Scénář: Peter Shaffer .. Mám rád poutavé životopisné snímky, točené zajímavou formou (retrospektivním vyprávěním - několik filmů dnes považovaných za výtečné jsou právě takhle vystavěny) a nevadí mi ani scénáristická fikce, hlavně když jsou takhle umně podané. Většinou český štáb se světu skutečně předvedl! Zejména Miloš Forman, který opět bravurně předkládá drama o střetu - tentokrát výtečně zpracovaný konflikt geniálního talentu Mozarta (trošku ztřeštěné, přesto zázračné dítě klasické hudby) s průměrným, intrikujícím a později téměř šíleným dvorním skladatelem Salierim (dnes ovšem skladatelsky také ceněným). Režie je famózní, souhra obrazu a hudby úžasná a vedle toho stejně vysoce ční také spousta vrcholných hereckých výkonů. Ztvárnění dobové atmosféry spolu s kostýmy je na jedničku a při sledování na vás dýchá filmové umění v každém střihu, záběru, notě. Opera ani klasická hudba mě celkem nezajímá, o to více pro mě bylo tohle dílo působivější!(26.4.2005)

„That was God laughing at me. Through that obscene giggle..“ Maestro Salieri postupně odhaluje svou průměrnost, Miloš Forman hned od úvodu svou geniálnost. Vznikl z toho Opus Magnum, po kterém se o hudbu toho chichotavého spratka ze Salcburku začne zajímat i fanda Cannibal Corpse..(1.9.2008)

::::::::::::::::::::::: Miloš Forman je opravdu Pan Režisér. Můžeme být na něho právem hrdí ! :::::::::::::::::::::::(12.5.2009)

Sladění obrazu a zvuku vyráží dech. Dokonalá je režie, dokonalá je kamera a dokonalé jsou i všechny herecké výkony. Tři hodiny se můžou zdát hodně, ale po doznění posledních Mozartových not bych nejraději zůstal sedět a sledoval dál a dál a žasl bych nad tímto unikátem, nad tímto skutečnýcm uměleckým dílem, jež patří k nesmrtelným památkám naší planety. Amadeus není film a Miloš Forman není člověk - jsou to božské artefakty, kterých bychom si měli cenit víc než čehokoliv jiného. 100% Zajímavé komentáře: kleopatra, Eddard, Adman, Jordan(14.9.2005)

rozpočet : ? tržby americke : $51,973,029(30.4.2007)

• - STB se snažila zkomplikovat natáčení filmu v rezidenci pražského arcibiskupa tím, že kardinálu Františku Tomáškovi poskytli nepravdivé informace o tom, jaký film se tam má točit. Když se však kardinál setkal osobně s Formanem a zjistil, že se jedná o film o Mozartovi (Tom Hulce), povolení k natáčení mu dal. (Marounek)

• - Během komické opery, kdy přeběhne poslední kůň, je za papírovou stěnou vidět člen štábu, který má na sobě světlé moderní kalhoty. (Mr.Hudson)

• - Když se Vladimír Svitáček, který byl obsazen do role papeže, zeptal Miloše Formana, jak se má tvářit, dostalo se mu napůl v žertu odpovědi: „No přirozeně, on ten papež byl blbej.“ (Olík)