poster

Jeden svět nestačí

 • Velká Británie

  The World Is Not Enough

 • Slovensko

  James Bond: Jeden svet nestačí

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1999, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TheRaven
  **

  Bondovky nikdy nebyla moje oblíbená záležitost, ale řikám si, aspoň jednu bych do konce mohl dokoukat, když už v tom hraje Carlyle. Šel jsem do toho s naprosto čistou hlavou, ale mé podvědomí doznalo pravdy, tohle není žánr pro mě. Moře přehnaností, nelogičností atd mi na dojmu nepřidaly. I když slyšel jsem, že je i spousta lepších bondovek než je tahle, tak uvidíme. Snad to příště vyjde lépe.(21.8.2008)

 • tron
  ****

  „Mohla som ti dať celý svet." – „Jeden svet nestačí.“ Asi moja najobľúbenejšia bondovka. Kým ZLATÉ OKO (80%) bolo „obyčajným“ ale výborným akčným filmom, ale nie ktovieako zaujímavou bondovkou, a kým ZAJTRAJŠOK NIKDY NEZOMIERA (60%) nudil a kým DNES NEUMIERAJ (80%) bol čudným hybridom, JEDEN SVET NESTAČÍ je kryštalickou esenciou starosvetských bondoviek. Od skvele vyladeného Piercea Brosnana cez zdatného gaunera (Robert Carlyle z TRAINSPOTTINGU ako zloduch, necítiaci bolesť) až po výrazné akčné scény (lyže, cirkulárka), stroje všetkého druhu (vrátane ponorky) a perfektný dámsky kasting (Sophieu Marceauová, Denise Richardsová). Nemôžu chýbať tradičné bondovské figúrky Q (posledná rola Desmonda Llewelyna), M (Judi Denchová) a Zukovski (Robbie Coltraine sa mihol už ZLATÝM OKOM). Presne namiešaný kokteil akcie, humoru a nefalšovaných emócií, vrátane revolučného (na bondovky) záverečného skoncovania s istou postavou. ktoré je hrozne kontroverzné a v podstate ho rozdýchavam už aspoň 10 rokov. Kino Považan 2000(22.12.2004)

 • 3DD!3
  *****

  Nedávno jsem tvrdil, že DNES NEUMÍREJ je Brosnanova druhá nejlepší Bondovka. A to jsem celý já. Plná huba keců a pak omluvy za chybnou kalkulaci. JEDEN SVĚT NESTAČÍ je nejenže lepší, ale i napínavější, má i o hodně hezčí BondGirls (Sophie Marceau i Denise Richards jsou obě jako obrázek a těžko říct, kterou z nich bych si vybral já sám), brýle co bych chtěl, auto co bych chtěl a ještě k tomu Q-ho rybářský člun :-). Skvělá práce 007, ještě jednou se omlouvám ;-).(19.1.2007)

 • sharky
  *****

  Jeden svět, který prý nestačí, neohromí akčními scénami, ale těmi statickými, plnými vražedných podhledů a pichlavých dialogů. Apted pozvedl psychologické hrátky nad akci a po akcí přeplácaném TND je to jen dobře. Proti Bondovi konečně stojí žena a to s velkým Ž. Sophie Marceau dokazuje, že je výborná charismaticka herečka a kritiky oceňovaný Carlyle v jejím stínu jen tiše nevýrazně bledne. Nikdy bych neřekl, že výstřel z pistole je důstojná smrt pro bondovského padoucha a hleďme, jak to funguje se suchou hláškou na rtech. James Bond má šarm, dámy ocení Brosnana, pánové Denisku a všichni se společně zasmějí, když Desmond Llewelyn naposld zatáhne za poutko...budeš nám chybět Q, i když máš důstojného nástupce.(6.11.2003)

 • salahadin
  *

  K úvodu chci říct, že nesnáším nafoukance jménem Bond. Nějak mi nedochází, proč se jmenuje Bond a ne rovnou Superman, protože rádoby cool akční pasáže a jeho kousky tak nějak moc připomínají Supermanovy či Neovy (Matrix) skotačiny...vcelku hloupý děj přesně zapadá do dávno narýsované šablony (sexy ženská, honičky, jeden velkej padouch,...) a to mě totálně hnusí film jako takovej, když vím jak to skončí, v jakých kolejích to pojede, bez očekávání něčeho neotřelého. Jde jen o Brosnanův drsňáckej výraz, kterej mu přímo nežeru, ale ani neshazuju. Brosnan je pro mě jeden z nejhorších Bondů, Daniel Craig je mnohem lepší. A to směšně trapný oslovení "Poslouchej nula nula sedm..." :-) A úplně mě dostalo, jak si Bond plaval kdesi na dně mimo ponorku. No prostě blbost, koukatelná blbost.(18.8.2007)

 • - Na stene dočasnej základne MI6 v Škótsku je obraz Bernarda Leea, ktorý hral „M“ v prvých jedenástich bondovkách. (ash99)

 • - Jde o první “bondovku” se zvukem Dolby Digital EX 6.1. (becki_tu)

 • - Podľa nepotvrdených správ sa údajne Pierce Brosnan nedokázal udržať na lyžiach dostatočne dlho, aby ho mohli nafilmovať. Z toho mala veľkú srandu najmä Sophie Marceau, ktorá po ňom v prestávkach medzi záchvatmi smiechu metala snehové gule. (ash99)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace