poster

Kletba

 • USA

  Taboo

 • Slovensko

  Kliatba

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2002, 80 min

Režie:

Max Makowski

Scénář:

Chris Fisher

Producenti:

Ash R. Shah, Chris Fisher

Střih:

M. Scott Smith

Scénografie:

Calin Papura

Kostýmy:

Elizabeth Hui
(další profese)
 • MartinNDL
  ***

  Tak nevím, dobrý? špatný? Fakt nevím. Viděl jsem to, sledoval jsem to pozorně a nejsem s to určit, jestli se mi to líbilo. Zvláštní? Ano. Ale to je film sám. Něco mi tam přišlo jako výborné, něco jako naprostý kýč. Atmosféra mi přišla trefná a chválím ji. Ale co s dějem. Je to čitelný, předpokládatelný, ale přesto zábavný. Nechám toho, hodnotím průměrně. Zatím...(11.1.2006)

 • vaja
  odpad!

  Celý film se odehrává v jednom domě, takže díky tomu je nezbytné vytvořit zajímavý scénář a vybrat kvalitní popř. talentované herce, aby to celé utáhli. No, pokus asi byl... Ale dopadlo to otřesně! Takové komické výkony jsem už dlouho neviděla. Scénáristovi muselo asi definitivně hrábnout, protože vymyslet takovou hovadinu se povede málokomu... Ještě, že "to" má jenom 80 minut, a ještě, že to dvd nebylo moje...(22.1.2008)

 • igi B.
  **

  Scénáristická exhibice pro šest divných mladých přátel a jeden divný starý dům, odbytá ovšem naprosto rutinním a nezáživným zpracováním s mladými vytrendovanými "hw"ězdičkami, které nedostatek invence vlastní i režijní nahrazují pěknými kukuči a významuprostými pózičkami. Další příklad nepovedeného filmu, na němž se zcela určitě podílel i vliv laciné (rumunské?) koprodukce... .-/ . . . Dvě a půl hvězdičky tedy za film - a zaokrouhleno s úšklebkem dolů i za docela bizarní nehodu - náhodu a lajdácký přístup kameramana, kterému (cca čtrnáct a půl minuty před koncem filmu) přímo v >emotivně< laděném dlouhém záběru (na schodiště a dveře, za nimiž se zjevně má cosi důležitého dít) upadne přímo uprostřed obrazu ze zdi kryt elektrické zásuvky a kamera klidně jede dál (!) až do následného střihu... To jsem se fakt už začal smát... :o))) . . . Inu, komu není dáno... - - - P.S. Proč zcela jasný a výstižný originální název filmu "Taboo" (čili "Tabu") tuzemský distributor (Bonton) přejmenoval na "Kletba", mi zůstává záhadou. Asi nějaká kletba blbosti zodpovědného pracovníka, o jejíž nápravu se snažit je ve firmě zjevně tabu... - - - - - (Poprvé viděno 6.9.2008 na dvd, komentář zde jako sedmý - 7.9.2008)(7.9.2008)

 • mis-ko
  odpad!

  Tento film nemá vôbec nič, čo by vás nútilo venovať mu aspoň trochu pozornosti. Absolútne nezmyselné reakcie postáv, pochybné dôvody ich konania, najotrepanejšie filmárske klišé (najlepšie sa vraždí v dome bez svetiel), biedna kamera nadmieru "napínavá a dramatická" hudba,... Prekombinovaný dej sa párkrát zvrtne k ešte väčšej zhovadilosti a znásilnený koniec je logickým vyústením scenáristovej bezmocnosti.(11.7.2004)

 • Djkoma
  ***

  Dobrá atmosféra, mladí ( a nadějní) herci, neznámý režisér a jeden dům. Celkem slušný nervák, kterému na kráse ubírá fakt, že od začátku je prakticky jasný konec. Kartičky představující hříchy, hra o tom kdo je jaký a vše kolem je zajímavá, ale moc toho neříká. Někdo si nejspíš bude myslet, že je to film o morálce a zničené době(i lidech v ní). Z jiného pohledu jsou však všichni v tom to filmu nemorální...(1.7.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace