Do naha!

Scénografie:

Max Gottlieb

Kostýmy:

Jill Taylor

Odvážna britská komédia, ktorá zároveň realisticky poukazuje na sociálnu situáciu. Kombinácia týchto dvoch faktorov je pre anglickú produkciu typická, no takmer vždy je to s priklonením na dramatickú nôtu. V tomto prípade sa zameriava na sociálne napätie, ktoré má na svedomí rozpad vzťahov a v neposlednom rade je akousi štúdiou ľudskej dôstojnosti. Tentokrát sa však do popredia dostáva práve obľúbený anglický humor, ktorý by sme v podobnom námete inokedy hľadali márne. Ten majú na svedomí bravúrni herci, ktorí predvádzajú podmanivé výkony, a nielen tie striptérske. Réžia nápaditá, svižná a exkluzívnym doplnkom bola hudba. 85%.(8.12.2013)

Točit film na takové téma a nesklouznout do trapnosti je opravdu těžké...doufám, že nevznikne americký remake. Jinak sociální aspekt je ve snímku neuvěřitelně nápadný a nápaditý a díky výrazným hercům (od Toma Wilkinsona přes Roberta Carlylea až k Marku Addymu) a opravdu povedeným vtipům se na to všechno velice dobře dívá!(30.6.2006)

Film, ktorý slúži ako trefná analýza spoločenského úpadku v rodine a v zamestnaní podaná typicky anglickým spôsobom, ktorý je plný nečakaného humoru a vieryhodných postáv. Celý tento film je vlastne postavený na veľmi banálnej zápletke, ktorá nevybočuje zo svojho smerovania ale ktorú neskutočne obohacujú dobre napísané a zahrané postavy, z ktorých sú najvýraznejšie dva charaktery v podaní Roberta Carlyleho a Toma Wilkinsona. Inak sa jedná o veľmi pohodový filmík, ktorý dýcha uvoľnenosťou a ktorý podáva sociálne ťažké témy tým najneskutočnejším a hlavne nadmieru odľahčeným spôsobom. Nie je to dokonalé, ale rozhodne sa pri tom nudiť nebudete.(15.9.2010)

V intencích britské linie sociální (tragi)komedie natočil svůj celovečerní debut režisér Peter Cattaneo, který v mixu sociálně kritického pohledu, ryzí komedie plné černého britského humoru, patosu opěvujícího sílu rodinných hodnot, odzbrojující upřímnosti, otevřenosti a ochotě dotknout se bolavých míst západní společnosti přichází s místy až extatickým účinkem svého komediálního filmu o partě sympatických outsiderů, kteří se nenechají zlomit nepříznivými podmínkami. Řada scén je doslova elektrizujících (pan Kůň na první zkoušce...), většina postav charismatická, film oplývá povedenými gagy a spoustou výborně iniciovaných groteskních situací. Do naha!(14.11.2011)

Britským komediím moc neholduju, protože mi zkrátka jejich humor přijde strašně suchý, ale u tohohle jsem se fakt bavil. Nezapomenutelné scény ("Kůň" na zkoušce, hlavní hrdinové utíkají v těsných tangáčích), nezapomenutelné hlášky ("Já nejsem kuřecí stehno!!"), skvělí herci (Addy, Carlyle, Wilkinson, Barber) tvoří ve výsledku komedii, na kterou se rozhodně ještě podívám. A závěrečný striptýz byl naprosto boží!!!!! A to jsem hetero.(13.7.2013)

• - Ve scéně, kdy hlavní postavy sledují snímek Flashdance (1983), říká David (Mark Addy): "Doufám, že tancuje líp než svářuje! Je to jak ohňostroj. Příliš acetylénu. Ty sváry nic nevydrží." Na obrazovce ale jasně vidíme, že ve filmu Flashdance (1983) hlavní hrdinka svařuje elektrickým obloukem, kde se acetylén nepoužívá. (Kaufman)

• - Film bol natočený za 40 dní. Natáčalo sa v Sheffielde na severe Anglicka. (Raccoon.city)

• - Původně měl film reřírovat Danny Boyle, ale nabídku odmítl, protože ho scénář příliš nezaujal. (Karlos80)