Reklama

Reklama

Titeuf

  • Francie Titeuf, le film

Obsahy(1)

On je opravdový národní poklad Francie, jeho komiksy se drží na vrcholu už několik let. Titeuf se divá na svět jako dítě, na dospělé pohlíží s pořádnou dávkou naivity i puberťácké vzpurnosti. Nyní se jeho dílo dostává na filmové plátno…
Ale co se to proboha děje? Nadia se chystá oslavit své narozeniny a Titeuf nebyl pozván?! Proč? Jak na něj mohla zapomenout? Jak mohla přehlédnout to skvěle nacvičené super svůdné chování, které nasadí pokaždé, když se potkají? Ovšem Titeufa čeká ještě větší pozdvižení, které značně otřese jeho životem a obrátí vše v chaos. Dospělí jsou zkrátka naprosto k ničemu. Udělají vše pro to, aby vám zkomplikovali život. Titeuf běhá tam a zpět mezi svou babičkou na venkově, sezením se svým psychiatrem a konferencemi na školním dvoře. V rámci své nekonečné fantasie se ale také vydá z prehistorických časů na Daleký západ, kde potká starého dobrodruha, jenž se nápadně podobá Johnnymu Hallydayovi.
Titeuf, stejně jako vždy, se pokusí pochopit co se s ním děje, dát si do pořádku svůj život a přitom se pevně držet svého cíle: získat pozvánku na Nadiinu oslavu narozenin! (HBO Europe)

(více)

Recenze (13)

majo25 

všechny recenze uživatele

Velké prekvapenie, od francúzskeho animáku som kvôli niektorým predchádzajúcim skúsenostiam veľa nečakal. Animácia je velmi pekná a sympatická, a takisto aj veľmi vtipná. Na samotných vtipných situáciách sa dá príjemne pobaviť, má to viacero dobrých nápadov a tiež zaujímavý a rýchloubiehajúci príbeh. ()

ORIN 

všechny recenze uživatele

Trochu dospělejší a extrémičtější verze Mikulášových patálií. Animací někde mezi Asterixem, Lucky Lukem, Mumínky a Simpsonovými. Je tu sice pár dobře vypointovaných vtípků, ale nic zásadního. Neurazí a ani nenadchne - kultovní charakter jako některé zmíněné animované kusy to rozhodně nemá. ()

Reklama

Asmodin 

všechny recenze uživatele

Titeuf je hustej předpubertální cápek ;o) Zajímalo mě kdo byl první jestli americký Bart Simpson nebo francouzský Titeuf. Narozdíl od Simpsonů Francouzi vědí, kdy mají skončit. Podívaná neurazí a zabaví i dospělé. Český dabing se taky povedl. Miluji většinu animací, které nemusí být ve 3D formátu navíc malíř měl velmi bohatou fantazii při tvorbě postav. ()

Incantator 

všechny recenze uživatele

Nepopieram, že TITEUF má niekoľko vtipných momentov, ale vo všetkých ostatných hľadiskách podľa mňa zlyháva a patrí medzi značne podpriemerné animované filmy posledných rokov. V prvom rade je to samotná animácia - postavičky sú otrasné, odpudzujúce animácia ich zábavný potenciál nezvyšuje (ak to bol zámer autorov, tak im nevyšiel). Hudba ničím nevyniká (po dvoch dňoch si nespomeniem ani na jedinú melódiu) a príbeh samotný je otrepaný - chlapcovi rodičia majú manželskú krízu a on k nej pristupuje svojím uhlom pohľadu... Chlapec má problémy s dospievaním, čím vzniká viacero vtipných situácií etc. Dôležitou otázkou okrem toho je, komu je vlastne film určený. Deťom by som ho určite neodporúčal, keďže niektoré scény a výroky hraničia s vulgárnosťou a oplzlosťou. Ani dospelým divákom však neulahodí, na to by musel byť originálnejší. Pokiaľ by som hodnotil iba humor, hodnotil by som vyššie, avšak ak hodnotím film ako celok, vtipnosť tomuto filmu zabezpečí maximálne tú jednu hviezdičku. A tú som mu aj udelil. Zhliadnuté v TV [HBO] [český dabing] (11.7.2012) ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

No, na můj vkus tam bylo až příliš fekálního humoru, který osobně fakt nemusím a celý můj dojem dost shazoval dolů, ale byly tu i dobré hlášky a tak nějak se to celé střídalo dohromady, až z toho mám rozporuplné pocity. Titeufa znám, v dětství jsem to asi četl jako komiks, protože jak jsem si film zapnul, všechny ty postavy jsem (alespoň od pohledu) poznával. Jak moc se mi ty komiksy v dětství líbily už si přesně nevzpomenu (asi špatné nebyly, pamatuju na ně spíš v dobrém), každopádně když jsem tady objevil tenhle film, rozhodl jsem se, že si to po těch letech připomenu. K humoru jsem se už vyjádřil, vynechal jsem snad jen to, že se mi hodně líbily ty vtipy na pozadí (+ ten odkaz na Super mini mě dost potěšil, v dětství jsem ten seriál miloval - ale zajímalo by mě, kolik lidí si ho všimlo?), ale i po těch ostatních stránkách, příběh blbě vymyšlený není, až na pár scén to utíká celkem rychle a až na pár postav, které mě iritovaly, už na tom filmu neshledávám nic špatného. A výjimečně - i když to s mým hodnocením nijak nesouvisí - musím pochválit český dabing, který zde - nějakou strašně šťastnou náhodou - velmi povedený. Což je jenom dobře, když k tomu neexistují české titulky. Nemůžu úplně říct, že jsem s tím filmem spokojený, ale jedno vím určitě - rozhodně nebyl špatný. 3* ()

Galerie (44)

Reklama

Reklama