Duel

• Slovensko Duel šampiónov
Soutěžní
Slovensko, 2006, 22 min

Účinkují:

Janette Štefánková (moderátor), Michal Ďuriš st. (moderátor), Gregor Mareš (moderátor), Filip Jánoš

Vedomosti premenené na peniaze.  Vo vedomostnej súťaži Slovenskej televízie si pod moderátorskou taktovkou Janette Štefánkovej alebo Michala Ďuriša zmerajú sily, ako to už v dueloch chodí, vždy dvaja protihráči. V troch súťažných kolách majú možnosť porovnať si a premeniť na peniaze svoje vedomosti z najrôznejších oblastí života. Atraktívnou novinkou je bezpochyby okamžité odovzdanie celej finančnej výhry víťazovi v závere relácie. Samozrejme, ak sa nerozhodne hrať a vyhrávať ďalej... (oficiální text distributora)

tron

Viem, že je asi troška zvláštne dať Duelu rovnaké 4*, ako dávam oscarovým filmom, ale "v rámci žánru" je to proste nadpriemerná vedomostno-súťažná relácia. Akurátna minutáž, plno otázok, vcelku originálne pravidlá hry (napr. v jednom kole súťažiacemu č. 1 vyberá otázky jeho súper) a sympatický a neotravný (ale nie neviditeľný) feel good moderátor Gregor Mareš. ()

MM_Ramone

"Duel" je dosť otravná, televízna kvízová súťaž, ktorú vysiela STV. Do verejno právnej televízie sa takáto relácia celkom hodí. Výhry sú malé, otázky pomerne inteligentné, štúdio komorné, moderátori nesympatickí. Možno by to mohlo byť dobré, ale niečo tomu chýba. Nemá to iskru. Je to nuda... Tieto slová som napísal v máji roku 2011. A ocenil som to dvoma hviezdami. "Duel" však vychytal svoje nedostatky a našiel v osobe Gregora Mareša výborného moderátora. Stala sa z toho vynikajúca vedomostná súťaž, ktorej s radosťou dám štyri hviezdičky. **** ()

MikeCool

TV-pořad (Soutěž). Sice soutěž vědomostní, ale bohužel né moc kvalitní a bohužel mě způsob, kterým tato soutěž postupuje nezaujal. | Průměr všech zhlédnutých (odvysílaných) epizod: 20% (1*) | ()

nascendi

Komentár sa týka "novej" verzie Duelu vysielanej od roku 2012. Ani moje štyri hviezdičky nezdvihli priemerné hodnotenie a tak som jednu z nich vymazal. Duel je klasická vedomostná súťaž, od ktorej možno očakávať kvalitný zážitok v rámci existujúcich limitov. Úroveň by mohlo zdvihnúť použitie obrázkov, videosekvencií a hudobných ukážok. Údajne tomu bránia autorské práva. Po odchode Bibiany Ondrejkovej nemám voči Gregorovi Marešovi žiadne výhrady. Sledoval som množstvo televíznych vedomostných súťaží, ale Duel mi vyhovuje najviac. Prospela by mu vyrovnanejšia úroveň otázok, pestrejší výber tematických okruhov, prísnejší výber súťažiacich a možno aj vygenerovanie Superduelu najúspešnejších. ()

Arsenal83

Najlepšia vedomostná súťaž v histórii Slovenska. A škoda, že ich nie je viac. V tejto hre je pestrosť tém a otázok naozaj náročná. Vyhrať tu nie je ľahké. Sám som sa neúspešne zúčastnil a plánujem opäť. Gregor Mareš je naozaj vhodným typom pre túto reláciu a dobre, že Ondrejková postupne odišla. Predtým bol ale dobrý aj Ďuriš, skúsený už z Pokušenia. ()

classic

Niekto má výhodu,keď nemá tzv v hlave nasraté,a tak sa ľahučko dostane k vrcholu,kde bude RTVS o pár tisíc eur ľahšia,potom budú dávať programy s nulovou úrovňou,čo je stále... Televízia je pre mňa Tabu,nie tobôž vidieť ksichty typu moderátora Gregora Mareša,ktorý zdeptá aj súťažiacich s jeho mimikami tváre. ()

MontyBrogan

Duel ma baví, tak by som hodnotil možno aj vyššie, napriek prehnane korektnému Gregorovi Marešovi (ktorý vysvetľuje, čo by už moc nemusel, alebo sa opravuje, keď je každému jasné, ako to asi myslel), pretože je vždy pozitívne naladený sympaťák. Čo mi ale dlhodobo vadí, sú jednotvárne otázky pod danou kategóriou v druhom kole, ktoré má pre každú tému dve zadania. Keď si však vyberiete napríklad tému "Ako sa ten film volá?" a v prvej otázke pohoríte na slovenskom filme, lebo domácu tvorbu nesledujete, na reparát môžete rovno zabudnúť, pretože rozhodne dostanete v druhej otázke zase len slovenskú produkciu. Ako keby tie dvojičky súviseli nielen podľa názvu témy, ale aj detailnejším zameraním. Nabudúce bude možno rovnaká kategória obsahovať oscarové filmy, nie slovenské. No okruh, ktorý zahŕňa iba film ako taký, by mohol pozostávať z mixu týchto podskupín. Proste to pôsobí, ako keby otázky neboli "zamiešané". Update: Kašľať na detaily. Duel pozerám pravidelne, tak šup s ním do topky. ()

Marek1991

Celkom dobrá súťaž založená na vedomostiach súťažiacich s celkom dobrými pravidlami s obstojnými moderátormi. Reči okolo by to chcelo zredukovať, chcelo by to zrýchliť, zväčšiť výhry, objasniť výber súťažiacich, keďže nerozumiem výberu ľudí do týchto relácií, podľa čoho a prečo jednotlivcov vyberú, ale toto je vec, ktorú kritizujem na skoro všetkých súťažiach. Štúdio, grafika a podobné veci okolo toho sú už obstojné, stále je to pre mňa však mierny podpriemer. ()

zablaga

Gregor Mareš je ten najnepríjemnejší a najsmiešnejší moderátor v dejinách. Mojej mamine veľmi vadí, že každú vetu i odpoveď opakuje druhýkrát, mne skôr vadí, že si robí srandu z nevedomosti súťažiacich (i keď on má odpovede na tom veľkom monitore) a keď spieva (dosť často). Napriek tomu si DUEL vždy rada pozriem, vlastne je to už rodinná tradícia, že máme chuť po ňom niečo hodiť, takže si to pozriem dvojnásobne rada. ()

MikO_NR_1909

Súťažiaci môžu vyhrať oškvarky, RTVS zlatú baňu. Keby to malo aspoň akú takú úroveň a nápaditosť... Kdeže! A to ešte musíme tŕpnuť debilné vystupovanie zmäteného moderátora. ()

Jaňo

Moje hodnotenie vyplýva "pouze" z epizód, ktoré som videl v roku 2011 a 2012. A tie ma (čo sa týka súťažného charakteru) zatiaľ bavia. ()

Skuby47

Vědomostní soutěže jsou v současnosti nedostatkovým zbožím. Tuto sleduji příležitostně už déle než půl roku a líbí se mi. Člověk se zábavnou nenásilnou formou doví řadu věcí. ()

morena.jea

Chcelo by to trochu zrýchliť, súťaž je hrozne pomalá, moderátori nezáživní, veľa obkecávačiek okolo. Keby trochu pridali na tempe a zamerali sa viac na súťaž samotnú, bolo by to pozerateľné. ()

Autogram

Dokonalá relácia pre tých, čo sa chcú zabaviť, ale nevypínať pri tom mozog. Ideálne je dvadsaťminútové trvanie, aj moderátor Gregor Mareš, ktorý je pohotový, príjemný, a pritom nevtieravý. Obrázky a videá mi tu absolútne nechýbajú, pretože by to reláciu zbulvarizovalo a tiež zbytočne natiahlo. Superduel víťazov sme pred Vianocami mali, takže super. ()

tommy187

Perfektná relácia, pri ktorej si každý deň prevetrám hlavu, niečo nové sa naučím, uvoľním sa a zasmejem sa. Každý deň pozerám túto reláciu preto, lebo má v programe Jednotky svoje pevné miesto ..., patrí tam. Gregor Mareš je skvelý moderátor, ktorý tu tiež patrí; otázky - sú skvelé :). Čo viac potrebujete? ()