Duel (TV pořad)

Soutěžní

Slovensko, 2006, 22 min

Komentár sa týka "novej" verzie Duelu vysielanej od roku 2012. Ani moje štyri hviezdičky nezdvihli priemerné hodnotenie a tak som ich vymazal. Veď hodnotenie TV programov spoločne s celovečernými hranými filmami nie je vhodné. Duel je klasická vedomostná súťaž, od ktorej možno očakávať kvalitný zážitok v rámci existujúcich limitov. Úroveň by mohlo zdvihnúť použitie obrázkov, videosekvencií a hudobných ukážok. Údajne tomu bránia autorské práva. Po odchode Bibiany Ondrejkovej nemám voči Gregorovi Marešovi žiadne výhrady. Sledoval som množstvo televíznych vedomostných súťaží, ale Duel mi vyhovuje najviac. Prospela by mu vyrovnanejšia úroveň otázok, pestrejší výber tematických okruhov, prísnejší výber súťažiacich a možno aj vygenerovanie Superduelu najúspešnejších.(25.3.2013)

• Kevi1

Ako mne nevadí, že to beží na Jednotke napriek tomu, že som v zásade proti Jednotke, keďže koncesionárske poplatky sú nedemokratické. Dokonca by som to za istých okolností aj pozerala, pretože to nemá reklamu a tie otázky sú rýchle, čo práve pri vedomomstných súťažiach v telke vyžadujem, no veľakrát už bola "správna" odpoveď nezmyslom a s tým sa nezmierim. A bodka. Mali by to buď stiahnuť z vysielania, alebo si to lepšie naštudovať.(10.9.2014)

Myslím si, že nezáleží na tom, ako je takýto druh súťaže vedený. Každý štýl má svoje čaro a ide hlavne o to, aby sa človek naučil niečo nové a to sa pri pozeraní Duelu dá. Taktiež otázky sú priateľné a miestami dokonca ľahké, takže pohodička. Fajn moderátor, moderátorku som moc nemusel, ale budiš, no vždy, keď sa nájde čas, tak si Duel pozriem.(15.10.2013)

• classic

Niekto má výhodu,keď nemá tzv v hlave nasraté,a tak sa ľahučko dostane k vrcholu,kde bude RTVS o pár tisíc eur ľahšia,potom budú dávať programy s nulovou úrovňou,čo je stále... Televízia je pre mňa Tabu,nie tobôž vidieť ksichty typu moderátora Gregora Mareša,ktorý zdeptá aj súťažiacich s jeho mimikami tváre.(13.5.2014)

Viem, že je asi troška zvláštne dávať tomuto programu rovnakých 80%, ako dávam niektorým oscarovým filmom, ale "v rámci žánru" je to proste nadpriemerná vedomostno-súťažná relácia. Tak akurátna minutáž, plno otázok, vcelku originálne pravidlá hry (napr. v jednom kole súťažiecemu č. 1 vyberá otázky súťažiaci č. 2) a sympatický, neotravný, ale nie neviditeľný, feel good moderátor Gregor Mareš.(28.2.2017)

• - Kto sa chce dostat do vedomostnej súťaže musí najprv absolvovat telefonický test. (donnie22)

• - V databáze otázok z vedomostnej súťaže Duel je v súčasnosti takmer 70 000 otázok zaradených do pár tisíc tematických okruhov. Počas jednej relácie ich súťažiacim odznie 50. (donnie22)

• - Otcom Duelu je Jaroslav Čorba ktorý pracoval dlhé roky v československej televízii. Pôsobil tiež v TV Markíza, kde sa venoval vedomostným súťažiam Pokušenie (1996) a Milionár (2000). (donnie22)