Duel (TV pořad)

Soutěžní

Slovensko, 2006, 22 min

17,45, kávička, Duel, takmer každodenný rituál. No, nie je to Milionár s Gunterom Jauchom, ale vďaka ti, STV, že je tam Gregor Mareš a nie nočná mora Malachovská. Možno by ten Gregor nemusel byť taký mierny a korektný, trochu podpichnúť sem-tam by nezaškodilo. Ale kto stojí na opačnej strane pultu v telke nemusí zdieľať môj názor.(31.1.2014)

Najlepšia vedomostná súťaž v histórii Slovenska. A škoda, že ich nie je viac. V tejto hre je pestrosť tém a otázok naozaj náročná. Vyhrať tu nie je ľahké. Sám som sa neúspešne zúčastnil a plánujem opäť. Gregor Mareš je naozaj vhodným typom pre túto reláciu a dobre, že Ondrejková postupne odišla. Predtým bol ale dobrý aj Ďuriš, skúsený už z Pokušenia.(15.3.2016)

Komentár sa týka "novej" verzie Duelu vysielanej od roku 2012. Ani moje štyri hviezdičky nezdvihli priemerné hodnotenie a tak som ich vymazal. Veď hodnotenie TV programov spoločne s celovečernými hranými filmami nie je vhodné. Duel je klasická vedomostná súťaž, od ktorej možno očakávať kvalitný zážitok v rámci existujúcich limitov. Úroveň by mohlo zdvihnúť použitie obrázkov, videosekvencií a hudobných ukážok. Údajne tomu bránia autorské práva. Po odchode Bibiany Ondrejkovej nemám voči Gregorovi Marešovi žiadne výhrady. Sledoval som množstvo televíznych vedomostných súťaží, ale Duel mi vyhovuje najviac. Prospela by mu vyrovnanejšia úroveň otázok, pestrejší výber tematických okruhov, prísnejší výber súťažiacich a možno aj vygenerovanie Superduelu najúspešnejších.(25.3.2013)

Môžem hodnotiť len verzie s Marešom - iné som nevidela. A viete čo? Ja som s týmto programom spokojná. A keď som si ho zapla v maturitnom ročníku, hneď som bola aj pokojná. Človek sa čosi nové dozvie, tí múdrejší majú aj reálnu šancu získať peniaze... Keď už môžu "love" vyhrávať podivní exoti z rôznych reality show, prečo by ich nemohli získavať ľudia, čo naozaj majú niečo v hlave? Takže pre mňa taká dvadsaťminútová (takmer) každodenná pauza. Inak sa - čo sa mojich názorov na túto reláciu týka - stotožňujem s užívateľom "nascendi".(23.7.2013)

Viem, že je asi troška zvláštne dávať tomuto programu rovnakých 80%, ako dávam niektorým oscarovým filmom, ale "v rámci žánru" je to proste nadpriemerná vedomostno-súťažná relácia. Tak akurátna minutáž, plno otázok, vcelku originálne pravidlá hry (napr. v jednom kole súťažiecemu č. 1 vyberá otázky súťažiaci č. 2) a sympatický, neotravný, ale nie neviditeľný, feel good moderátor Gregor Mareš.(28.2.2017)

• - V databáze otázok z vedomostnej súťaže Duel je v súčasnosti takmer 70 000 otázok zaradených do pár tisíc tematických okruhov. Počas jednej relácie ich súťažiacim odznie 50. (donnie22)

• - Výrobný cyklus vedomostnej súťaže trvá päť dní, počas ktorých tvorcovia pripravia sedem relácii denne. (donnie22)

• - Najstarší hráč Duelu mal 85 rokov a najmladší hráč iba krátko pred súťažou dosiahol vek 18 rokov, ktorý je podmienkou súťaže. (just_pie)