poster

Jake a piráti ze Země Nezemě (TV seriál)

 • USA

  Jake and the Never Land Pirates

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2011, 87x24 min

 • Gemini
  *

  Když pominu, že vysílání Petra Pana v našich končinách je asi na úrovni prezentace Babičky publiku v USA, tak je tu pár droboučkých problémů, které ukazují neskutečný úpadek studia Disney a jeho mamonářskou taktiku "levně vyrobit, draho prodat". Vizuální podoba hrdinů je obšlehnutá z Malých Einsteinů, jeden z Hookových pirátských poskoků zase vypadá jako trpaslík ze Sněhurky, a zbytek je bohužel už tak typicky stylizovaný, že to jde brát jako prefabrikát. A k tomu je Hook kapitán pirát, co má vlastní privát, johohó ať teče rum, a kolik máme du-blo-nů, tradadá? Věřte mi, že až uvidíte jak se ve vzduchu objevují zlaté dublony za správnou odpověď nebo řešení v podstatě čehokoliv (aniž by se někdy jen náznakem vyřešilo, proč a nač se to vlastně děje...děti přece chtějí Hookovi zabránit v získání pokladu, tak je to logické, ne?), zjistíte, že kapitán Hook je vlastně jen takový trošku zlý ňouma, kterému nikdy nic nevyjde (kníže Ignor je vedle něj arcilotr), a vaše oko a ucho spočine na písničkových vsuvkách s živými hudebníky (dvěma pány - Lorenem Hoskinsem a Kevinem Hendricksonem - kteří mi "záhadně" připomněli Maxim Turbulenc), nepřijde vám ta předchozí věta tak nesmyslná;) Bohužel je to pořad nadmíru populární, sklízející vedle diváckých ovací i tenhleten "critical acclaim" včetně ceny za nejlepší pořad pro předškoláky (uhhh...), takže se ho asi jen tak nezbavíme. Pokud byste se divili, proč jsou Letadla tak neoriginální, tak vězte, že za obojím stojí stejný člověk. Filmy o Zvoněnce jsou proti tomu promyšlenými thrillery... už je mi zle z těchhle ubohostí a z toho kolik lidí se jich s odkazem na "vždyť je to jen roztomilá zábava pro malé děti" zastává a tím to celé podporuje. 20%, protože i když je to na pohled hezčí než třeba Mickeyho Klubík, obsahově je to katastrofa, která navíc udělala svojí předloze lobotomii.(27.10.2014)

 • MMJ
  *****

  Tak špunti, dostávám 3 zlaté duplony za to, že píšu komentář. Každé ráno v soboty a neděli, když musím zrovna vstávat a mam chvíli času, podívám se alespoň na kousek. Petr Pan je takovej zvláštní tvor, kapitán Hook vypadá jako v pohodě týpek. Captain Hook Vždycky něco spáchá, a Petr Pan to běží hnedka s kamarády vyřešit, to je prostě klasika, ale teď už pryč od děje. Získávám další čtyři zlaté duplony, výtečně špunti! A to za to, že sem popsal děj. Ale mě se stejně nejvíc líbí Papoušek Skully! Toho nic nezajímá, hlavně krása. Ale umí pomoct kamarádům i přes to, že musí zahodit zrcátko! Občas v seriálu zavládne atmosféra napětí, ale občas mam i výbuchy smíchu. Prostě originál seriál, tak jak to má bejt! ehm, 23%? Kdyžtak koukám, tak většinou 1 hvědičky lidi dali. odpad!, 1, 2... A já 5. + Musíte brát že je to seriál pro malé děti. Ale i já se na to rád podívám! Lidi, koukli ste se alespoň na 1 díl?:) Ták, a teď si spočítáme duplony. Jeden, dva, tři + jeden, dva, tři, čtyři. Dohromady mám 7 duplonů, výborně špunti, a děkuji vám za pomoc. Nashle příště!(29.11.2015)

 • honajz
  *

  Uff, to někdo myslel vážně? Peter Pan mi svým chováním připomíná spíše Barbie, kapitán Hák je vlastně kamarád... no neberte to.(14.3.2013)

 • Mahalo
  odpad!

  Největší ho-va-**-na co jsem kdy viděl, "Jake" vypadá více zženštile než ta holka, Kapitán Hook nebo jak se jmenuje je zlý a strašidelný jako můj polštář a za poklad, který si schovávají, by měly radši odletět na Mars než zažívat "Dobrodružství". Občas koukám na Disney Channel, a když dávají Jake a "piráti" ze Země Nezemě mám chuť zkrátit si cestu dolů z mého bytu skrz okno, radši bych aby se dětem neházely takové chujoviny.(5.7.2014)

 • kingik
  **

  V Zemi Nezemi se dějí věci. Zavládlo hotové pozdvižení, když se rozletěla zpráva o ukrytých pokladech, která se donesla až k uším a hamižným smyslům zlotřilého kapitána Hooka a jeho poskoka Smeeho. Na opačné straně jsou stateční "pidi" piráti, které vede malý Jake, jenž má na starost koordinaci celé výpravy, v níž se vyskytují jeho kamarádi nevelkého vzrůstu Izzy a Kubík a také jeden papoušek jménem Skully, kteří kapitánu Hookovi vždy společným úsilí zmaří jeho plány, za což sbírají užitečné mince-dublony (jejich neustálé zobrazování ve vzduchoprostoru bylo mimořádně otravné), respektive za plnění určitých náročných úkolů, převážně z ranku fyzické zdatnosti. Stereotypnost jednotlivých epizod je vykoupena neutuchajícím entusiasmem a cool interaktivním hypem. Na to se malé děti jistě chytnou, ačkoliv osvěta kolem postaviček ze Země Nezemě je u nás okrajová. Do toho v každé epizodě zní chytlavé songy. Závěrečné minuty epizod jsou věnovány pirátské rockové dvojce, která si říká The Never Land Pirate Band. Ti mají v seriálu jak animovanou podobu, tak i tu hranou, a vždy v závěru přidají k dobru nějaký ten rozšafný song. V tomhle ohledu si dali tvůrci dabingu poměrně záležet a texty písní mají svou nápaditost a neotřelost. To už se nedá prohlásit o jednotlivých epizodách, které jsou často přehnaně i nevkusně nablblé. V rámci atraktivity se v nich neústrojně střídají různé pohádkové postavičky, které nablblému trendu ještě přilévají živnou půdu. Zpravidla se objeví, něco v rámci rozpohybování děje provedou, pak zase zmizí neznámo kam. Chaotické střídání všeho možného si postupně vybírá svoji daň. Posléze se dostavuje divácká otupělost. Animace není nikterak unikátní. Jedná se o levný televizní standard, který si Disney oblíbilo v rámci marketingové kampaně, kdy nízké výdaje jistí tučné zisky. I když je to na pohled hezká animace, při pozornějším zkoumání si nelze nevšimnout, že došlo k jakémusi sebe vykrádání, kdy některé z postaviček jsou zřetelně inspirovány staršími animovanými počiny z produkční dílny Disney. Z hlediska diváckého doporučení se jedná o mnohem menší animované zlo, než třeba spřízněný "Mickeyho mrdník". I tak se dá s úspěchem prohlásit, že kapitán Hook zaznamenal další kvalitativní propad a už jen šaškuje, než by budil hrůzu a respekt. Caparti budou spokojeni. Pro ně jsou tahle dobrodružství určená především. Dospělý divák si televizi v čase, kdy se to vysílá, pravděpodobně nezapne. A vlastně o nic nepřijde. 40%(15.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace