Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  *****

  Scénář: Peter Shaffer .. Mám rád poutavé životopisné snímky, točené zajímavou formou (retrospektivním vyprávěním - několik filmů dnes považovaných za výtečné jsou právě takhle vystavěny) a nevadí mi ani scénáristická fikce, hlavně když jsou takhle umně podané. Většinou český štáb se světu skutečně předvedl! Zejména Miloš Forman, který opět bravurně předkládá drama o střetu - tentokrát výtečně zpracovaný konflikt geniálního talentu Mozarta (trošku ztřeštěné, přesto zázračné dítě klasické hudby) s průměrným, intrikujícím a později téměř šíleným dvorním skladatelem Salierim (dnes ovšem skladatelsky také ceněným). Režie je famózní, souhra obrazu a hudby úžasná a vedle toho stejně vysoce ční také spousta vrcholných hereckých výkonů. Ztvárnění dobové atmosféry spolu s kostýmy je na jedničku a při sledování na vás dýchá filmové umění v každém střihu, záběru, notě. Opera ani klasická hudba mě celkem nezajímá, o to více pro mě bylo tohle dílo působivější!(26.4.2005)

 • Gilmour93
  *****

  „That was God laughing at me. Through that obscene giggle..“ Maestro Salieri postupně odhaluje svou průměrnost, Miloš Forman hned od úvodu svou geniálnost. Vznikl z toho Opus Magnum, po kterém se o hudbu toho chichotavého spratka ze Salcburku začne zajímat i fanda Cannibal Corpse..(1.9.2008)

 • TheMaker
  *****

  ::::::::::::::::::::::: Miloš Forman je opravdu Pan Režisér. Můžeme být na něho právem hrdí ! :::::::::::::::::::::::(12.5.2009)

 • Matty
  *****

  Sladění obrazu a zvuku vyráží dech. Dokonalá je režie, dokonalá je kamera a dokonalé jsou i všechny herecké výkony. Tři hodiny se můžou zdát hodně, ale po doznění posledních Mozartových not bych nejraději zůstal sedět a sledoval dál a dál a žasl bych nad tímto unikátem, nad tímto skutečnýcm uměleckým dílem, jež patří k nesmrtelným památkám naší planety. Amadeus není film a Miloš Forman není člověk - jsou to božské artefakty, kterých bychom si měli cenit víc než čehokoliv jiného. 100% Zajímavé komentáře: kleopatra, Eddard, Adman, Jordan(14.9.2005)

 • mandes
  *****

  rozpočet : ? tržby americke : $51,973,029(30.4.2007)

 • - STB se snažila zkomplikovat natáčení filmu v rezidenci pražského arcibiskupa tím, že kardinálu Františku Tomáškovi poskytli nepravdivé informace o tom, jaký film se tam má točit. Když se však kardinál setkal osobně s Formanem a zjistil, že se jedná o film o Mozartovi (Tom Hulce), povolení k natáčení mu dal. (Marounek)

 • - Během komické opery, kdy přeběhne poslední kůň, je za papírovou stěnou vidět člen štábu, který má na sobě světlé moderní kalhoty. (Mr.Hudson)

 • - Když se Vladimír Svitáček, který byl obsazen do role papeže, zeptal Miloše Formana, jak se má tvářit, dostalo se mu napůl v žertu odpovědi: „No přirozeně, on ten papež byl blbej.“ (Olík)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace