Jeden svět nestačí

The World Is Not Enough

James Bond: Jeden svet nestačí

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1999, 128 min

Spousty akce, zajímavý příběh, krásná Sophie Marceau s Denise Richards, skvělý záporák Robert Carlyle a samozřejmě šarmantní Pierce Brosnan v nejslabším Bondovi, ve kterém se objevil. I když jsem vyjmenoval soustu pozitiv, tak zkrátka mne to moc nenadchlo, nevím čím je to způsobeno, protože Bondy mám už od mala rád. Možná špatné rozpoložení či přehané očekávání, protože ostatní Bondi s Brosnanem jsou výborný. Uvidíme jestli se k tomu ještě někdy dostanu a zkouknu to znovu, poté možná svoje hodnocení změním, ale momentálně nemohu více než tři hvězdičky :(.......(22.8.2008)

James Bond. Dvě slova, přesněji řečeno jedno jméno, které se stalo synonymem "pohádkového" hrdiny pro dospělé. Muži touží být stejně elegantní, uhlazení, ale zároveň drsňáčtí a úspěšní jako on. Ženy zase (třeba jen tajně) touží po takovýchto mužích, jaké jsem popsal, čili vlastně po něm. A po čem touží Bond? Asi po sklence protřepaného a nemíchaného martini s vodkou, po dalším supervynálezu od pana Q (třeba rentegenové brýle jsou velmi praktické :)) ), a snad i po tom, aby se už nenarodil žádný další padouch s touhou ovládnout svět a on aby tím pádem mohl odejít v poklidu do zaslouženého důchodu. Jenže na co by se pak výše zmiňovaní dospělí (a vlastně často i nedospělí) diváci koukali? Po čem by pak toužili? Snad by si i našli nějaký jiný idol, ale to už by byla jen chabá náhražka agenta 007. Ten je totiž jediný a jedinečný. Takže se přimlouvám za další a další a další a další .... pokračování nejdelší filmové série v historii lidstva.(3.2.2003)

ŽIVOT JE PLNÝ DROBNÝCH KOMPLIKACÍ. Jako by někdo mávnul kouzelnou hůlkou a Bond mi přirostl k srdci, vím, byli to určitě Neal Purivs & Robert Wade, částečně i David Arnold, který by ale občas měl ubrat na elektronice, Brosnanovi léta sluší, je žoviální a také vypadá, že mu i o něco DOOPRAVDY jde, za ním následují Robbie Coltrane, skůtry-vznášedla, kaviár, casino, vášeň, miss mokré tričko Vánoce a ponorka. Jooo!!! 8-)(1.11.2003)

Spolu s "Die Another Day" moje asi jediná opravdu oblíbená bondovka.Scénář je chytře napsaný,Brosnan ve formě,Carlyle dost netypický záporák a Sophie Marceau plná překvapení.K tomu slušná akce a nejvíc sexy bondgirl v historii v podání Denise Richards.(28.1.2003)

Když si někdo troufne přímo na centrálu MI6, je nutné nemilosrdně zareagovat. Devatenáctá mise 007 přináší klasické atributy a možná i víc suchých hlášek, a jakmile Pierce Brosnan pronese ony vlajkové věty (představení se i tu, jak má rád připravený drink), ovane nás pocit bezpečí. Zase procestujeme polovinu zeměkoule, tentokrát proti nám stojí borec, který necítí bolest a má dokonalou taktiku. A je tu také záhadná dědička naftového impéria, která solidně lyžuje (místy blbě sestříhaná a akčně mdlá sekvence) a kterou bude obtížné zkrotit, no, a ještě nukleární vědkyně, která parádně špulí rty a vypíná prsa. Takovou fyzikářku bych ve škole chtěl mít. K tomu tvůrci znovu nabízejí technické vychytávky, solidní atmosféru a chytlavou poetiku celého vyprávění. Potěší několik akčních momentů (řada ale zklame, holt Michael Apted není žádný akční specialista – na druhou stranu netápe v klidných dialogových sekvencích jako jiní) včetně originální cirkulárky, potěší kombinace moderní i konzervativního pojetí, potěší velmi výrazný Brosnan. A samozřejmě obě výše zmiňované dámy. Pro mě ovšem další bondovka, která zatraceně rychle zestárla. Brýle 007 bych si prosil pod stromeček.(3.9.2016)

• - Film sa na rozdiel od Zlatého oka (1995) a snímky Zajtrajšok nikdy nezomiera (1997) opäť nakrúcal v tradičných Pinewoodských štúdiách. (ash99)

• - Predtitulková sekvencia trvá 14 minút a je tak najdlhšia v celej sérii. Jej nakrútenie stálo 8 miliónov dolárov, čo je približne pätnástina rozpočtu filmu (a zároveň rozpočet prvých štyroch bondoviek dohromady). (ash99)

• - Bývalý Monty Python John Cleese, ktorý hrá pomocníka Desmonda Llewelyna, mladíka R, podpísal zmluvu na tri filmy s Jamesom Bondom. Obdiv si zaslúži, akým elegantným spôsobom poslali Desmonda Llewelyna do dôchodku a nahradili ho perspektívnym R. (ash99)