Do naha!

Scénografie:

Max Gottlieb

Kostýmy:

Jill Taylor

Britský humor má svoje kouzlo, byť možná není tak vděčný a podbízivý. Některé scény jsou jednoduše neodolatelné, Cattaneo pojal tu tragikomickou snahu stárnoucích postaviček přijít si na své a přemoci stud neobyčejně laskavě a decentně. Do filmu hladce zapadá i sociálně kritický podtext (ne nepodobný tomu z Billyho Eliotta) a vlastně všechna vážnější témata v něm nabídnutá. Třešničkou na dortu jsou precizní výkony všech zainteresovaných. Neobyčejně příjemný film!(16.2.2004)

Aneb, když nemáte peníze a práci, tak prodej svého těla vynese snad pokaždé... Občas se člověk příjemně pobavil (například - čekání ve frontě někde v bance, krádež traverzy), ale povětšinou to byla taková šeď. Herecké výkony byly ucházející a nebyl tu nikdo, kde by mne nějak významně oslovil. Hlavní zápor je celé ladění filmu, který je spíše zaměřen na ženskou část publika. = jde tedy dost mimo mě. 3z5(5.3.2012)

Zas taková komedie jaká to podle všech upoutávek měla být, to rozhodně nebyla. Sranda to sice místy je, a vůbec ne špatná, ale hlavně je to o lidech. Teda spíš o Anglánech...ale kdo někdy viděl v televizi Šest v tom, dobře ví, že abyste se bavili, nemusíte se chlámat od úvodních po závěrečné titulky.(9.2.2003)

Dáme si hodinu chemie-Copak nám vznikne smícháním několika chlapů nevalného vzhledu bez práce, vtipného scénáře a Flashdance (ve kterém se neumí svářet) ? HCl ? Ale kdeže.. Je to ojedinělá chemikálie, která každému zreaguje jinak. Jediné, co můžu slíbit, je že se budete smát, můžou se na to dívat i malé děti a že sliby nadpisu budou vyplněny ;)(30.6.2006)

Oceňuju, jak dokázal Peter Cattaneo natočit toto téma, které je hodně na hraně, s vkusem a nesklouznout k trapnosti, která se leckde přímo podbízela a kterou by většina amerických režisérů s chutí a vidinou lehkého diváckého úspěchu hodně využila. Vznikla tak místy slabší, ale místy velmi zábavná a hezky gradující komedie, kterou mi ale bohatě stačilo vidět jednou.(16.4.2011)

• - Na rolu Nathana si mladého herca Williama Snape vyhliadol vedúci kástingu priamo v škole, ale aj tak musel prejsť sitom siedmich kôl kástingu a pritom jeho rodičom tvrdili, že film sa možno nedostane ani do kín, lebo má nízky rozpočet. (Raccoon.city)

• - Steve Huison (Lomper) svoje červené kožené tangá z filmu venoval do aukcie na pomoc organizácii pre duševné zdravie. (Raccoon.city)

• - Ve scéně, kdy hlavní postavy sledují snímek Flashdance (1983), říká David (Mark Addy): "Doufám, že tancuje líp než svářuje! Je to jak ohňostroj. Příliš acetylénu. Ty sváry nic nevydrží." Na obrazovce ale jasně vidíme, že ve filmu Flashdance (1983) hlavní hrdinka svařuje elektrickým obloukem, kde se acetylén nepoužívá. (Kaufman)