poster

Do naha!

 • Velká Británie

  The Full Monty

 • Slovensko

  Do naha!

Komedie

Velká Británie, 1997, 88 min

Režie:

Peter Cattaneo

Scénář:

Simon Beaufoy

Kamera:

John de Borman

Hudba:

Anne Dudley

Scénografie:

Max Gottlieb

Kostýmy:

Jill Taylor
(další profese)
 • Deimos
  **

  DivX/// Obsazení 4/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 2/10/// +melodická hudba, Robert Carlyle, potěší herecké výkony, vážný příběh -na první pohled odrazující, je potřeba filmu přijít na chuť/// Netvrdím, že prostředí filmu není věrně zachyceno, ono tomu tak pro účel filmu má i byt. Ale pravdou je, že mě to kdysy právě z tohoto důvodu odradilo a na film jsem se podíval až dnes. nakonec film celkem zaujme, nabízí pohodový britský humor, který vyvěrá z tíživé situace aktérů. A možná nebýt přídomku komedie byl by až silně depresivní. Přesto se nemohu ubránit dojmu, že to není účel, že film působí velice levně. Každopádně když dáte filmu šanci, myslím že se můžete bavit, stopáž není dlouhá./// Celkem 46%///(28.4.2007)

 • Tery16
  *****

  Tahle komedie mě mile překvapila. Vsadím se, že kdyby něco takového natočili Američani, vznikl by film plný vulgarit a trapných vtipů. Naštěstí je ale komedie Do naha! z hlav britských filmařů, takže se u toho skvěle pobavíte a trapné chvilky nenastanou. Navíc pochopíte, že to vlastně není film o striptérech, ale film o pár chlápcích na mizině, kteří se snaží nějak přijít k penězům. Dávám plný počet.(7.9.2006)

 • CheGuevara
  ****

  Taneční film obracený vzhůru nohama. Robert Cattaneo nenatočil další produkt vyumělkované společnosti, kdy jsou všichni krásní, bohatí a úžasní, ale naopak vložil tuto zdánlivě lechtivou komedii do sociálně slabého prostředí a nutno podotknout, že mu to vyšlo na jedničku. Britský humor řízlý špetkou nadsázky funguje dokonale a nakonec ani ta choreografie nebyla nijak zlá. Na tenhle striptýz se klidně podívám i opakovaně.(27.11.2007)

 • Lookass
  ****

  The full monty je ďalším filmom z rady sviežich (cca 85min) britských komédií, ktoré stavajú na koncepte, ktorý sa v minulosti už viackrát osvedčil (m.i. Alan Parker a jeho The Commitments) Tvorcovia dokázali látku obohatiť sviežim humorom, pridali sociálny a rodičovský kontext - výsledkom je príjemná komédia s niekoľkými nezabudnuteľnými scénami. BTW - keď budem nezamestnaný, už mi je jasné, ako si začnem zarábať na živobytie..(25.11.2007)

 • Master19
  ***

  Uvědomoval jsem si tíživý sociální podtext, užíval si břitký anglický humor, vychutnával solidní herecké výkony, ale nechytlo mě to. Když o tom přemýšlým, nejspíš to bylo málo absurdní, abych se mohl nad některé hlouposti povznesl a současně moc střelené, abych tomu mohl věřit. Co musím ale rozhodně pochválit, je vkusnost provedení.(2.10.2007)

 • - Americká verze filmu musel být nadabována, protože Američáne by nerozuměli britskému slangu. (salamandrr)

 • - Jde o nejvýdělečnější britský film historie. Celosvětově vydělal 160,5 milionů liber (256,9 milionů dolarů). (Karlos80)

 • - Steve Huison (Lomper) svoje červené kožené tangá z filmu venoval do aukcie na pomoc organizácii pre duševné zdravie. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace