poster

Do naha!

 • Velká Británie

  The Full Monty

 • Slovensko

  Do naha!

Komedie

Velká Británie, 1997, 88 min

Režie:

Peter Cattaneo

Scénář:

Simon Beaufoy

Kamera:

John de Borman

Hudba:

Anne Dudley

Scénografie:

Max Gottlieb

Kostýmy:

Jill Taylor
(další profese)
 • Thomassi
  *****

  Naprosto dech beroucí komedie, kde jsem se smál snad pořád a ta hodinka a půl byla fuč, ani jsem se nanadál. V prvé řadě, co film dělá tak dokonalým, jsou až na Roberta Carlyleho, téměř neznámí herci, kteří se s filmem zžili. Dovolili si dělat ten anglický humor po svém a mě osobně dokázali naprosto přesvědčit ve všech ohledech. No a Robert jako vždy, bezchybný a výborný výkon. Celý film je prokládán skvělými hláškami a momenty, kdy se člověk dívá a ze situace, kdy nic neočekává, se něco stane a on leží v křečích smíchu. Tak to má vypadat. A soundtrack dokonale vystihuje situace, ketré se v tomto filmu odehrávají. Největší pecky 80. let. Takže pro mě jednoznačně plný počet, a já se k tomuto filmu budu vždy rád vracet a budu ho doporučovat známým. Kéž by bylo takto povedených filmů více.(2.1.2011)

 • filmmovier
  ****

  Britská komedie. Vynikající britská komedie. S prvotřídním obsazením. Navíc o takovém tématu, při kterém se vyprávění může snadno zvrtnout. Ale k tomu naštěstí nedošlo. Do naha má spád, je zábavné (a po rozpačitějším rozjezdu čím dál zábavnější) a hlavně má neuvěřitelné povedený casting. Další britská zábava, která má veliké kouzlo.(24.1.2020)

 • CheGuevara
  ****

  Taneční film obracený vzhůru nohama. Robert Cattaneo nenatočil další produkt vyumělkované společnosti, kdy jsou všichni krásní, bohatí a úžasní, ale naopak vložil tuto zdánlivě lechtivou komedii do sociálně slabého prostředí a nutno podotknout, že mu to vyšlo na jedničku. Britský humor řízlý špetkou nadsázky funguje dokonale a nakonec ani ta choreografie nebyla nijak zlá. Na tenhle striptýz se klidně podívám i opakovaně.(27.11.2007)

 • Pacco
  ****

  Dáme si hodinu chemie-Copak nám vznikne smícháním několika chlapů nevalného vzhledu bez práce, vtipného scénáře a Flashdance (ve kterém se neumí svářet) ? HCl ? Ale kdeže.. Je to ojedinělá chemikálie, která každému zreaguje jinak. Jediné, co můžu slíbit, je že se budete smát, můžou se na to dívat i malé děti a že sliby nadpisu budou vyplněny ;)(30.6.2006)

 • darkrobyk
  ****

  Britský a český humor mají spoustu společného. Už scénka loupeže, kdy jedna z postav říká: ,,Proboha, my krademe!" a jiná odpovídá:,,Nekrademe, jen přenášíme..." je jak vystřižená z klasické české komedie. Myslím postarší české komedie, jelikož podobná současná by se zvrhla ještě v něco horšího než Nahota na prodej či Playgirls... Nu a Američani, ti by z toho udělali taky pěknou čuňárnu, akorát že by většinu filmu přenesli do jadrné mluvy a přidali tolik v USA oblíbený fekální humor...Tož zaplaťbůh za ty komédie anglický!(7.2.2011)

 • - Steve Huison (Lomper) svoje červené kožené tangá z filmu venoval do aukcie na pomoc organizácii pre duševné zdravie. (Raccoon.city)

 • - Hlavný hrdina Gaz (Robert Carlyle) má na sebe vo filme dres futbalového klubu Sheffield United. (Gareth_Jones)

 • - Americká verze filmu musel být nadabována, protože Američáne by nerozuměli britskému slangu. (salamandrr)