jeho moudrost celou sežral sám Bond. Tady už není jen agentem Jejího velyčenstva, tady je z něho Columbo a MacGyver zároveň. Bond ví všechno, všechno vyřeší a záplata v podobě bolavého ramene opravdu supermanovské manýry nezachrání (stejně jako výbuchy a monotónní akce). Na druhou stranu tu jsou skvělý šťávy a vkusně vyřešené nástupnictví Q. To ostatní ale už je jen vyluhovaná nuda s proprietami bondovského univerza. [Přesná stopáž: 123 min](5.11.2012)

• - Keď sa britská tajná služba MI6 dozvedela, že jedna zo scén filmu sa má nakrútiť v blízkosti jej sídla, pokúsila sa to zakázať s ohľadom na možné bezpečnostné riziko. Vtedajší minister zahraničia Robin Cook nakrúcanie povolil s tým, že „Po všetkom, čo Bond urobil pre Britániu, je to najmenšie, čo môžeme urobiť pre Bonda. (ash99)

• - Tento film byl posledním filmem, v němž se v roli zbrojíře Q objevil osmapadesátiletý Desmond Llewelyn, který nedlouho po jeho dokončení zahynul při autonehodě. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Studio MGM chtělo do role Elektry King obsadit Sharon Stone. (becki_tu)