Reklama

Reklama

Kletba

Horor / Mysteriózní / Thriller
USA, 2002, 80 min

Obsahy(1)

Chtěli byste sex ... Chtěli byste to zkusit ve třech ... ? Chtěl bys spát s nejlepší kamarádkou své přítelkyně ... ? Chtěli byste to dělat s někým, kdo je stejného pohlaví ... ? Chtěli byste mít sex za peníze ... ? Tři mladé páry, přátelé z univerzity, nehledí na žádné zásady. Nechtějí se nechat ničím svázat, a jejich svobodomyslnost brzy přeroste ve vzájemné sdílení svých sexuálních životů. Lehkomyslné překročení veškerých společenských tabu má však brzy následky, jaké nikdo z nich nečekal. Počáteční pokušení se rychle zvrhne v kolotoč podrazů, zrady, vydírání a nakonec i vraždy - kolotoč, ze kterého není cesta zpátky ... Hra, kterou začali bez pravidel, se teď řídí jediným - pravidlem pomsty! Jsou věci, které slušní kluci a holky prostě nedělají ... Ne každý se tím ale řídí. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (9)

mis-ko odpad!

všechny recenze uživatele

Tento film nemá vôbec nič, čo by vás nútilo venovať mu aspoň trochu pozornosti. Absolútne nezmyselné reakcie postáv, pochybné dôvody ich konania, najotrepanejšie filmárske klišé (najlepšie sa vraždí v dome bez svetiel), biedna kamera nadmieru "napínavá a dramatická" hudba,... Prekombinovaný dej sa párkrát zvrtne k ešte väčšej zhovadilosti a znásilnený koniec je logickým vyústením scenáristovej bezmocnosti. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Scénáristická exhibice pro šest divných mladých přátel a jeden divný starý dům, odbytá ovšem naprosto rutinním a nezáživným zpracováním s mladými vytrendovanými "hw"ězdičkami, které nedostatek invence vlastní i režijní nahrazují pěknými kukuči a významuprostými pózičkami. Další příklad nepovedeného filmu, na němž se zcela určitě podílel i vliv laciné (rumunské?) koprodukce... .-/ . . . Dvě a půl hvězdičky tedy za film - a zaokrouhleno s úšklebkem dolů i za docela bizarní nehodu - náhodu a lajdácký přístup kameramana, kterému (cca čtrnáct a půl minuty před koncem filmu) přímo v >emotivně< laděném dlouhém záběru (na schodiště a dveře, za nimiž se zjevně má cosi důležitého dít) upadne přímo uprostřed obrazu ze zdi kryt elektrické zásuvky a kamera klidně jede dál (!) až do následného střihu... To jsem se fakt už začal smát... :o))) . . . Inu, komu není dáno... - - - P.S. Proč zcela jasný a výstižný originální název filmu "Taboo" (čili "Tabu") tuzemský distributor (Bonton) přejmenoval na "Kletba", mi zůstává záhadou. Asi nějaká kletba blbosti zodpovědného pracovníka, o jejíž nápravu se snažit je ve firmě zjevně tabu... - - - - - (Poprvé viděno 6.9.2008 na dvd, komentář zde jako sedmý - 7.9.2008) ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Dobrá atmosféra, mladí ( a nadějní) herci, neznámý režisér a jeden dům. Celkem slušný nervák, kterému na kráse ubírá fakt, že od začátku je prakticky jasný konec. Kartičky představující hříchy, hra o tom kdo je jaký a vše kolem je zajímavá, ale moc toho neříká. Někdo si nejspíš bude myslet, že je to film o morálce a zničené době(i lidech v ní). Z jiného pohledu jsou však všichni v tom to filmu nemorální... ()

MartinNDL 

všechny recenze uživatele

Tak nevím, dobrý? špatný? Fakt nevím. Viděl jsem to, sledoval jsem to pozorně a nejsem s to určit, jestli se mi to líbilo. Zvláštní? Ano. Ale to je film sám. Něco mi tam přišlo jako výborné, něco jako naprostý kýč. Atmosféra mi přišla trefná a chválím ji. Ale co s dějem. Je to čitelný, předpokládatelný, ale přesto zábavný. Nechám toho, hodnotím průměrně. Zatím... ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Jednak dost divný a především pak hodně nezáživný thriller.Kletba se odehrává v jednom domě,celý film odehraje šest mladých herců(kteří mezi námi krom Nicka Stahla nestáli vůbec za nic) a skoro vůbec nic se zde neděje.Ten překvapí toho,ten zas po chvíli někoho jiného,každý dělá boudu na každého a vše je to nudné,bez atmosféry a hlavně bez spádu.Pointa je pak taková,že zjistíte,že jste právě proflákali naprosto zbytečných 80 minut svého života. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama