poster

Do naha!

 • Velká Británie

  The Full Monty

 • Slovensko

  Do naha!

Komedie

Velká Británie, 1997, 88 min

Režie:

Peter Cattaneo

Scénář:

Simon Beaufoy

Kamera:

John de Borman

Hudba:

Anne Dudley

Scénografie:

Max Gottlieb

Kostýmy:

Jill Taylor
(další profese)
 • Jordan
  ****

  veľmi dobre zahraná, napísaná a zrežírovaná VTIPNÁ britská komédia na sociálnu tému - sociálna téma nie je v britskej kinematografii vôbec cudzia (hneď popri historických romantických a romantických riešiacich slobodných úspešných ľudí v kristových rokoch je to tretia hlavná téma britských filmov väčšinového žánru) lenže cez "optiku" komédie, nie tragikomédie, ale čírej a vtipnej komédie, to sa len tak ľahko nevidí. Navyše musím vyzdvihnúť skvelú muziku a skvelého Carlylea, aj keď celý tento film šľapal na plné obrátky ako dokonale namazané hodinky(9.3.2006)

 • Radek99
  ****

  V intencích britské linie sociální (tragi)komedie natočil svůj celovečerní debut režisér Peter Cattaneo, který v mixu sociálně kritického pohledu, ryzí komedie plné černého britského humoru, patosu opěvujícího sílu rodinných hodnot, odzbrojující upřímnosti, otevřenosti a ochotě dotknout se bolavých míst západní společnosti přichází s místy až extatickým účinkem svého komediálního filmu o partě sympatických outsiderů, kteří se nenechají zlomit nepříznivými podmínkami. Řada scén je doslova elektrizujících (pan Kůň na první zkoušce...), většina postav charismatická, film oplývá povedenými gagy a spoustou výborně iniciovaných groteskních situací. Do naha!(14.11.2011)

 • gudaulin
  *****

  Britská kinematografie sice dokázala tradičně přicházet s pozoruhodnými filmy, které bodovaly u kritiky i diváků, nicméně na to, pouštět se do křížku s produkcí velkých amerických studií, nemohla už vzhledem k odlišnému finančnímu zázemí ani pomyslet. Britskému žebříčku návštěvnosti dlouhodobě kralovaly americké velkofilmy. První vlaštovkou byl Trainspotting, ale teprve komedie Do naha přišla s ideálním obchodním produktem, který na trhu stoprocentně zabral a stal se vzorem pro mnohé napodobeniny. Byl to v Británii nejnavštěvovanější snímek roku a slušně zabodoval i na americkém trhu, kde to mají evropské filmy tradičně těžké. Charakterově pestré, protikladné a náležitě přitažlivé herecké obsazení, pestrá paleta témat, kde se skloubí erotické prvky se sociálním podtextem a to celé je zabalené do komediální formy. Humor nikdy neklesá pod hranici laciné podbízivosti a scénář je opravdu vyvážený, navíc má snímek přiměřenou stopáž. Celkový dojem 90 %.(16.1.2008)

 • Master19
  ***

  Uvědomoval jsem si tíživý sociální podtext, užíval si břitký anglický humor, vychutnával solidní herecké výkony, ale nechytlo mě to. Když o tom přemýšlým, nejspíš to bylo málo absurdní, abych se mohl nad některé hlouposti povznesl a současně moc střelené, abych tomu mohl věřit. Co musím ale rozhodně pochválit, je vkusnost provedení.(2.10.2007)

 • Galadriel
  ***

  Oceňuju, jak dokázal Peter Cattaneo natočit toto téma, které je hodně na hraně, s vkusem a nesklouznout k trapnosti, která se leckde přímo podbízela a kterou by většina amerických režisérů s chutí a vidinou lehkého diváckého úspěchu hodně využila. Vznikla tak místy slabší, ale místy velmi zábavná a hezky gradující komedie, kterou mi ale bohatě stačilo vidět jednou.(16.4.2011)

 • - Během závěrečné scény ležel choreograf přímo u pódia, mimo záběr kamer, a vykřikoval na herce povely. (Elisebah)

 • - Steve Huison (Lomper) svoje červené kožené tangá z filmu venoval do aukcie na pomoc organizácii pre duševné zdravie. (Raccoon.city)

 • - Film bol natočený za 40 dní. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace