Hasič Jeremy Coleman se se svým otcem stal svědkem brutální vraždy a sám jen tak tak vyvázl živý. Jakožto svědek proti vládci podsvětí Haganovi je umístěn do programu ochrany svědků pod dozor amerických maršálů. Když je však ohrožena i jeho nová identita, je Jeremy nucen podniknout neočekávanou akci, aby získal zpět svůj život a zachránil životy svých nejbližších. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

AlistairMir

To si takhle zajde náš hrdina do večerky pro cibulové kroužky, které navíc ještě nejsou pro něj, a najednou je svědkem dvojnásobné vraždy s lehčím rasovým podtextem. Jako bonus dostane kulku a i když se mu podaří prchnout a na policii identifikuje pachatele tak ouha...pachatel o něm už všechno ví včetně jména, adresy, barvy ponožek a dokonce i o té bedně pornočasáků co schovává pod postelí. Ochrana svědků to tedy jistí no a co se asi stane když je náš hrdina osamocen daleko od domova a chrání ho krom jiných sličná maršálka? Jo jo přesně to. Aby toho nebylo málo zloduch se dozví i tuhle novinku a opět je ve vzduchu hrozba. Takže já osobně plně chápu, že se hasič rozhodne zloducha sejmout i s celou tou jeho holohlavou bandou nácků dříve, než mu oni stihnou sestříknout mladou. Kdo koho nakonec odrovná to se nechte překvapit v tomhle celkem zábavném béčku. ()

Ouwen

Příjemný film s docela strhujícím příběhem. Herecké obsazení je docela vyšperkované, všichni hrají jak mají, ať už emocionálně tryskající sopka Willis, postupně se stávající likvidační mašina Duhamel a mohl bych pokračovat. Akce je na můj vkus docela dost, přestřelky působí kvalitně, soubojů tu je poskvrnu a ty za nic nestojí, což je důvod, proč nedávám plné hodnocení, postrádám tu nějaký kvalitní souboj a nezachrání to ani pěti sekundový likvidační zákrok Willise ke konci filmu. Celkově nemám ale jinak co vytknout, já se bavil a to je hlavní. 8/10 ()

Lacike

Je to becko v starom dobrom oldschoolovom baleni, kde nechybaju detailne headshoty a herci maju povolene povedat slovo fuck viackrat ako len raz, ako je to bezne v sucasnych PG-13 akcniakoch. Dejova linia je tiez v pohode. Ziadne prekombinovane zvraty, ale pekne jednoduchy priamociary osobny pribeh o manikovi, ktory v urcitu chvilu musi zobrat zakon do vlastnych ruk a hlavnemu parchantovi poriadne natrhnut prdel. K strvrtej hviezdicke mi chyba len charizmatickejsi herec v hlavnej ulohe. Duhamel mi nevadi, ale keby obsadili lepsieho herca, tak by bol vysledok pôsobivejsi. A potom by este neuskodilo pridat takych 20 mega na rozpocte, aby boli akcne sceny velkolepejsie. Ale z daneho rozpoctu vytazili dost. Tych par akcnych scen je natocenych prehladne a pôsobivo. Niekoho mozno sklame maly priestor pre Bruca Willisa. Podla mna v tomto filme podal jeden zo svojich lepsich vykonov. Konecne nevyzera znudene a narozdiel od poslednych dielov Die Hard si mohol aj poriadne zafuckovat. Aj dalsi herci su v pohode. Vincent D'Onofrio si svojho zaporaka poriadne uziva, Rosario Dawson je sympaticka ako vzdy a dokonca mi ani nevadil poldolar. Nastastie dostal len minimum priestoru, takze nemal co pokazit. Vysledkom je prijemne becko, ktore si urcite este niekedy pozriem. 7/10. ()

Fiftis

Je to taká priemerná detektívka, ktorú som si pustil kvôli Bruceovi. Lenže to bol tak jediný dobrý herec filmu. Bruce netradične absolútne neakčný, buchne si do zloducha len raz, to viac akcie mala Rosario. Krimi / thriller ktorý má dobré obsadenie, slušnú akciu, spád, drsné scény, hustú bandu záporákov, ale tiež pár nelogickostí a vecí, ktoré sa nesmú brať moc vážne. Inak uchádzajúci film, ktorý spríjemní voľný čas. Priemerná zábava s priemerným filmom a bonusom v podobe Bruce Willisa. Napriek tomu nič, čo by vám uviazlo v pamäti. Nič nie je vyložene zle, ale to nestačí. Takže suma sumárum, veľa známych hercov, ale príbeh veľká slabota. ()

SeBig

Tohle se mi opravdu hodně líbilo nevím, jestli je to tím, že jsem dle nízkého hodnocení čekal slabotu. Nebo jestli je to opravdu tak dobré.. ale myslím, že je to ta druhá varianta. Akce sice trošku pokulhává, ale napětí to má hodně, hlavně obsazení bylo parádní. Hlavní hrdina sice trochu posera, ale furt sympatickej a svoji roli zvládal dobře, pak tu máme drsnýho záporaka D'Onofria, z jeho xichtu šel fakt strach a jeho kunpány Jonese a McMahona, které jsem si hodně oblibil. Věci které bych vyčetl je že mohlo být víc akce a mohli být víc taky promakaný ty smrti a Willis si tam taky mohl aspon v jedné scéně vystřelit z bouchačky. Jinak se mi to dost libilo. ()

• Film je věnován herci Justinu Holecekovi, který zemřel v roce 2009. (Terva)
  • Po filmu Sin City - město hříchu (2005) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Rosario Dawson. Herci Josh Duhamel a James Lesure si spolu zahráli hlavní role už v seriálu Las Vegas: Kasino (od r. 2003), kde rovněž hráli kolegy v zaměstnání. Josh Duhamel a Kevin Dunn si spolu zahráli také ve všech dílech série Transformers. (mzss1)
  • Napriek tomu, že sa väčšina filmu odohráva v Kalifornii, tak celé natáčanie prebiehalo v meste New Orleans v Louisiane. (MikaelSVK)