Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kdo ovládá trh s ropou, může ovládnout svět. Ale nemůže ovládnout Jamese Bonda. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Nejlepší britský tajný agent James Bond zařídí, aby se tři miliony liber vrátily do rukou právoplatného majitele, ropného magnáta Roberta Kinga. Peníze, které prošly rukama teroristů, jsou však napuštěny výbušninou, která Kinga zabije. Bond proto dostane za úkol chránit magnátovu dceru Elektru, jež po otci převzala stavbu nového ropovodu ve střední Asii. Stavba je trnem v oku konkurenčním ropným firmám. Elektru navíc nedávno unesl obávaný a brutální terorista Renard. Mladé ženě se však podařilo zabít několik hlídačů a utéct. Agent 007 teď následuje Elektru do Ázerbajdžánu, kde se střetne s několika zabijáky na motorových padácích. Kvůli informacím o Renardovi se znovu setká se svým dávným nepřítelem, bývalým agentem KGB Valentinem Žukovským, který nyní čile podniká v kasinech a ve výrobě kaviáru. Od něj už vede přímá cesta na ruskou atomovou základnu v Kazachstánu. Bond zde poprvé stane tváří v tvář Renardovi, jenž právě provádí dobře zorganizovanou krádež plutonia z vyřazené rakety. James Bond přežije souboj s Renardem jen díky svým výjimečným schopnostem a díky odtažité jaderné vědkyni Christmas Jonesové. Zároveň pojme podezření, že Renard a Elektra Kingová ve skutečnosti spolupracují... (Česká televize)

(více)

Videa (4)

Trailer

Recenze (467)

castor 

všechny recenze uživatele

Když si někdo troufne přímo na centrálu MI6, je nutné nemilosrdně zareagovat. Devatenáctá mise 007 přináší klasické atributy a možná i víc suchých hlášek, a jakmile Pierce Brosnan pronese ony vlajkové věty (představení se i tu, jak má rád připravený drink), ovane nás pocit bezpečí. Zase procestujeme polovinu zeměkoule, tentokrát proti nám stojí borec, který necítí bolest a má dokonalou taktiku. A je tu také záhadná dědička naftového impéria, která solidně lyžuje (místy blbě sestříhaná a akčně mdlá sekvence) a kterou bude obtížné zkrotit, no, a ještě nukleární vědkyně, která parádně špulí rty a vypíná prsa. Takovou fyzikářku bych ve škole chtěl mít. K tomu tvůrci znovu nabízejí technické vychytávky, solidní atmosféru a chytlavou poetiku celého vyprávění. Potěší několik akčních momentů (řada ale zklame, holt Michael Apted není žádný akční specialista – na druhou stranu netápe v klidných dialogových sekvencích jako jiní) včetně originální cirkulárky, potěší kombinace moderní i konzervativního pojetí, potěší velmi výrazný Brosnan. A samozřejmě obě výše zmiňované dámy. Pro mě ovšem další bondovka, která zatraceně rychle zestárla. Brýle 007 bych si prosil pod stromeček. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

V TOP5 všech bondovek. Jako by byl scénář hlavnímu hrdinovi šitý na míru. Brosnan je právě tady nejvýraznější a nejcharizmatičtější. Možná za to může tuna sexistických poznámek a dvojsmyslů, ale funguje to jako dobře namazaný stroj. Doposud nejlepší akce a hlavně ukázkové tempo a fantastické bondgirls, které táhnou kupředu celý příběh. Málo která bondovka je tak pestrá a tak strhující jako právě tato. A především - díky chytré a bystré režii Apteda nestárne tak, jako přetechnizované a pomalejší Tomorrow Never Dies. V podstatě krok do nového digitálního milénia. A krok věru sebevědomý. ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Sérii nikam neposunující zastavení na cestě od dravého Zlatého oka k digitálně vyhlazenému Dnes neumírej. Brosnan potřetí potvrdil, že role Jamese Bonda je mu šitá na míru a Denise Richards jako bondgirl? Inu, bylo radostí ji sledovat, nějaké hraní/nehraní bych v tomto konkrétním případě neřešil. 75% Zajímavé komentáře: Vronsky, Cornon, MacGyver ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Výborný Bond. Carlyle s kulkou u tepny jako echt záporák a záporačka Sophie Marceau (od té bych se sakra nechal skřípnout!) byli také skvělí. Brosnan jako vždy v nejlepší formě plave, skáče, létá, potápí se... A aby toho nebylo málo, tvůrci mu do vody přidali prsatou Denise Richards! Přiznávám, že obě Bond girl mne dostávaly, ale sentiment je sentiment a já miluji Fanfan. Celkově tenhle díl nijak nevybočuje z konceptu. Zlotřilec je zlikvidován (doufám, že to nebude bráno jako SPOILER!), svět zachráněn a Bond někam zmizí s kočičkou, než si dojde pro další úkol... :-). 4 tyče plutonia. * * * * ()

Boss321 

všechny recenze uživatele

Spousty akce, zajímavý příběh, krásná Sophie Marceau s Denise Richards, skvělý záporák Robert Carlyle a samozřejmě šarmantní Pierce Brosnan v nejslabším Bondovi, ve kterém se objevil. I když jsem vyjmenoval soustu pozitiv, tak zkrátka mne to moc nenadchlo, nevím čím je to způsobeno, protože Bondy mám už od mala rád. Možná špatné rozpoložení či přehané očekávání, protože ostatní Bondi s Brosnanem jsou výborný. Uvidíme jestli se k tomu ještě někdy dostanu a zkouknu to znovu, poté možná svoje hodnocení změním, ale momentálně nemohu více než tři hvězdičky :(....... ()

Galerie (221)

Zajímavosti (47)

  • V pokladnách severoamerických kin diváci nechali 126,9 milionu amerických dolarů, součet celosvětových tržeb pak dosáhl 361,8 mil. (NIRO)
  • Natáčelo se od 11. ledna do 25. června 1999 v Anglii, Turecku, Francii, Kazachstánu, Španělsku, na Bahamách a v Ázerbájdžánu. (Varan)
  • Šlo o první bondovku se zvukem Dolby Digital EX 6.1. (becki_tu)

Související novinky

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Přemýšlíte, kam letos na dovolenou? Máme pro vás tip na tři destinace, které vám učarují stejně jako tvůrcům ikonických děl světové kinematografie. 1. Maroko - Středověké medíny, barvami hýřící… (více)

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (více)

Kdy se vrátí James Bond?

Kdy se vrátí James Bond?

25.07.2017

Produkční společnost MGM začala po Spectre přehodnocovat budoucnost Jamese Bonda. Místo rychlého pokračování přišly 2 roky čekání, během nichž se objevily drby o odchodu Daniela Craiga, návratu… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Držitel cen Grammy a Emmy, britský skladatel David Arnold, chystá na neděli 5. června svůj první koncert v České republice. Autor hudby k velkofilmům Hvězdná brána, Den nezávislosti, Casino Royale a… (více)

Reklama

Reklama