Reklama

Reklama

Obsahy(1)

David Rousseau je autor úspěšných detektivek žijící v Paříži. Candice Lecoeur je tváří sýru Belle de Jura, známá v celém regionu Franche-Comté. Je přesvědčena, že ve svém minulém životě byla Marylin Monroe. Když se setkají v Mouthe, nejchladnějším měste ve Francii, David se nachází v absolutní tvůrčí krizi a Candice je již mrtvá. Policie stanoví jako pravděpodobnou příčinu smrti sebevraždu předávkováním léků na spaní. David Rousseau tomu však nevěří, pouští se do pátrání v minulosti Candice Lecoeur. Je přesvědčen o tom, že tak nalezne inspiraci pro svůj nový román... (claudel)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (6)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,MILÝ DENÍČKU. NOVÝ DENÍK, NOVÝ ZAČÁTEK. ZAČÁTEK MÉHO NOVÉHO ŽIVOTA…. TOTO JSEM CHTĚLA NAPSAT NA TVOU PRVNÍ STRÁNKU. PŘED TŘEMI DNY. A TŘI DNY JSEM MRTVÁ“..... /// Mrtvá hvězda (ho ho hó, šetři dechem!) - no tak dobře – mrtvá Candice, která se proslavila jako ,,obličej“ na krabici vod sejra a spisovatel, kterej díky tomu (ne sejru, ale mrtvole…) našel inspiraci pro novou knihu. Rozjíždí svoji pátračku, někdo mu pomáhá, někdo zase ne. Trošku mystery, trošku nuda. Flashbacky z denníku, pomalý odkrejvání indicíí, občas ftípek. Konec. Skandální odhalení se nekoná (nebo jo? Já jen abych něco neprofláknul…). Takovej zvláštní film, kterej se musí trefit do nálady. Pak jistě oceníte nesympaticky sympatickýho J-P. Rouve, šarm Sophie Quinton, soundtrack a HLAVNĚ (fakticky, nekecám!) netradiční příběh. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Holky balím jedině na GHB (je to rychlejší než na sbírku motýlů…). 2.) Zjistím, že Poupoupidu je oblíbená zvukomalebná ,,složenina“ Marilyn Monroe z I Wanna Be Loved By You. 3.) Thx za titule ,,da.vo panaczo“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * ()

bouncer 

všechny recenze uživatele

Příjemný francouzský film, který je převážně detektivkou bez většího napětí a ač nepřináší nic nového, nic objevného, tak zaujme a nenudí. Průměrné 3*. ()

Reklama

jakoby 

všechny recenze uživatele

Candice byla velice citliva a inteligentni. Osudny ji byl jeji sebevrazedny zivotni styl a dojem ze je prevtelena Marylin.Vzila jsem se do deje tak hluboce, ze jsem si az ve 42-te druhe minute uvedomila, ze spisovatel David je Blondak Kamen z RRRrrr a ze je to velice dobry herec.Tento film , ktery mi svoji zimni atmosferou trosicku pripomel Misery me bavil. Zajimava muzika.... ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Asi ze zásady přihodím jednu hvězdu, protože francouzská kinematografie se tak trochu vymyká běžnému konzumnímu zpracování a třeba právě i v Poupoupidou je to citelně znát. Nemohu napsat, že to byla vysloveně nějaká pecka, s největší pravděpodobností se k tomu už nevrátím, ale třeba ta forma vyprávění Candice byla vynikající. Davida mohli možná trochu oživit, ale co v takovém městě, kde byl téměř každý tak nějak zvláštně vlažný a protože se jednalo o smrt v Zemi nikoho, tak se k tomu policie v Mouthe staví značně laxně a velmi rychle to šoupnou do šuplíku jako uzavřenou záležitost. Ne tak David, který cítí jakousi zvláštní spjatost s Candice a začne pátrat na vlastní pěst, posléze přece jen s pomocí jednoho místního poldy, kterému to taky není úplně lhostejné. Je mi jasné, že to nebude šálek kávy pro každého, ale pro mě to byl stylově zajímavý kousek. " Všichni sníme o setkání s Romeem. Chci věřit, že někdo na nás čeká, bez něhož bude vždy něco chybět, dokonce i když víme, že láska dopadne špatně......" ()

vnimat_Krasu 

všechny recenze uživatele

Mathieu natočil svůj scénář plný dílčích point, s mysteriózně tragikomickou zápletkou a senzační femme fatale. Jeho inspirace bratry Coeny je zjevná a přesto děj nepůsobí opsaně. Poupoupidou je ale bohužel vynikající jen v deníkových scénách Candice. Kdykoliv je na scéně David, nedokáže Mathieu, coby režisér, vtisknout filmu tvář, atmosféru a charakter hlavní postavy. Film zkrátka nevtáhne, ačkoliv všechny prvky hovoří v jeho prospěch. Kdyby se režie chopil někdo zkušenější, možná by to dotáhl na nejstylovější žánrovku roku. Takhle ve vás zůstanou jen oči Sophie Quinton a chuť tučného sýru. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (1)

  • Jedná se už o čtvrtý společný projekt herečky Sophie Quinton a režiséra Géralda Hustache-Mathieu. Hrála v obou jeho krátkometrážních i celovečerních snímcích. (claudel)

Reklama

Reklama